Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

Чому нова влада тисне на Вінницький апеляційний адмінсуд

Чому нова влада тисне на Вінницький апеляційний адмінсуд
Чому нова влада тисне на Вінницький апеляційний адмінсуд

Мова піде про легендарний готель у центрі Вінниці «Савой», на який поклали око віце-прем’єр і колишній мер міста Володимир Гройсман та голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Максим Мартинюк.

Ці двоє вирішили управляти містом з Києва, принаймні, таке враження склалося у глави Вінницького апеляційного адміністративного суду Віталія Кузьмишина та й багатьох вінничан, які переживають за своє улюблене місто та історичну будівлю, якій більше 100 років. 

Нагадаємо, що будівля готелю - шедевр архітектури, який у 2010 році був переданий ВААС у користування, в оренду на 25 років, і спочатку на його ремонт виділялися гроші з бюджету. Суд планував зайняти приміщення готелю у 2013 році, але ремонт не було закінчено, бо гроші були на рахунках Казначейства, але вони не виділялися, тобто їх навмисно не перераховували. А судді в той час туляться в іншому приміщенні і не можуть нормально працювати, хоча сподівалися, що нове для ним приміщення зніме напругу у роботі. 

І замість того, щоб дати можливість завершити ремонт будівлі, поплічник Гройсмана Мартинюк наслав на об’єкт будівельних інспекторів, тому що тут нібито не все гаразд, але ремонт було законсервовано, та й ці потуги створити додаткові проблеми мають на меті лише звільнення готелю під якісь інші проекти Гройсмана. І голова ВААС Кузьмішин каже, що у нього вже зібрано достатньо матеріалів про діяльність команди Гроймана, і, у випадку чого, він готовий додати до цих матеріалів справу про готель «Савой», бо вже накипіло. 

Суддя обурений тим фактом, що в готель захотіли потрапити інспектори ДАБІ, тому що в цьому зухвалому наступі на суд простежується спроба тиску нього, і, крім того, ця перевірка прийшла з порушеннями законів і процедур. Кузьмишин, як член Вищої ради юстиції і як досвідчений суддя, знає, про що говорить. 

По-перше, ДАБІ просто нахабно прислало лист на ім’я суду про те, що вона хоче провести повторну позапланову перевірку будівлі. 

По-друге, немов знущаючись, ДАБІ запропонувало суду надіслати на перевірку свого представника. 

По-третє, на адресу суду надійшов лист, що не відповідає Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 23.05.2011 № 553. Але Кузьмишин розцінив цей лист як звернення, а тому буде відповідати на нього в терміни, обумовлені законом. 

Але голова суду ні в якому разі не проти перевірки, головне - дотриматися процедури і Конституції. Він обурений тим, що лист про перевірку суд отримав 9 червня, а перевірку призначено на наступний день, і це говорить про порушення принципу розумності. 

«Недотримання зазначених Положень є неприпустимим та вказує на правовий нігілізм в діях посадових осіб Інспекції і як наслідок - нехтування незалежністю суду», - сказав Кузьмишин. Він вважає, що перевіряльники спочатку повинні надіслати документи, в яких буде вказано, що саме вони будуть перевіряти, а вже потім дертися до «Савою». 

За великим рахунком, голова ВААС проти такої перевірки, бо у провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом суду до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області щодо неправомірності проведення аналогічної перевірки та прийняття за її наслідками рішень. 

Кузьмишин дуже здивований тим, що команда «реформаторів» Гройсмана, переїхавши до Києва і сховавшись за спину Президента, творить свавілля, бєспрєдєл. Суддя вважає, що ВААС не може працювати в поганих приміщеннях, де зараз суд знаходиться в обмежених умовах і що «Савой» - найкраще місце для представників правосуддя. І тільки «гройсмани» та «мартинюки» за старою звичкою вирішили провернути свої темні справи, тому що тепер в їх руках влада. Ганьба! 

«Але ми не дозволимо їм топтати закон! Суд буде сидіти в готелі!» - впевнений Кузьмишин. 

Судді кажуть, що будівля, завдяки тому, що ВААС орендував готель, вже почала приводитися в порядок, але через зупинку фінансування ремонт довелося законсервувати, а інформація про те, що дах і стіни за цей час згнили, не відповідає дійсності, про що пишуть лише проплачені журналісти і блогери, які ніколи не були всередині приміщень. Працівники суду, до речі, не є будівельниками і не втручаються в процес ремонту, цим займається підрядник, точніше - займався б, якби були гроші. Але втручання Гройсмана знову загальмувало проект, і Кузьмишин сподівається, що Порошенко, як не чужа Вінниці людина, втрутиться в цю справу: «Я хотів би розповісти Президентові все особисто, впевнений, він зрозумів би нас і допоміг. А Гройсман - це ганьба нової влади, він зазіхає не тільки на вінницьку власність в якихось своїх інтересах, не тільки зневажає закон, він зазіхає ще й на судову гілку влади, незалежну - підкреслюю, та й каламутить якісь свої справи».

Элита Страны


Теги статьи: МартинюкГройсманВинница

Дата и время 01 августа 2014 г., 16:59     Просмотры Просмотров: 2410
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
23 февраля 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему мнению лучший президент за историю независимой Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте