АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

АТО цього року не закінчиться?

АТО цього року не закінчиться?
АТО цього року не закінчиться?

Президент України скликав екстрену нараду РНБО у зв’язку із загостренням ситуації на сході країни.

Які рішення прийняті учасниками зустрічі, пояснив екс-перший заступник голови РНБО Степан Гавриш.

Як ви думаєте, що було на екстреному засіданні РНБО? Наскільки страшною буде правда, яку там обговорювали? − Впевнений, що Радбез сьогодні ще не є тим органом, який захищає національну безпеку і формує аналітичну мапу для політики президента у сфері захисту нацбезпеки України. На сьогодні там нема секретаря, який є ключовою фігурою при забезпеченні діяльності Радбезу. Я не розумію взагалі, як може відбуватися засідання РНБО, коли його не готує секретар, який згідно закону має це робити. Ситуація така, що у президента не залишається вибору, окрім як скликати свій особистий кабінет, який представляє той самий Радбез і поговорити про надзвичайно складну за весь час АТО ситуацію на сході. Чи варто Україні розраховувати на військову допомогу, наприклад, США? − Останній, хто стукне дверима чи кулаком − Обама. І цей стук почують всюди. Штати – єдиний союзник України, який буде йти з нами до кінця. І питання не лише в нас. І не треба говорити, що він зараз застряг в Іраку, де ісламісти створюють свою державність, де є проблеми з американськими інтересами, застряг в Африці, Азії і так далі. Обама пильно стежить за ситуацією з Росією, тому що Росія є викликом для нього персонально. Адже згадайте: Хіларі Клінтон разом з Лавровим натиснули на символічну кнопку перезавантаження…

Американці, особливо республіканці, які зараз тиснуть на американського виборця, вони зараз займають жорстку позицію і вимагають від Обами рішучих дій. Зрозуміло, мова не йде про посилання авіаносців, надання Україні надсучасних автоматизованих ракетних комплексів тактичного значення… мова йде про те, що Україні треба надавати військову допомогу і розширену. Чи можуть зараз ввести воєнний стан? − Кажуть, що воєнний стан буде означати фактичне оголошення війни Росії. Нічого подібного, воєнний стан до цього не має відношення. Проблема введення воєнного стану пов’язана з парламентськими виборами. Порошенку потрібно терміново отримати більшість в парламенті. Чи буде ця більшість патріотична, реформаторська. Чи буде вона сукупністю спеціалістів, фінансистів, юристів, політиків, філософів і так далі. Чи буде вона абсолютно зорієнтована на цінності захисту української державності, відновлення її суверенітету і протистояння агресору на тривалий час. Ніякі АТО ні в цьому році, ні в наступному не закінчаться, доки ми не знайдемо коридор вмонтування себе в НАТО. Президент каже, що воєнний стан зв’яже руки МВФ. − МВФ і так не дає грошей, і якщо він дасть гроші, то він не дасть гроші на війну. Невже не зрозуміло? А якщо з України будуть красти гроші, як крали з НБУ – за два місяці тільки глава НБУ вкрав мільярд доларів США, судячи з заяви ГПУ.

То ми не зможемо ні з яким МВФ домовитися про потреби грошей. Треба перш за все побороти корупцію, треба побороти «колективного Януковича» у владі. Треба відмовитися від політики маніпуляції і лицедійства, яка все частіше виникає у владі. І не треба думати, що обравши ВР ми таким чином зможемо керувати фінансовими потоками. Вже цього не буде, Україна буде іншою. На сході воюють не лише військові, але і політики. Ви ж самі кажете, що всі зараз думають категоріями виборів. − Так, в політику прийдуть кон’юнктурники, які будуть відстоювати виключно інтереси політичних сил. Завдяки закритим спискам туди пройде весь «колективний Янукович». Зверніть увагу, що всі очільники Партії регіонів, всі очільники «сім’ї» сьогодні поутворювали партії, якісь блоки, впливають на величезну кількість досить рейтингових політичних сил, які стовідсотково проходять сьогодні у ВР. До яких наслідків може призвести посилення конфлікту на сході країни? − Я скажу зараз дуже важливу для стратегії війни на Сході річ. Якщо буде захоплений Маріуполь, це буде серйозний перелам у ході війни не на користь України. Маріуполь залишати дуже небезпечно, але з іншої сторони треба сказати, що ми сьогодні не володіємо реальною картиною подій. Можливо Генштаб і знає цю картину, можливо знає і президент. Судячи з засідань РНБО все виглядає дуже оптимістично. Нам пропонують сидіти вдома, дивитися гламурні серіали, випити можна келих вина вечором, розслабитися – влада все контролює. Разом з тим, як мені здається, більш критичного часу для випробування державності України, як зараз, немає. Для врегулювання кризи на Донбасі Євросоюз надаватиме політичну підтримку, але на більш серйозні кроки Європа не піде, навіть якщо Україна оголосить про введення військового стану, заявив екс-керівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

Джерело: ІНФОРМАТОР.su


Теги статьи: ПорошенкоРНБОАто

Дата и время 01 сентября 2014 г., 12:06     Просмотры Просмотров: 3006
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
19 сентября 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто на ваш взгляд самый большой враг Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.134831