АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -1°C
Львов: 7°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 6°C
Ровно: 5°C

НАБУ розкрило масштабні махінації у "ПриватБанку"

НАБУ розкрило масштабні махінації у "ПриватБанку"
НАБУ розкрило масштабні махінації у "ПриватБанку"

Директори та засновники 36 компаній, які отримали кредити в Приватбанку в рамках реструктуризації його кредитного портфеля перед його націоналізацією, є нинішніми або колишніми працівниками групи "Приват" - починаючи від менеджерів нижньої ланки і закінчуючи технічними працівниками підприємств, що входять в групу.

Про це в інтерв’ю розповів директор НАБУ Артем Ситник.

За його словами, в ході реструктуризації в кінці 2016 року заборгованість по кредитах 193 старих позичальників ПриватБанку була закрита новими кредитами 36 позичальників, у яких не було реальних застав - тільки майнові права на майбутні поставки товару.

"Новими кредитами 36 позичальників в середньому в розмірі 4-4,5 млрд грн закрили заборгованість по тілу і за відсотками по кредитах 193 попередніх позичальників. Однак відмінність в тому, що серед тих 193-х були в тому числі реальні застави - рухоме і нерухоме майно. Тут же тільки майнові права на майбутні поставки товару ", - розповів голова НАБУ.

Ситник підкреслив, що розслідування триває, і 36 фірм-позичальників співробітники НАБУ будуть "пальпувати". Процесу буде дана оцінка з усіх боків - починаючи з дій акціонерів і закінчуючи діями працівників НБУ, включаючи менеджмент ПриватБанку.

"Одним з аспектів розслідування є те, що директора і засновники 36 компаній, які отримали кредити в жовтні-листопаді 2016 р - це нинішні або колишні працівники групи "Приват", починаючи від менеджерів нижньої ланки і закінчуючи технічними працівниками підприємств, що входять в групу", - заявив він.

"Тому наскільки справжнім є цей директор, цей засновник, який одержує в банку кредит на 4,5 млрд грн зі 100-відсотковим кредитним ризиком, нічим не забезпечений, крім міфічного договору поставки якихось товарів, в обсязі, який споживається всією державою за 2 -3 року, ми можемо тільки здогадуватися ", - додав Ситник.

Опублікував: Олекса Хвацький

Теги статьи: ПриватбанкНАБУСитник

Дата и время 11 сентября 2017 г., 20:50     Просмотры Просмотров: 985
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.067527