АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Правда про Курилівських рейдерів або як маніпулюють громадською думкою

Правда про Курилівських рейдерів або як маніпулюють громадською думкою
Правда про Курилівських рейдерів або як маніпулюють громадською думкою

Нещодавно вітчизняні ЗМІ облетіло повідомлення щодо рейдерського захоплення земель в селищі Курилівка Петриківського району Дніпропетровської області. Нібито там група селян в знак протесту проти рейдерського захоплення власного врожаю перекрила одну із доріг державного значення.

Насправді ж ситуація виглядала набагато більш прозаїчно, а саме до деталей спланована кампанія проти реального власника: пара десятків підкуплених за 200 гривень гастарбайтерів та  привезених в село, театралізована постанова під спалахи фото та відеокамер.

На фото: Представниця рейдерського угруповування Католіченка, Надія Мінгалєєва спілкується з правоохоронними органами. 

Але якщо заглибитись в дану історію та проаналізувати всі вищеназвані факти, ситуація виглядає наступним чином. Закрите акціонерне підприємство “Дніпровець” створено в січні 2000 р. З цього часу вони займаються активною обробкою земель та на законних підставах арендують паї у мешканців селища Курилівки та ще низки навколишніх сіл. Саме ЗАО “Дніпровець” відновило  роботу на зруйнованому, колись потужному КСП “Придніпровець”, після його банкрутства.  ЗАО  “Дніпровець” налагодив стабільну роботу товариства, засіяв землі та регулярно сплачував за паї чотирьом сотням своїх акціонерів з числа місцевих мешканців.

Донедавна все було тихо і спокійно, але (як буває повсякчас у нашій державі) на прибутковий бізнес зазіхнуло одне з рейдерських угруповувань Дніпропетровщини, а саме сумнозвісна Дніпродзержинська компанія “КМС”, власник якої Вадим Католіченко разом зі своєю громадською дружиною Наталією Сидорук, неодноразово був пов’язаний із рейдерськими захопленнями на території Дніпропетровської області(Дніпродзержинський водоканал та ін.). Саме ця рейдерська структура, за допомогою заангажованих місцевих ЗМІ, організувала провокацію загальноукраїнського масштабу, а саме напередодні резонансних подій в селище була підвезена група молодиків з навколишніх сіл, метою яких було видати себе за місцевих селян та організувати провокацію з перекриттям автомобільної дороги та побиттям людей. Коли рейдерська атака почала розгортатися, рейдери з компанії Католіченка звинуватили у нібито захопленні землі її реального власника – ЗАО “Дніпровець”. Все дуже просто, адже найгучніше “Тримайте злодія!” кричить повсякчас сам злодій. Коли керівник “Дніпровця” Олексій Шпіньов, як законний власник земельних ділянок, звернувся до правоохоронних органів за захистом свого майна, то їх реакція здивувала всіх пайовиків підприємства. Адже замість того, щоб забезпечити доступ до землі законного власника земельних паїв, правоохоронці почали забезпечувати доступ до земельних ділянок та врожаю саме рейдерській структурі “КМС” Католіченка.

 Нічого не змінилося і після того, як О. Шпіньов звернувся  з заявою до місцевого відділу міліції. Там його заяву прийняли, але жодних дій щодо забезпечення правопорядку та захисту чинного законодавства і досі не вжили. Попри те, що  “Дніпровець” має в розпорядженні всі документи, які засвідчують право власності  ЗАТ “Дніпровець” на 21006,7295 га земель на території Єлизаветівської сільської ради, Курилівської селищної ради, Миколаївської селищної ради ці землі й досі перебувають під контролем рейдерського угруповування, яке видає себе за реального власника даних земель, та , як не дивно, перебуває під захистом місцевої міліції.


Теги статьи: Рейдеры

Дата и время 23 июля 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 1837
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

Рейдеры при помощи полиции хотели захватить "Укрспирт"
Экоинспекторы или экорейдеры: как госэкоинспекция Харьковской области пытается «очистить» Харьковский коксовый завод
Николаевская Мультляндия-4

Две недели без Саакашвили. Одесса взорвалась погромами и захватами
Депутат в Затоке записала на семью участки украденой у государства земли
СБУ задержала банду рейдеров, которая захватила элеватор в Донецкой области

Мафия «бывших». Против членов ОПГ Пшонки заведено уголовное дело
Крымский криминал пытается захватить Ирпень
Полиция со стрельбой штурмовала рейдеров, захвативших супермаркет

Рейдеры и недолюстрированные чиновники готовят захват "Одесского каравая"
Рейдеры из СБУ и прокуратуры пошли по беспределу
Сергей Алексеев и Мария Дидиченко: как украинские рейдеры прибирают к рукам стратегический проектный институт

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему мнению лучший президент за историю независимой Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте