АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Стислий аналіз законопроекту про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей

Стислий аналіз законопроекту про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей
Стислий аналіз законопроекту про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей

1. Стаття 1 законопроекту не визначає конкретної території де буде діяти закон. «Райони, міста, селища, села, розташовані за станом на день набрання чинності цим законому межах району проведення АТО» – це не визначена законом територія. Крім того територія зони АТО може змінюватися з часом.

2. Стаття 2 передбачає «недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб – учасників подій на території Донецької, Луганської областей». А також «забороняється дискримінація, переслідування та притягнення до відповідальності осіб з приводу подій, що мали місце у Донецькій, Луганській областях». Не визначені як часові так і територіальні рамки дій закону. Фактично це амністія всім тим хто убивав українських військових та активістів.

3. Стаття 4 в порушення статті 10 Конституції України встановлює, що на території окремих районів Донецької, Луганської областей не використовується державна мова, а органи державної влади зобов’язуються сприяти використанню російської мови в усіх сферах суспільного життя.

4. Статті 5 і 6 передбачає, що, вся повнота влади на цих територіях передається до органів місцевого самоврядування обраних на позачергових виборах у грудні 2014 року. Водночас втрачається фактичний котнтроль з боку центральної влади за цими територіям. Оскільки не буде жодних представників центральної влади в цих регіонах, і навіть призначення керівників органів прокуратури та судів відбуватиметься за згодою новобраних органів місцевого самоврядування.

5. Згідно статті 7 законопроекту, з державного бюджету надається підтримку соціально-економічному розвитку «окремих районів» шляхом запровадження відмінного від загального економічного режиму господарської та інвестиційної діяльності, затвердження Державної цільової програми та щорічного передбачення у Державному бюджеті видатків на соціально-економічний розвиток «окремих районів». Ці статті називаються захищеними, а отже фінансуватимуться у будь-якому випадку, навіть якщо в бюджеті не буде вистачати коштів на ігші соціально важливі видатки.

6. Стаття 8 сприяє розвитку транскордонного співробітництва спрямованого на поглиблення добросусідських відносин «окремих районів» з адміністративно-територіальними одиницями «Російської Федерації». Яка це може бути гуманітарна допомога ми змогли оцінитипротягом останніх місяців.

7. Згідно Статті 9 створюються «загони народної міліції» підконтрольні відповідним нововибраним міським, селищним і сільським головам. Фактично це легалізація нинішніх бандитсько-терористичних формувань, які нагадуємо вже отримали амністію.

8. Законопроектом не передбачаєтсья вирішення концептуальних проблем, які існують на цих територіях. Зокрема це стосується відновлення контролю за державним кордоном з Росією, про відновлення діяльності в «окремих районах» конституційних органів державної влади України, про гарантування та захист прав і свобод громадян України, про відшкодування понесених ними збитків.

Експерт ЦПСА Віктор Таран


Теги статьи: ЛуганскДонецк

Дата и время 16 сентября 2014 г., 17:27     Просмотры Просмотров: 7370
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В центре Луганска произошел сильный взрыв
В оккупированном Донецке мужчина пытался взорвать гранату в кафе
В центре оккупированного Донецка сработало взрывное устройство

"Корм для внутрішнього хом’ячка" або будні Донецька очима пропагандистів, - Фашик Донецький
Разобрали до фундамента. Житель Донецка показал, что осталось от элитного района возле ДАП
В небе над оккупированным Донецком появился огромный сине-желтый флаг

Ресторан «Рассея»: фото Донецка насмешили пользователей сетей
Абсолютная разруха: В сети показали шокирующие кадры стадиона Шахтера
"Откуда там наука?" Сеть рассмешила взяточница из "минобразования ДНР"

Как депутат Луганского горсовета скатился до работы клоуном в Крыму
Кремль задумал сменить главарей "ДНР"
В Пролетарском районе Донецка с моста слетела фура: Появились фото

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто на ваш взгляд самый большой враг Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.085544