Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

В НАУ панує кадровий хаос і кадрові безглуздості - Бригинець

В НАУ панує кадровий хаос і кадрові безглуздості - Бригинець
В НАУ панує кадровий хаос і кадрові безглуздості - Бригинець

В НАУ - кадровий хаос і кадрові безглуздості.

 

На моє та Донія звернення, Держінспекцією навчальних закладів України було здійснено перевірку Національного авіаційного університету, яка виявила низку порушень, недоліків та невирішених проблем в організації навчального процесу, кадровому та матеріально-технічному забезпеченні, управлінській діяльності тощо.

 

До нас неодноразово зверталися викладачі та студенти НАУ стосовно порушень у діяльності Університету, які мають ознаки корупційних схем в кадровому питанні та у питанні організації навчального процесу.

 

Перевіркою виявлені факти прийняття науково-педагогічних працівників на роботу без проведення конкурсу за строковими трудовими договорами. Має місце багатопредметність викладання (понад 5 дисциплін на одного викладача). Встановлено невідповідність дисциплінам викладання.

 

Так, більшість науково-педагогічних працівників, які викладають соціологічні дисципліни є кандидатами філософських або педагогічних наук за відсутності базової соціологічної освіти. Документознавчі дисципліни в основному викладають історики та філологи без додаткового проходження курсів підвищення кваліфікації. Зокрема, кандидат історичних наук викладає документно-інформаційні комунікації. Вчитель історії та правознавства без наукового ступеня – маркетинг інформаційних продуктів та послуг; радіоінженер без наукового ступеня і вченого звання – основи теорії міжнародного права, порівняльне адміністративне право, право міжнародної безпеки та геополітики, міжнародне публічне право. Уявляєте?!

 

Має місце недотримання вимог щодо частки лекційних годин: «Соціологія» з циклу дисциплін гуманітарної та соціально-економічної підготовки складає лише 50%; «туризм» - 54%, «маркетинг» - 62,5% тощо.

 

Зі спеціальності «Міжнародна економіка» цикл дисциплін професійно-орієнтовної, гуманітарної та соціально-економічної підготовки викладає лекційні години лише один науково-педагогічний працівник з науковим ступенем, який працює на умовах сумісництва.

 

Виявлено, що у навчальному закладі не відповідають вимогам якісний та кількісний склад двох кафедр. На кафедрі авіаційної англійської мови лише одна особа має науковий ступінь з 8 штатних працівників. А на кафедрі організації авіаційних робіт і послуг лише 2 науково-педагогічних працівника з 6 мають науковий ступінь.

 

Є різні підходи, як почати будувати нову державу. Один із них – почати з освіти. Не дивно, що нинішній парламент багато разів намагався змінити освітнє законодавство. Але навіть при існуючому законодавстві є купа порушень, і ці порушення мають бути ліквідовані. Задля цього й потрібно проводити перевірки і оприлюднювати правду.

 

Результати перевірки доведено до відома керівництва Університету та зобов’язано вжити невідкладних заходів щодо усунення виявлених порушень і недоліків.

 

Олександр БРИГИНЕЦЬ

 


Теги статьи: НАУ

Дата и время 26 августа 2014 г., 16:31     Просмотры Просмотров: 3611
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

Новые подробности. Взятки для ректора авиационного университета вымогал известный адвокат
Как экс-ректор НАУ вымогал 5 миллионов. Подробности
Экс-ректор НАУ, "погоревший" на взятке, вышел из больницы

Эхо скандала: НАУ получил нового и.о. ректора
Коррупционный скандал: и. о. ректора НАУ и его адвокат лежат в больнице с жалобами на плохое самочувствие
И.о ректора НАУ после разоблачения в получении взятки госпитализировали

Врио ректора НАУ задержали на взятке в 170 тыс. евро
Коррупция в Украине: как экс-ректор НАУ Николай Кулик наработал "на благо Украины"
Луцький уже йде на посадку?

3 млн грн зарплаты: журналисты узнали заработки и.о. ректора НАУ
"Пряники на Майдане и геноцид Донбасса": журнал НАНУ опубликовал статью в лучших традициях пропаганды Кремля. Фотофакт
Гранит НАУки. Главный авиационный ВУЗ страны погорел на австрийских самолетах

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

Украине не хватает 50 млрд грн на перерасчет пенсий в 2017 году Украине не хватает 50 млрд грн на перерасчет пенсий в 2017 году 02.12.2016
На перерасчет пенсий в 2017 году Украине необходимо 50 миллиардов гривен. Подробнее
Сумские фискалы стали заложниками монополизации рынка тканей Бедриковским Сумские фискалы стали заложниками монополизации рынка тканей Бедриковским 26.11.2016
События последних дней, происходящие в ГФС Сумской области, носят явные признаки четко спланированного возмездия за пров… Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте