АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Фармкомпания Жеваго отстояла 3-летнюю отсрочку на выплату 538 млн его же банку-банкроту

Фармкомпания Жеваго отстояла 3-летнюю отсрочку на выплату 538 млн его же банку-банкроту
Фармкомпания Жеваго отстояла 3-летнюю отсрочку на выплату 538 млн его же банку-банкроту

09 лютого Київський апеляційний господарський суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ліквідатора банку «Фінанси та кредит» і лишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 13.09.2016, яким, з огляду на проведення АТО, було задоволено позов ПАТ «Галичфарм», внесено зміни до низки кредитних договорів 2007-2012 років та продовжено терміни повернення позики на 36 місяців (з 01 жовтня 2016 року по 01 жовтня 2019 року).

Сообщает портал АНТИКОР со ссылкой на СМИ.

У цьому випадку йшлося про заборгованість на 537,7 млн грн (в іпотеці - майнові комплекси за адресами: м. Львів, вул. Опришківська, 6/8, площею 31 921,3 кв. м.; м. Львів, вул. Балкова, 1, площею 872,7 кв.м.; м. Львів, вул. Заклинських, 5, площею 1 770,6 кв.м.; блок складських та допоміжних приміщень (літ. С-3, С`-1) у м. Львів, вул. Опришківська, 6/8, площею 2 268,1 кв.м).

Ліквідатор банку «Фінанси та кредит» в рамках судового спори в т.ч. вказував на запровадження процедури ліквідації банку, що унеможливлює, на його думку, зміну строку зобов`язання до 2019 року, оскільки на зазначену процедуру відведено термін з 18.12.2015 по 17.12.2017.

Натомість колегія Київського апеляційного госпсуду зазначила, що «внесення змін до кредитних договорів щодо продовження термінів сплати коштів за кредитними договорами не позбавляє відповідача права скористатись своїм правом вимагати дострокового повернення кредитних коштів» (за наявності підстав, передбачених відповідними угодами).

«Колегія суддів вважає, що розірвання кредитного договору призведе до одночасного повернення позивачем всієї суми кредиту, що у даному випадку, за відсутності у позивача можливості нормально здійснювати господарську діяльність, може призвести до банкрутства останнього, розірвання кредитних договорів потягне для позивача шкоду, яка значно перевищує затрати, необхідні для виконання договору на умовах, змінених судом», - йдеться в постанова суду.

Як писав Finbalance, 05 грудня Київський апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ліквідатора банку «Фінанси та кредит» на рішення Госпсуду м. Києва від 13.09.2016, яким було внесено зміни до кількох кредитних договорів між банком «Фінанси та кредит» і ПАТ "Київмедпрепарат", в частині встановлення та продовження строків повернення коштів та сплати нарахованих процентів на 36 місяців, починаючи з 01.10.2016 по 01.10.2019.

Заборгованість по кредитам – 343,7 млн грн; в іпотеці – в т.ч. корпус №26, літера «З», що розташований за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 139. Вищий госпсуд розглядає касаційну скаргу ліквідатора банку «Фінанси та кредит» на це рішення.

«Київмедпрепарат» та «Галичфарм» входять в корпорацію «Артеріум», яку контролює нардеп Костянтин Жеваго. Він же був власником банку «Фінанси та кредит».

Прибуток «Київмедпрепарату» в 2015 році склав 60,5 млн грн, у 2014 році – 130,6 млн грн, а «Галичфарм» - відповідно 66,2 млн грн та 25,5 млн грн.

Восени 2016 року повідомлялося, що корпорація "Артеріум" купує словенську фармкомпанію Marifarm в словенського банку Novi KBM. За даними словенського видання VEČER, Marifarm перейшла у власність банку Novi KBM після того, як не змогла виплатити фінустанові борг в 19,5 млн євро.

Як писав Finbalance, в січні 2017 року Печерський райсуд м. Києва – в рамках кримінального провадження №12015100010000279 Генпрокуратури за підозрою екс-глави правління банку «Фінанси та кредит» В. Хливнюка в привласненні та розтраті коштів цієї фінустанови – наклав арешт на торгові марки, власниками яких є ТОВ «Артеріум ЛТД», ПАТ «Галичфарм», ПАТ «Київмедпрепарат».


Теги статьи: АртеріумГаличфармКиївмедпрепаратСудБанк Фінанси та кредитЖеваго Константин

Дата и время 20 марта 2017 г., 13:42     Просмотры Просмотров: 1106
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

Скільки заплатять поручителі Мартиненка у найгіршому випадку: сума дивує
Суд огласил неожиданное решение по "коррупционеру" Мартыненко: соцсети в бешенстве
Мартыненко: Я доволен, что нам удалось сломать тенденцию политизации суда

Суд отпустил на поруки и второго задержанного по «делу Мартыненко»
Суд отпустил на поруки экс-нардепа Мартыненко
Знать врага в лицо! Опубликован полный список заступившихся за прожженного коррупционера Мартыненко

Если Мартыненко сбежит, то министры-поручители уплатят символические 160 тысяч
Государство не смогло вернуть Дом профсоюзов в Одессе
Прокуроры объявили о связях Мартыненко с Генпрокуратурой и судейским начальством

Мартыненко хотят взять на поруки 15 нардепов и 4 министра
«И так понятно»: защита Мартыненко обещает не затягивать процесс
"Под личную подпись" - защита и некоторые политики стремятся взять экс-нардепа Мартыненко на поруки

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему мнению лучший президент за историю независимой Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте