АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Рівненські сбушники займаються здирництвом та рекетом

Рівненські сбушники займаються здирництвом та рекетом
Рівненські сбушники займаються здирництвом та рекетом

Вадим Павлюк із 1991 року керує підприємством “Моріон”, що опікується однойменним ринком у Рівному. На початку літа відмовився платити внески до благодійного фонду Служби безпеки України “Щит Рівненщини”. Після того його підприємство почали перевіряти, за фактом зловживань порушили кримінальну справу


— На наше підприємство здійснюють рейдерський наліт. І до цього причетний заступник начальника обласного управління СБУ, — каже 60-річний Вадим ПАВЛЮК, директор підприємства “Моріон”. Воно опікується однойменним ринком у Рівному.

Вадим Степанович очолює фірму з 1991 року. Зараз вона забезпечує всі складові торгівлі. Останні 13 років орендує міський Будинок побуту на вул. Шевченка, 7.

— Якось у лютому мені подзвонив підполковник СБУ Сидорук чи Сидорчук, запропонував зустрітися, — розповідає Вадим Павлюк. — Мовляв, наше підприємство гарно заробляє, треба ділитися. Сказав щомісяця перераховувати їхній благодійній організації “Щит Рівненщини” суму, еквівалентну 2 тисячам доларів. Я погодився, бо СБУ — солідна організація. З 22 лютого по 31 травня перерахував їм 63 тисяч гривень. А потім подумав: “Такі гроші не зайві й нам. І яке відношення має СБУ до ринків?” Відмовився.

Що було після цього?

— Надійшов офіційний лист із підписом Олега Назарука, заступника начальника обласного СБУ, керівника відділу з боротьби з корупцією і організованою злочинністю. Він вимагав надати документи нашої діяльності. Я сумнівався у правомірності вимоги, але надав. Наступною до нас прийшли з обласної фінансової інспекції. Звірили наші розрахунки з розрахунками управління комунальної власності, на 15 сторінках написали відповідну довідку. Там багато висловів на кшталт “перевірка проведена вибірково”, “зауважень немає”, а в кінці — не сплачено до міського бюджету 814 тисяч гривень. У цій же довідці згадується СБУ. Закон про Державну фінансову інспекцію не передбачує участі Служби безпеки у звірках. Знайомі мені зізналися, що нас заказали. По справі відкрили кримінальне провадження, почалися слідчі дії.

Хто їх проводить?

— Міський відділ міліції, бо такі справи — у підпорядкуванні правоохоронців. Слідчий, старший лейтенант, приходить робити обшук, а його супроводжують старші офіцери СБУ. Невже в них нема іншої роботи? Якщо і супроводжують, то чому не стежать за законністю?

Були порушення?

— Щонайменше чотири: під час обшуку не пустили нашого юриста, слідчі не повністю описали вилучені документи, із собою привели підготованих понятих, до яких зверталися на ”ти”. Останнє — слідчі дії завершилися о 00.30, а мали тривати найпізніше до 22.00. Увесь цей час працівниці сиділи зачинені.

Чому так вважаєте?

— Колись брат Олега Назарука — Едуард із компаньйонами створив фірму “Октант”. Юридично вона вже не існує, але компаньйони досі спільно працюють і отримують прибутки. Як постійні — наприклад, від кафе “Сан-Марино”, так і одноразові. Захват “Моріона” — одноразовий проект. У схемі кожен має свою роль. Назарук заводить підприємство у фінансову нестабільність, вимагає у місцевих органів влади розірвати з нами договори. Компаньйон його брата по ”Октанту” Савелій Яцешко є представником місцевого авторитета Казаріна, а останній домовляється зі своїм товаришем на прізвисько Олімпієць про фінансування проекту. Олімпієць живе в Санкт-Петербурзі, але його син на прізвисько Олімпіонік ходить нашим ринком і відверто каже, що скоро все забере.

Ви завжди працювали без порушень?

— Підприємство діє 22 роки, і за великим рахунком до нас претензій не було. Усі питання вирішували у телефонному режимі. А сьогодні приходить лист, що не здали звіт із  суборендарів. Попередні роки здавали вчасно, і раптом перестали?

У Рівненському обласному управлінні СБУ запевняють, що їхні працівники не мають жодного стосунку до розслідування.

— Наші співробітники проводили дослідчу перевірку. За її результатами Рівненське міське управління міліції 27 серпня відкрило кримінальне провадження по частині 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки. — “ГПУ”). У справі фігурують службові особи управління комунальної власності міськвиконкому і службові особи ринку “Моріон”. Справу розслідує міліція, але повідомлення про підозру нікому не вручене, — говорить Інна Іллічок з управління Служби безпеки.
Роман ЗАПОРОЖЧЕНКО

Gazeta.ua


Теги статьи: РовноПавлюк

Дата и время 09 октября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 8095
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.230898