АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 8°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 6°C
Ровно: 5°C

Вектор Банк міг бути створений внаслідок шахрайства

Вектор Банк міг бути створений внаслідок шахрайства
Вектор Банк міг бути створений внаслідок шахрайства

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 14 грудня, Генпрокуратура здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №42016000000000981 від 11.04.2016 за фактом шахрайських дій в особливо великих розмірах щодо майна фізособи (далі – ОСОБА_2) за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу («Шахрайство»).

Нижча – цитата з ухвали суду:

«Вивченням матеріалів кримінального провадження встановлено, що приблизно в 2010 році ОСОБА_2, познайомилась із ОСОБА_3, який в свою чергу був спеціалістом в напрямку ведення банківської справи, та поінформувала останнього, що має значний капітал який планує інвестувати у бізнес-проекти.

ОСОБА_3 враховуючи те, що ОСОБА_2 тривалий час проживала на території Швейцарії, у зв`язку із чим не орієнтувалась в діючому законодавстві України, увійшовши в довіру останньої вирішив заволодіти належним їй майном та грошовими коштами в особливо великих розмірах.

При цьому згідно інформаційної довідки кінцевим бенефіціаром ПАТ «Вектор Банк» являється ОСОБА_3

ОСОБА_3 під час первинних зустрічей з ОСОБА_2 повідомив їй про свою освіту, фах спеціаліста в галузі управління фінансами та досвід роботи в банківських установах таких як ПАТ «Приватбанк», ПАТ «Кредіа Агріколь Банк», АТ «Індустріально-експортний банк», АТ «Західно-український комерційний банк», ПАТ «Укрсиббанк», ПАТ «Комерційний банк «Актив-Банк» та ПАТ «Родовід Банк», в якому ОСОБА_3 працював на керівній посаді.

ОСОБА_2, внаслідок повідомленої ОСОБА_3 правдивої інформації про свою освіту, фах спеціаліста в галузі управління фінансами та досвід роботи в банківських установах, вирішила довірити йому інформацію про те, що, на рахунках в банківських установах України зосереджені грошові кошти її сім`ї на загальну суму 15 000 000,00 (п`ятнадцять мільйонів) доларів США, якими вона (ОСОБА_2) мала право на законних підставах розпоряджатись. Одночасно з цим, ОСОБА_2, перебуваючи в стані початкової довіри до ОСОБА_3, запропонувала йому здійснювати за винагороду фахову допомогу в управлінні всіма вказаними грошовими коштами з метою їх примноження.

Злочинний план ОСОБА_3 передбачав наступне, для створення банку він залучив своїх довірених осіб, які вже були засновниками юридичних осіб і діяли за вказівкою ОСОБА_3, зокрема ТОВ «Правнича допомога» учасниками якого був ОСОБА_6 із часткою 93% та ТОВ «Преміум інвест груп» (засновник ОСОБА_7.) із часткою в статутному капіталі 7%. Статутний капітал новоствореного ПАТ «Вектор Банк» був сформований за рахунок цінних паперів придбаних ТОВ «Правнича допомога» за кошти ОСОБА_2

Вказаний банк на чолі із його власником ОСОБА_3, забезпечував фінансування, під виглядом довгострокових фінансових інвестицій, бізнес проектів створених за кошти ОСОБА_2 Однак насправді ОСОБА_3 під виглядом фінансування вказаних проектів, не маючи на меті розвивати їх, лише заволодівав шляхом обману коштами ОСОБА_2 в особливо великих розмірах.

Для того щоб обмежити будь який вплив ОСОБА_2 на діяльність ПАТ «Вектор Банк» і приховати реальну фінансово-господарську діяльність, головою ПАТ «Вектор Банк» було обрано ОСОБА_8 головним бухгалтером ОСОБА_9, начальником управління фінансового моніторингу ОСОБА_10, підзвітних та підконтрольних у своїй діяльності особисто ОСОБА_3 При цьому доходу від діяльності банку ОСОБА_2 не отримує, коштів витрачених на створення банку ОСОБА_3 їй не повернув.

Підтвердженням заволодіння ОСОБА_3 коштами ОСОБА_2 після знайомства з нею є анкети-опитувальники, відповідно до яких станом на 2010 (період знайомства з ОСОБА_2) ОСОБА_3 мав дохід лише 15 000 грн. в місяць за місцем роботи та інших доходів не мав, а вже станом на 2015 орієнтовний щомісячний дохід становив вже 470 000 грн., в той час як сума доходу за основним місцем роботи складала лише 8 000 грн».

Вказаною ухвалою суд задовольнив клопотання прокурора та надав тимчасовий доступ до оригіналів документів, з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні НБУ, які слугували підставою для проведення державної реєстрації ПАТ «Вектор Банк»; для видачі банківської ліцензії; стосовно відокремлених підрозділів ПАТ «Вектор Банк»; матеріалів останньої інспекційної перевірки банку (планової, позапланової); документів стосовно заходів впливу здійснених по відношенню до ПАТ «Вектор Банк».

В іншій ухвалі Печерського райсуду м. Києва – від 18 листопада – щодо цього ж кримінального провадження констатувалося ще таке (нижче – знову ж таки цитата):

«ОСОБА_4 діючи на виконання розробленого плану вчинення злочину, зловживаючи довірою ОСОБА_2, з метою створення у останньої впевненості у вигідності передачі йому грошових коштів, які знаходилися в неї у відповідальному управлінні та іншого майна, запропонував їй протягом 2010-2013 років, укласти ряд цивільно-правових договорів, під приводом набуття у її власність та власність її довірителя нерухомого майна, а саме:

- речового ринку, який розташовується за адресою: АДРЕСА_1 орієнтовною вартістю 5.500.000 дол. США.; 
- цілісного майнового комплекс нафтобази, яка розташовується за адресою: АДРЕСА_2, площею 438,60 кв.м. орієнтовною вартістю 700.000,00 дол США; 
- житлового будинку та земельних ділянок за адресами: АДРЕСА_3 орієнтовною вартістю 790.000,00 дол. США;

а також корпоративних прав в наступних суб`єктах господарювання:

- ТОВ «ФК «ЄВРО ФІНАНС ГРУП» вартістю 8.000.000,00 грн.; 
- ТОВ «КУ «ОЛАН КРЕДИТ» вартістю 8.000.000,00 грн.; 
- ПАТ «АЛЬПАРІ БАНК» вартістю 4.400.000,00 Євро; 
- ПАТ «Вектор банк» вартістю 5.500.000,00 Євро (за рахунок продажу корпоративних прав ПАТ «АЛЬПАРІ БАНК»),

вказуючи на економічну доцільність та правову обґрунтованість вказаних цивільно-правових договорів.

ОСОБА_2, перебуваючи в стані омани, в який була введена умисними злочинними діями ОСОБА_4 та не передбачаючи вчинення відносно себе шахрайства в особливо великих розмірах спрямованого на заволодіння вказаними коштами та іншим її майном, протягом вказаного періоду часу уклала ряд цивільно-правових договорів, за якими передала під безпосередній контроль ОСОБА_4 грошові кошти та нерухоме майно на загальну суму приблизно 8.990.000,00 дол. США та 5.400.000,00 Євро, а ОСОБА_4 діючи відповідно до розробленого плану отримав можливість фактичного розпорядження вказаними грошовими коштами та майном, поза волею ОСОБА_2

У подальшому, ОСОБА_4 здійснюючи безпосередній контроль над належними ОСОБА_3 грошовими коштами та іншим майном, що вказані вище, розпорядився ним на власний розсуд, поза волею ОСОБА_2 та без її відома.

Таким чином, ОСОБА_4 протягом 2010-2016 років заволодів грошовими коштами та майном ОСОБА_2 шляхом зловживання довірою в особливо великому розмірі".

Довідково

НБУ зареєстрував Вектор Банк 31 січня 2014 року. На 1 жовтня 2016 року він займав 92-е місце в за обсягом активів (209,4 млн грн) серед 100 діючих на той час банків. На 01.10.2016 обсяг коштів юросіб у Вектор Банку становив 40,9 млн грн, фізосіб – 42,7 млн грн. Статутний капітал був 121 млн грн.

За даними НБУ, на 01 серпня 2016 року власником 100% акцій «Вектор Банку» був Андрій Перкаль. Як повідомлялося, він – засновник IT-компанії Digital Space (розробляє програмне забезпечення для банків), у 2013 році вийшов зі складу акціонерів згаданого вище «Альпарі Банку» (за даними НБУ, на 01.01.2013 А. Перкаль володів 6% акцій цієї фінустанови).

Торік у квітні НБУ погодив набуття А. Перкалем істотної участі у «Вектор Банку», а в червні Антимонопольний комітет дав дозвіл йому на придбання 100% корпоративних прав у ТОВ «Правнича допомога», яке було власником 100% акцій ПАТ «Вектор Банк». На 01.06.2016 частка 93% у ТОВ «Правнича допомога» належала Миколі Кореню, 7% - ТОВ «Преміум Інвест Груп», кінцевим бенефіціаром якого був Володимир Ревуцький, повідомляли у «Вектор Банку» (таку ж інформаці на 01.01.2016 наводив НБУ).

За даними держреєстру юросіб, наразі ТОВ «Правнича допомога» - в стані припинення. При цьому власником 93% статутного капіталу (внесок 46,5 тис грн) цієї компанії значиться М. Корень, а решта 7% (3,65 тис грн) – у ТОВ «Преміум Інвест Груп» (як засновники в держреєстрі фігурують Іван Борисенко та Сергій Скибенко – з частка по 50% та внесками по 2,5 тис грн).


Теги статьи: ГенпрокуратураВектор Банк

Дата и время 05 января 2017 г., 18:14     Просмотры Просмотров: 2182
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

НАБУ: ГПУ хочет затормозить расследования по топ-коррупционерам
ГПУ спасла украинских подростков от черных трансплантологов с РФ
Главу ФГИ подозревают в незаконной приватизации, - Луценко

ГПУ допитала і підготувала підозру главі Фонду держмайна
СМИ: данные о клиентах «Приватбанка» попали в Москву, дело расследует ГПУ
Суд заставил Луценко расследовать бандитское похищение силовиками соратников Саакашвили

Должностные лица ПриватБанка слили базу данных клиентов в Россию, — Дубинский
Со слезами на глазах. Годовщина Евромайдана и реванш «попередников»
Михаил Подоляк: «Расстрельные» итальянцы»

Расстрел Майдана: в ГПУ озвучили окончательное число погибших и раненых
27 млн только на стульях: экс-директору "Олимпийского" объявлено подозрение
Против Луценко начнут расследование о фальсификации дел

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.118179