Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

Війна «зроби сам», або Козаки на кордоні

Війна «зроби сам», або Козаки на кордоні
Війна «зроби сам», або Козаки на кордоні

Цікава особливість цієї війни – керівництво МВС та ЗСУ, схоже, цілковито упевнене, що воно не мусить організовувати частинами бодай якесь забезпечення. Коліматорні приціли, тепловізори, надійні черевики, бронежилети, якісний камуфляж і ще багато іншого для армії закуповує переважно не служба тилу Міноборони, а групи волонтерів. Цим у нас уже нікого не здивуєш. 
 
Але тут я хочу розповісти про випадок, коли група українських патріотів священний обов’язок захищати Вітчизну організувала собі сама: від миті прийняття рішення про від’їзд на війну до участі в бойових діях безпосередньо.

Отже, спочатку було слово. І слово було – Святошинський полк Київського реєстрового козацтва. Козаки з цього полку входили до складу 4-ї козацької сотні самооборони Майдану. Потім, коли на українську землю увірвався ворог і за допомогою місцевих колабораціоністів почав захоплювати українські міста, козаки створили Київський козацький полк ім. Тараса Шевченка та зайнялися підготовкою вояків до бойових дій. Я писав вже і про відкриття тренувальної бази і про процес тренування. Обіцяв також написати про діяльність козаків-шевченківців. Що й виконую.

Війна «зроби сам» має одне і єдине правило – ніколи не сподівайся на чиюсь підтримку. Все роби сам. Становить Україна для тебе якусь цінність – роби. Козаки, на їхнє щастя, збагнули це зразу – самі створили базу, самі ж на ній тренувалися. Що поробиш? Війна «зроби сам».

Готовність виїхати на війну козаки висловлювали давно, та от біда – силові відомства рідної держави, схоже, досі не збагнули, що у країні іде війна, і жодної зацікавленості в групі патріотів, готових воювати, не виказали. Довелося отаманам козацького полку брати цю справу у власні руки, причому, не в Києві, а безпосередньо в Зоні АТО.

Було прийняте рішення, що козаки посилять охорону кордону на одному з контрольно-пропускних пунктів на півдні Донецької області, в районі, контроль над яким нещодавно був відновлений українськими силовиками. Справа в тому, що гучно вимагаючи заміни керівництва Держприкордонслужби, пересічний громадянин слабо уявляє собі якісний рівень українських прикордонників. А він такий, що в разі серйозних заворушок найбільш надійними серед прикордонників виявляться офіцери та добровольці, призвані в армію від перших днів протистояння з Росією. Контрактники часів Януковича ледь не відверто заявляють, що в труні вони бачили ту Україну, воювати з Росією не хочуть, та й взагалі у москалів платять більше. Існує багато причин чому росіяни змогли протягнути в Україну таку скажену кількість бойової техніки, але одна з них – техніку пропускали за хабарі або через небажання прикордонників воювати. І перепрошую, інших прикордонників для нас для всіх, у держави нема. Як не складно здогадатися, поповненню з «козаків з Майдану», в таких умовах, офіцери в зелених беретах тільки зраділи, а київське керівництво «не мало нічого проти».

Та легко слова кажуть – нелегко справу роблять. Згодившись прийняти козаків, прикордонники визнали чесно, зброю дамо, а решта – самі. Не забули? Війна у нас «зроби сам».

На забезпечення себе всім, від черевиків-берців до автотранспорту, козаки були змушені витратити дорогоцінний час – щира дяка волонтерам, що допомогли в цій справі.

Дорогу здолає той, хто крокує. Нарешті передові групи козаків висадилися на кордоні.

Мінімум в одному прикордонники не обдурили – зброю дали. Решта – «зроби сам».

Умови розселення – скромні. Принаймні, не за приказкою: «А де козак спить? А там де стоїть».

 

 

Те, що такий табір наявним умовам не те що не відповідає, а виглядає повним знущанням, зрозуміло стало швидко. От які дарунки прилітають до прикордонників водночас з двох боків. З півночі та заходу – від терористів. Зі сходу – з території Російської Федерації.

 

Стріляють не надто прицільно, але регулярно. В таких умовах, звісно, намет – не захист. Аби пережидати обстріли потрібні окопи та бліндажі. Військові ще в часи СРСР отримали техніку, що дозволяє процес створення інженерних споруд значно прискорити. Але в нас – війна «зроби сам». Тому доводиться козакам самим валити ліс аби здобути потрібну для будівництва деревину.

Вручну капати траншеї

І самим будувати бліндажі.

Все це – без відриву від господарчих робіт та від нарядів.

Звісно, люди – не залізні, вимотуються по-чорному. Відпочивати валяться часто-густо і в одежі, і в балаклаві.

Спати доводиться інколи і в бліндажі. Росіяни радують регулярністю. Щовечора, як тільки на їхньому боці вимикається світло,  починається обстріл. Світло включилося – обстріл припинився.

 

Мусимо із цим жити. Нині закон простий: тобі дорога держава – захисти її сам. Козакам доводиться непросто, з одного боку для командування держприкордонслужби, вони – добровольці, тобто наче і скаржитися ні на що не мусять. З іншого – звання «козаків з Майдану» зобов’язує. Серед прикордонників, десантників та артилеристів вже пішов поголос, що «тут стоять майдануті козаки, так вони в разі чого противника зубами гризти будуть». Багатьох це підбадьорює.

Служба триває. Патріоти України помалу опановують складну науку воювати за законом «зроби сам». Наполегливо опановують.

 
НЕТ Коррупции 

Теги статьи: Минобороны

Дата и время 30 июля 2014 г., 12:14     Просмотры Просмотров: 3751
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

Онищенко розповів, скільки Ляшко вимагав грошей за потрібні голосування Онищенко розповів, скільки Ляшко вимагав грошей за потрібні голосування 04.12.2016
Стало відомо чому Ляшко підскочив до президента після голосування за призначення Шокіна генпрокурором Подробнее
МВД опубликовало имена и фотографии полицейских, погибших в Княжичах МВД опубликовало имена и фотографии полицейских, погибших в Княжичах 04.12.2016
МВД обнародовало данные пяти полицейских погибших в перестрелке в селе Княжичи близ Киева. Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте