АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Україна оштрафувала російські авіакомпанії за порушення повітряного простору

Україна оштрафувала російські авіакомпанії за порушення повітряного простору
Україна оштрафувала російські авіакомпанії за порушення повітряного простору

Російські авіакомпанії поплатяться за польоти до Криму. Державна авіаційна служба почала виписувати штрафи російським авіаперевізникам, які літають в Сімферополь. 

На 29 липня Державіаслужба оштрафувала 13 авіакомпаній на загальну суму 24,48 млн грн, пише Дмитро Уляницький у «Капіталі» з посиланням на повідомлення відомства.

 Під санкції підпали авіакомпанії з різних сегментів ринку – як з перевезення пасажирів, так і вантажів. Левова частка штрафів – 14,6 млн грн – виписана лідеру російського авіаринку – компанії «Аерофлот». Штрафи наклали також на авіакомпанії, які обслуговують президента Росії і компанію «Газпром» – «Спеціальний льотний загін «Росія» і «Газпром авіа». Дочірньої авіакомпанії «Аерофлоту» – «Добролет» – у списку проштрафилися немає, хоча цей перевізник підпав під санкції Євросоюзу 30 липня. В повідомленні Державіаслужби уточнюється, що на 29 липня інформації про те, то ці штрафи оплачені, немає.

 

Високопоставлене джерело в Кабінеті міністрів повідомило, що йдеться про штрафи за порушення повітряного простору в березні – початку квітня. «З цього випливає, що, швидше за все, загальні обсяги штрафів будуть зростати, оскільки основна маса польотів відбувається влітку, у високий туристичний сезон», – говорить співрозмовник.

 

Нагадаємо, Державіаслужба і держпідприємство «Украерорух» з 12 березня у зв’язку з окупацією Росією Криму та його анексією, яка не була визнана Україною, обмежила використання повітряного простору над Кримом. Аналогічні заборони ввели Європейська організація з безпеки польотів (Eurocontrol) і Міжнародна організація цивільної авіації (IKAO). Заборона на польоти стосується не тільки українських авіакомпаній, а й російських, говориться в повідомленні.

 

Посольство України в Російській Федерації в середині липня вже отримало відповідну ноту від міністерства закордонних справ Росії. «Пропонувалося призупинити терміни дії постанов Державіаслужби України про накладення штрафів на російські авіакомпанії. В іншому випадку російська сторона залишає за собою право на взаємній основі стягнути з українських авіаперевізників аналогічні суми для відшкодування збитку», – повідомив перший секретар з економічних питань Посольства України в РФ Олександр Шульга.

 

Оскаржити санкці російські авіакомпанії зможуть в українських судах, відзначає старший юрист юрфірми «Marchenko Danevych» Андрій Гук. Якщо ж гравці не платитимуть штрафи, то Державіаслужбі доведеться звертатися в російські суди, виграти які буде дуже складно з політичних причин, припускає він.

 

Існує й інший варіант: щоб примусити авіакомпанії заплатити штрафи, Україна може, наприклад, заборонити авіакомпаніям Росії польоти в Україну, але тоді треба готуватися до аналогічних обмеженням від Росії, вказує Гук.

 

НАШІ ГРОШІ

 


Теги статьи: АэрофлотСанкціїСанкцииКрым

Дата и время 01 августа 2014 г., 15:34     Просмотры Просмотров: 2369
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

МВФ может заставить Киев снять санкции с российских банков
Конгресу США запропонують заморозити активи Дмитра Медведєва
Вместо Керченского моста решили рыть тоннель: обстоятельства в корне изменились

Взбешенный поведением Москвы Трамп ввел новые жесткие санкции в отношении России
США ввели санкции в отношении еще восьми организаций России
Над оккупированным Симферополем вывесили флаг Украины

СМИ: Китайские компании активно инвестируют в Крым
"Их детям нельзя позволять учиться на Западе", - британский журналист о сильных санкциях для властей РФ
В оккупированном Крыму местные жители смело вывесили флаг Украины: опубликованы фото, соцсети в восторге

Оккупированную Ялту "взорвал" Гимн Украины: шокированные крымчане не могли поверить, что слышат это
В Крыму продолжают массово "мироточить" иконы
Из-за потери Донбасса украинцам в два раза повысят налоги

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему мнению лучший президент за историю независимой Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте