АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Мартыненко взялся за лекарства. Значит — лекарства будут дорожать

Мартыненко взялся за лекарства. Значит — лекарства будут дорожать
Мартыненко взялся за лекарства. Значит — лекарства будут дорожать

Останніми днями фармацевтичний ринок буквально трясе від чуток. Вже кілька джерел розповіли «Нашим Грошам» фактично одну й ту ж історію, яка у різних вустах різнилась лише добором епітетів і кількістю обсценної лексики. Отже суть.

Після кількамісячного небуття фармацевтичні дистрибутори отримали нагоду поговорити з людьми, які, за їхніми словами, представляють колишнього голову тендерного комітету Міністерства охорони здоров’я Романа Богачова та радника МОЗ Дмитра Підтуркіна. За часів Януковича на медичних тендерах, за словами нового міністра Олега Мусія, крали 40%.

Предмет для розмов простий як копійка. Фармацевтам пропонують зашити у ціну тендерної пропозиції додаткові 10-15%, а взамін їм гарантують попередню оплату, а не звичайні умови з відстрочкою платежу на тижні, місяці і роки.

В умовах галопуючого курсу долара пропозиція справді для багатьох цікава. Однак торговці зустріли її так само як і «Наші Гроші»: «Не віримо!»

Річ у тім, що якісь люди ходять, щось пропонують, але офіційних посад в МОЗі у них немає. І може то взагалі двійники Богачова та Підтуркіна. Та й не може ж бути такого, щоб нова влада однією рукою проклинала спадок Януковича, а іншою наймала його менеджерів.

Звісно, передумови для подібного хедхантінгу є. Новий МОЗ під керівництвом Мусія повністю завалив щорічні тендери – з 2 мільярдів вдалось розтендерити лише 40 мільйонів. Бо Мусій хотів радикально знизити ціни у порівнянні з минулорічними за рахунок тієї самої корупційної маржі 40%. З урахуванням введення ПДВ та зростання курсу долара зараз це мало б виражатись у простому збереженні минулорічних цін.

Однак цьому є дикий супротив. Простий факт – голова тендерного комітету МОЗу Салютін банально не підписував процедурні документи, гуляючи по відпусткам та лікарняним. Відтак тендери зривались, запаси таблеток у лікарнях розтанули, деяких хворих вже банально нічим лікувати.

Так МОЗ опинився у пастці. Якщо не купувати ліки по будь-якій ціні, то хворі будуть помирати. А якщо купувати по цінам, які нав’язують звиклі до корупції постачальники, – то це буде плювком у Майдан.

Тож 10-15%, які фігурують у чутках, є таким собі компромісом між корупцією та життям.

Але «Наші Гроші» ще раз заявляють. Ми не віримо, що посередниками нового МОЗу є старі менджери. Тим більш, ми не віримо, що у нардепа Миколи Мартиненко, який у якості одного із стовпів Арсенія Яценюка курує цю сферу, немає нікого іншого на прикметі. Адже навколо так багато талановитих людей.

Так що ми вирішили занести ці балачки в розряд чуток. Але про всяк випадок тендери з передоплатою перевіримо більш ретельно.

 

Блог від: Юрій Ніколов


Теги статьи: ЛекарстваМОЗМартыненко Николай

Дата и время 26 сентября 2014 г., 20:05     Просмотры Просмотров: 2384
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Супрун купила по полной стоимости медикаменты с истекающим сроком годности через две недели, – нардеп
Яд из аптеки: список опасных препаратов
Экс-милиционер и сотрудник суда в Харьковской области организовали производство и продажу поддельных лекарств

Гройсманово здоровье: в Украине катастрофически не хватает препаратов
Ульяна Супрун обвиняет регионы в нежелании работать по новому Нацперечню основных лекарств
Осенью может состояться подорожание лекарств

Одесский онкодиспансер снова закупил лекарства по завышенной цене
«Как я могу лечить, лекарства не работают»: Доктор Комаровский озвучил опасную тенденцию массовой подделки медпрепаратов в Украине
Как украинцев обманывают с лекарствами: фокусы с инструкциями

Через аэропорт "Борисполь" пытались незаконно ввести лекарство от гепатита на 50 тыс. долларов
Почему СБУ не занимается Татьяной Бахтеевой и братьями Фисталями?
В Украине ожидается новый скачок цен на лекарства

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто на ваш взгляд самый большой враг Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.413861