Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

Екоінспектори і лісоруби знищують Іванівський заказник

Екоінспектори і лісоруби знищують Іванівський заказник
Екоінспектори і лісоруби знищують Іванівський заказник

На Тернопільщині біля с. Підгороднє триває масштабна вирубка заказника «Іванівський» задля прокладення лижероллерної та біатлонної траси. На сьогодні площа вирубки сягає декількох гектарів.   Після мого звернення щодо незаконних дій з вирубки заповідного лісу, правоохоронці Тернопільщини почали розслідування кримінального правопорушення за ч.1 статті 252 Кримінального кодексу України.

Добре, що правоохоронці так оперативно відреагували на моє звернення, проте до перемоги ще далеко. У своєму зверненні я вимагав провести обрахування збитків, нанесених державі внаслідок вирубування заповідного лісу відповідно до нещодавно прийнятої Постанови Кабміну від 24.07.2013 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства про природно-заповідний фонд». Відповідно до цієї такси, збитки за пошкодження кожного дерева можуть сягати 5515 грн.

Проте, відповідно до інформації, наданої листом №2-1/4764/3257 від 16.09.2013 року Державна екологічна інспекція у Тернопільській області повідомила, що 10.09.2013  року під час перевірки вказаної ділянки, інспекторами було нараховано збитки, нанесені державі у сумі 28 тис. 578 грн. матеріали перевірки листом №2-1/4697 від 10.09.2013 року направлені  Тернопільському міжрайонному  прокурору з нагляду за додержанням  законів у природоохоронній сфері для вжиття заходів прокурорського реагування.

Однак нарахована екоінспекторами сума збитків дорівнює, згідно таксі, лише шістьом незаконно знесеним деревам. Хоча знищені гектари заказника мали значно більшу кількість дерев. Більше того, інспекція ні слова не сказала про власне, факт прокладання траси через заказник. У зв’язку із цим я звернувся до органів прокуратури з проханням провести перевірку самої Держекоінспекції у Тернопільській області, яка, на мою думку, діяла у змові з нищівниками лісу. Саме тому вона і нарахувала такі малі збитки. Сподіваюся, прокуратура підтвердить факт змови і чиновники не обійдуться штафами, а отримають ув’язнення.

Враховуючи масштаб порушень вважаю за доцільне порушити кримінальну справу за ст. 252 ККУ та дослідити причетність до скоєння даного порушення посадовців місцевих органів влади.

Іванівський заказник - природоохоронний об’єкт, ботанічний заказник місцевого значення. Розташований поблизу села Підгородне Тернопільського району Тернопільської області, де на площі 57 гаохороняється ділянка дубово-грабового лісу, під наметом якого зростають лілія лісова та любка дволиста (види рослин, занесені до Червоної книги України).

Олександр БРИГИНЕЦЬ

ОРД-2


Теги статьи: УничтожениеЛесТернополь

Дата и время 16 октября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 1608
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

АТОшникі самі почали наводити лад з вирубкою лісів. Перші «жертви» (ФОТО)
Москаль высказался об отмене моратория на экспорт кругляка
В Житомирской области обнаружили незаконную вырубку леса на миллионы гривен

У Хорошковського хочуть відібрати 26 гектарів лісу на Канівщині
Главную елку Украины сегодня срубят на Прикарпатье и завтра отправят в Киев
Депутаты организовали подпольный лесной бизнес

Українська мрія, яку знищують, як ліс у Карпатах, - блогер
Как крымчане заказали мебель в Тернополе и что из этого вышло
Москаль сделал резкое заявление: може тоді вивеземо з цієї країни все, що має хоч якусь цінність, продамо за копійки

Порошенко пообіцяв лідерам ЄС скасувати заборону на експорт лісу-кругляка
В ЕС заявили, что Украина согласилась отменить запрет на экспорт леса в обмен на транш в 600 млн
На Закарпатье в одном из лесхозов вырубили лес на 1 млн гривен

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

На Прикарпатье офицер ВСУ устроил солдатам "рабскую службу" На Прикарпатье офицер ВСУ устроил солдатам "рабскую службу" 05.12.2016
Военная прокуратура Западного региона обвинила полковника Вооруженных сил Украины Григория Демьянчика в том, что он испо… Подробнее
В ходе перестрелки в Княжичах только в одного сотрудника Госслужбы охраны всадили 38 пуль В ходе перестрелки в Княжичах только в одного сотрудника Госслужбы охраны всадили 38 пуль 05.12.2016
В теле убитого в селе Княжичи Киевской области сотрудника Госслужбы охраны обнаружили 38 пулевых ранений. Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте