АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 3°C
Днепр: 5°C
Одесса: 3°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Что и сколько украл запорожский смотрящий Анисимов

Что и сколько украл запорожский смотрящий Анисимов
Что и сколько украл запорожский смотрящий Анисимов

 

Щодо розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах

  Упродовж 2012–2013 років підконтрольними Анісімову Євгену Олександровичу підприємствами ТОВ «Тета Груп, ТОВ «Алькор комплекс», DELTA BUSINESS INVEST LLP та Accel Team OU) укладено ряд договорів із Запорізькою АЕС.
Також в даний період за допомогою та під контролем Анісімова Є.О. було укладено договори з рядом підприємств на паритетних відносинах, тобто особи, що контролюють підприємства або за відсоток для Анісімова отримували можливість перемогти у конкурсах, або обсяг постачання (фінансування) розподілявся між групами впливу (СБУ, органи виконавчої влади тощо), а саме: ТОВ «Променергоавтоматика», ТОВ «Спецатомкомплект» ЄДРПОУ 32977163, ТОВ «Техенергоресурс»  ЄДРПОУ 38415890, ТОВ «БАУ-ПРОФІ» ЄДРПОУ 36961022, ТОВ «БТП-Преміум» ЄДРПОУ 36068536, ТОВ «Імекс Системс» - код за ЄДРПОУ 35340723, ТОВ «Люкс Строй Сервіс» – м. Запоріжжя, вул. Крива Бухта, 1, 69063, ТОВ «Техенергоресурс» ЄДРПОУ 38415890, ТОВ «ТД «ДОНПРОМПОСТАВКА» ЄДРПОУ 37254998.
При цьому переговори здійснювалися рядом осіб, в тому числі Сидашем Сергієм Васильовичем (0504548185), начальником УВТК Запорізької АЕС, сином генерального директора станції Тищенком Олександром В’ячеславовичем (0504860442), сином минулого президента ДП НАЕК «Енергоатом», а раніше головним інженером ЗАЕС Ковришкина Юрія Леонідовича Андрієм, Соболевим В’ячеславом, Шпигелем Борисом та іншими.
При цьому Сидаш С.В., як службова особа через яку проходять усі замовлення та закупівлі для Запорізької АЕС консультував Анісімова та його оточення щодо можливості (необхідності для АЕС) поставок, наявності лімітів та фінансування закупівель. Також він говорив кого з постачальників безболісно можливо «викинути» чи залякати.
Крім цього суттєвою сумою для фінансування Анісімова була реалізація за заниженою вартістю тільки підконтрольним йому підприємствам лому кольорових (мідь, нікель тощо) та чорних металів, що складає декілька десятків мільйонів гривень на рік. Зазначена оборутка здійснювалася за участю територіального СБУ.

Встановлено, що службові особи відокремленого підрозділу "Запорізька атомна електрична станція" державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (далі – ВП «Запорізька АЕС»), виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов’язки, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно на користь третіх осіб (юридичних осіб, що є підконтрольні Анісімову Євгену Олександровичу), всупереч інтересам служби, своїм прямим і загальним обов’язкам, які передбачені посадовими інструкціями, нехтуючи принципами коло яких визначено Законом України «Про здійснення державних закупівель» в частині створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобігання проявам корупції в цій сфері, розвитку добросовісної конкуренції, забезпечення раціонального і ефективного використання державних коштів за попередньою злочинної змовою із службовими особами суб’єктів господарювання та з метою розтрати і привласнення коштів державного підприємства здійснюють придбання товарів (робіт та послуг) за завищеними цінами.
При цьому, з метою виведення коштів з легального до тіньового обігу та їх наступного привласнення, сума яких є різницею між вартістю реалізації ТМЦ в адресу ВП «Запорізька АЕС» та відпускною вартістю цих ТМЦ заводів-виробників, до злочинної схеми обігу товару залучаються посередники - суб’єкти підприємництва створені з метою прикриття незаконної діяльності направленої на проведення безтоварних фінансово-господарських операцій.
Так, в період з листопада 2012 по серпень місяць 2013 ТОВ «Тета Груп» визначено переможцем у 12-ти процедурах закупівлі, які проводив ВП "Запорізька АЕС" ДП "НАЕК "Енергоатом" з яким укладено угод на загальну суму 26,8 млн. грн.
В період з червня 2013 по жовтень місяць 2013 ТОВ «Алькор Комплекс» визначено переможцем у 5-ти процедурах закупівлі, які проводив ВП "Запорізька АЕС" ДП "НАЕК "Енергоатом" з яким укладено угод на загальну суму 73,4 млн. грн.
Delta Business Invest LLP (Лондон, Велика Британія) 17.07.2013  визначено переможцем у процедурі закупівлі, за результатом якої ВП "Запорізька АЕС" ДП "НАЕК "Енергоатом" укладено угоду на постачання частин двигунів (вкладиш корінний, кільце гумове та інше - 21477 од.) на суму 18,3 млн. дол. США
Accel Team OU (Естонія) 02.05.2012 визначено переможцем у процедурі закупівлі, за результатом якої ВП "Запорізька АЕС" ДП "НАЕК "Енергоатом" укладено угоду на постачання частини двигунів (вкладиш корінний, кільце гумове та інше - 21477 од.) на суму 2,74 млн. євро. Також, 13.01.2012 Accel Team OU визначено переможцем у процедурі закупівлі, за результатом якої ВП "Запорізька АЕС" ДП "НАЕК "Енергоатом" укладено угоду на постачання вузлів до турбін (сепараторні частини СПП-1000 із нержавіючої сталі кр. 302-4277-002СБ або еквівалент - 4 од.) на суму 10,32 млн. євро.
В усіх конкурсах підставною фірмою, яка забезпечувала законність проведення торгів, було одно з підприємств підконтрольних Анісімову Є.О., внаслідок чого завищувалася вартість предмету закупівлі.
Внаслідок реалізації зазначених договорів, шляхом завищення їх вартості та постачання обладнання сумнівного походження, державним інтересам буде завдано збитків на суму більш ніж 100 мільйонів гривень.

Компромат 1


Теги статьи: Анисимов Евгений

Дата и время 16 августа 2014 г., 16:53     Просмотры Просмотров: 5161
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Помощник главы полиции Запорожья Руслан Канашко замахнулся на «бизнес» Авакова
В Запорожье экс-депутату горсовета дали 7 лет за вымогательство
В Николаев — как к себе домой. Русским отдают контроль над самым современным судостроительным заводом Украины

У смотрящего Януковича в Запорожье не смогли отобрать доступ к недрам
Человек Анисима может вернуться во власть
Орлы Луценко пытаются доказать, что могут посадить "Анисима" на место

Почему Анисим не боится Луценко
Луценко вимагає заочно судити кримінального авторитета "Анісіма"
КРИМИНАЛЬНЫЙ АВТОРИТЕТ «ГРИША», «ЗЕМЛИ АНИСИМА» И СТАРЫЕ ДОЛГИ

Евгений Анисимов. Криминальный «Смотрящий» Запорожья возвращается
Противотанковое предупреждение: кто стрелял в офис Анисима в Запорожье?
Противотанковое предупреждение: кто стрелял в офис Анисима в Запорожье?

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.051032