АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

У Президента України – чергове свято

У Президента України – чергове свято
У Президента України – чергове свято

Сьогодні в Північного Сусіда національне свято. 84 роки тому на навчаннях Московського воєнного округу під Воронежем було десантовано 12 осіб для виконання тактичного завдання. Цю, взагалі-то, пересічну подію за кілька десятків років по тому Центральний Комітет Комуністичної партії Радянського Союзу оголосив Днем повітрянодесантних військ або «днем десантника».

 Військова доктрина СРСР розглядала повітрянодесантні війська як ударну наступальну силу – на противагу США, де аналогічну роль виконувала авіація палубного базування та морський десант. Але «хрущовське» скорочення армії Радянського Союзу та зменшення строку призову на військову службу (з трьох до двох років у сухопутних силах і з п’яти до трьох років на флоті) поставили перед ідеологами військово-промислового комплексу СРСР завдання докорінно змінити систему військової підготовки.

 Підготувати за два роки строкової служби професійного водія, радиста, підводника чи десантника було непросто – особливо в умовах, коли армії доводилось будувати свинарники, вести битву за врожай та систематично підвищувати рівень марксистсько-ленінської підготовки особового складу. Тож наголос було зроблено на тому, щоби готувати фахівців військово-облікових спеціальностей ще до призову – у мережі державних клубів ДОСААФ («Добровольного общества содействия армии, авиации и флоту»), які сотнями й сотнями відкривались на безкраїх просторах «першої країни робітників і селян».

 

Зокрема, у повітрянодесантні війська приймали лише хлопців, які виконали три стрибки в клубі ДОСААФ (де їм, до того ж, давали солідні теоретичні знання та навички укладання основного й запасного парашутів). Така система, окрім того, дозволяла відсівати тих, хто за психологічними якостями був не здатен до служби в ПДВ – наприклад, через патологічну боязнь висоти.

 

Але було одне «але»: ДОСААФ – не армія, туди цивільних людей насильно не загониш. Багаторічний командувач повітрянодесантних військ СРСР Василь Маргелов, розуміючи, що без реклами не обійтись, став ініціатором запровадження в СРСР особливого культу десантника – зі святкування 2 серпня, п’яним мордобоєм і купанням у фонтанах. Типу – романтика блакитних беретів, яка мала заохотити допризовників записуватись у парашутні гуртки.

 

Покійний гострослов Чорномирдін говорив: що б ми не будували, завжди виходить КПРС. Перефразовуючи покійного надзвичайного й повноважного посла Росії в Україні, можна стверджувати: що б не розбудовували керманичі Незалежної, завжди виходила недолуга російська копія.

 

Бездумне мавпування перенесло на український ґрунт і «день захисника вітчизни, 23 лютого» (цікаво, чи знає екс-президент Кучма, який запровадив це «свято», за яких обставин воно виникло?), і «день десантника, 2 серпня». Головне – аби як у Росії. Ба більш того, за часи Януковича невеличку купку десантників було не тільки оголошено (Матка-Бозка!) окремим родом військ, але й перейменовано на «високомобільні десантні війська» — щоби скорочена назва ВДВ співпадала з російською абревіатурою.

 

Про ВДВ українського розливу я можу розповідати довго: про розкрадену матеріально-технічну базу (зараз в армії залишилось штук 200, не більше, старих-престарих Д-6, які, як перехідний червоний прапор, передають з частини в частину під час навчань); про афери з виготовленням у Феодосії «українських десантних парашутів» — «виготовлення» полягало в тому, що військове начальство списувало з балансу та продавало шахраю старі радянські парашути, шахрай їх прав, перебивав клейма й продавав назад в армію як «новітню українську розробку»; про десантників строкової служби, які демобілізовувались, не виконавши жодного парашутного стрибка. Натомість керівництво Збройних сил України усіляко пропагувало «російсько-українське військове братерство» та купання у фонтанах на честь річниці десантування вояк Московського округу під Воронежем.

 

Сьогодні в Росії свято – у фонтанах купаються п’яні особи в тільняшках, б’ються фізіономії, ллються горілка та пиво. З такої нагоди Президент України поздоровив українських десантників, яких живцем спалюють «Градами» їх російські «брати». Хочеться вірити, що вціліли герої, повернувшись з війни, не тільки виженуть з Банкової власника Ліпецької кондитерської фабрики, але й започаткують наше, українське, свято – в пам’ять про нинішні подвиги нашої «крилатої піхоти».

 

З днем десантника Вас, Петре Олексійовичу!

 

Володимир БОЙКО


Теги статьи: РоссияПорошенко

Дата и время 03 августа 2014 г., 09:43     Просмотры Просмотров: 2373
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

Официальная закупка: Россия выделила деньги на концерты в "ДНР" и "ЛНР"
В России "передали привет" боевикам "ЛДНР", поставив в тупик Захарченко и Плотницкого
Опрос: Больше половины россиян не ждут от Путина каких-то положительных сдвигов

В России леберал Чубайс напугал самого Кадырова
Віктор Небоженко: Париж псує настрій Петру Порошенку
Мартыненко пожаловался президенту на "грузинскую мафию" в НАБУ

Кравчук: Украине нужно запастись терпением – скоро в РФ произойдет внезапное событие
Рыбников Василий: Трусы Маши Захаровой
Після затримання Мартиненка Яценюк провів таємну зустріч з Порошенком

“Деолигархизация” в Украине идет за счет других олигархов в пользу олигарха-президента — эксперт
Сазонов о подрыве авто ОБСЕ: Москва судорожно переживает из-за возможной реакции США
Могерини: Возврат к хорошим отношениям с РФ не только возможен, но и желателен, и связан с разрешением конфликта на Донбассе

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему мнению лучший президент за историю независимой Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте