Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

Проколи кримських мудреців

Проколи кримських мудреців
Проколи кримських мудреців

Нахабний та абсолютно незаконний розпил 18 мільйонів на соціальне житло в Сімферополі осяяно зорепадом відомих у Криму політиків та чиновників.


Тиждень тому, 18 листопада, сімферопольське КП «Неаполь» завершило тендер на  житловий будинок № 29 у мікрорайоні Залісся. Цей будинок почали зводити ще у 2007 р., обіцяючи людям соціальне житло. Тепер, коли на завершення будинку виділили 18 мільйонів, можна було б порадіти за ті 72 родини, які нарешті отримають обіцяні квартири. Але ж український тендер не був би українським тендером, якби не перетворився на банальний розпил бюджетних коштів.

У тендерній документації не вказана чітка адреса будинку – лише номер об’єкту 29. Але є підозри, що йдеться про добре відомий у Сімферополі багатостраждальний довгобуд по вул.Балаклавській, 29, який знаходиться саме у мікрорайоні Залісся. Якщо це справді один і той же будинок, то технічне завдання по тендеру на його добудову викликає багато підозр.

Справа у тому, що мер Сімферополя Віктор Агєєв, той самий, котрий незаконно пиляє будівельні підряди на дотендерні суми, щоб не морочитися відкритими торгами, ще півроку тому заявляв, що «там (в будинку на Балаклавській – «НГ») лишилося провести внутрішнє опорядження приміщень, облаштувати територію, а також завершити роботи з монтажу зовнішніх і внутрішніх інженерних мереж».

Власне, як виглядав сам будинок на Балаклавській ще восени минулого року можна побачити на відео Центру журналістських розслідувань. Ми, звичайно, не дипломовані інженери-конструктори, але якщо будинок вже стоїть збудований і з розмальованими фасадами, то як у техзавдання потрапили роботи з закладання фундаменту і чому в ньому прописані утеплення, штукатурення й фарбування фасаду?

З’ясувати, чи є замовлений на тендері будинок тим самим будинком по вулиці Балаклавській, нам не вдалося – через перипетії спілкування з кримськими чиновниками, відповідальними за це будівництво, які ми опишемо трохи згодом, оскільки насправді це питання тут навіть не головне.

А головне те, що відкриті торги були розіграні з відверто нахабним порушенням закону.

Єдиними учасниками конкурсу були ТОВ «Перша інжинірингова копанія» і ТОВ «Монолит-Бетон», останнє програло з різницею в 300 тисяч з копійками.

Фірми-учасниці мають спільного власника  – ТОВ  «Компанія з управління активами «Владінвестгруп». При чому у фірмі «ПІК» цій конторі належить 99,7% статутного капіталу, а у «Монолит-Бетоні» – 89%.

Оскільки в статутних капіталах обох фірм понад 25% контролює один і той же власник, то згідно з тендерним законодавством «ПІК» і «Монолит-Бетон» є пов’язаними особами, а відтак взагалі не мали права разом брати участь у конкурсі. А якщо вже й прийшли, то тендерний комітет мав відхилити їх за змову (наприклад так). Однак комунальники «Неаполя» такого не зробили. А на законі про держзакупівлі виникла чергова пляма від смачного плювка.

У пошуках відповіді на питання – чому? – переходимо до обіцяного депутатсько-чиновницького зорепаду. Траєкторія польоту  буде трохи заплутана, а тому додаємо схемку:Власниками «Владінвестгруп» є дві компанії – ТОВ «Комплект-Рейтинг» (41%) і ТОВ «Кенді Україна» (59%).

Незмінними власниками «Комплект-Рейтингу» є Ганна Шацило і Юрій Сосєдкін з Судака.

Юрій Сосєдкін раніше був відомий як радник і довірена особа Бориса Дейча, наразі народного депутата від Партії регіонів (обирався по Судаку), який раніше очолював Верховну Раду Криму.

Що ж до Ганни Шацило, то вона вже багато років поспіль очолює ТОВ «Компанія з управління активами «Український трастовий фонд». Одним з перших власників фірми, при якому Шацило стала директором, був Андрій Пріпутніков – людина в Криму відома не менш Бориса Дейча.

Пріпутніков – екс-депутат кримського парламенту і чоловік Галини Багрової, дочки ще одного колишнього голови кримського парламенту Миколи Багрова. Наразі фірму переоформлено на ТОВ «Крим-Комун-Платіж» – ще одне дітище відомої родини. Цю фірму заснувала вищевказана Багрова та її син Олександр. Зараз вона належить партнеру Пріпутнікова-старшого Олегу Денисову та сейшельському офшору «Філей Інтернешнл Лімітед».

На цей же офшор оформлено 50% фірми «Автогазкомплект», друга половина котрої належить «ТЕС-Авто» Сергія та Едуарда  Беймів, синів кримського бензинового магната Геннадія Бейма.

Тепер друга фірма.

Першим власником «Кенді Україна» був Володимир Михайлов, нині депутат Сімферопольської міськради від КПУ. Його син Дмитро Михайлов є депутатом тієї ж ради, але вже від Партії регіонів. У 2011 р. фірму переоформили на Олександра Турлаєва та ще одного члена родини Михайлових – Віру Михайлову. Наразі вони володіють компанією 50/50, а Віра Михайлова очолює фірму у якості директора.

У 2007 р. Володимир Михайлов також виступив у ролі співзасновника фірми ТОВ «Мерістемний комплекс». Разом з ним цю компанію створювали Михайло Романов та Олександр Радченко. Сьогодні фірма записана на Радченка і директора фірми «ПІК» депутата Сімферопольської райради Кирила Жигуліна. Олександр Радченко є співзасновником Сімферопольської міської громадської організації «Еврейский дом» – разом з ще сімома людьми, серед яких і вказані вище Борис Дейч і Геннадій Бейм.

Ось такі цікаві власники у фірми, яка сама з собою розпиляла  18 бюджетних мільйонів.

Хоча і це ще не все – в обох фірм конкурентів ще є міноритарні власники.

По 0,13% у фірмі «ПІК» мають депутат Київської районної у місті Сімферополі ради Лариса Крайнова, а також Роман Горобчук.

Співвласником «Монолит-Бетону» з часткою в розмірі 5,4% є вже зазначений Володимир Михайлов. Решта 5,4% належить вищезгаданому Олександру Турлаєву, який також є бізнес-партнером Романа Горобчука з «ПІК» (разом вони заснували ТОВ «Центр житлового будівництва»). Коротше кажучи, усі свої, чого соромитись.

Ми намагалися сконтактувати з замовником трогів – КП «Неаполь» – щоб запитати, яким чином їхній тендерний комітет примудрився розіграти торги між пов’язаними фірмами. Однак в тендерній документації комунальники вказали недійний номер телефону (24-74-90), а по тому, котрий нам надали в управлінні капітального будівництва міськради (24-94-70), слухавку взяли аж на третій робочий день. Ні з головою конкурсного комітету, ні директором «Неаполя» нас так і не з’єднали, посилаючись на те, що їх немає. Інженер комунального підприємства у понеділок відмовився навіть вислухати наші питання, запропонувавши написати листа.

За даними офіційного порталу міськради, КП «Неаполь» приписане до міського управління капбудівництва. Але і там надавати коментар нам не захотіли: начальник у відпустці, заступник вийшов, і взагалі вони до комунальників  «никаким боком».

Отака картина маслом. Сподіваємося, що в кінці вийде диптих – друге полотно лишаємо правоохоронним органам.

Леся Іванова

Наші Гроші


Теги статьи: ТендерКоррупцияКрым

Дата и время 02 декабря 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 2311
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

Во Львовской области суд приговорил экс-главу миграционной службы к пяти годам лишения свободы
Черновол заявила об «убийстве» коррупционной деятельности Онищенко
«Оказался наш отец не отцом, а сукою»

В Минюсте не пожалели $600 тысяч на защиту от "приватовцев"
Прокурорам Холодницького куплять розкішний бусик Volkswagen
Старшину танковой роты задержали на взятке в 2,5 тыс. гривен - военная прокуратура Центрального региона Украины

В Черниговской области военный-взяточник пойман "на горячем"
Политик заявляет о масштабной коррупции в Украине - The Independent
В Крым прибудет бизнес-делегация из Баварии

Объединяться и протестовать. Только так можно рассчитывать на успех в построении зрелого общества
Начальство Хмельницкой областной полиции наживалось на помощи для АТО
Мінфін надав реєстр переселенців сумнівній колекторській компанії

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

На Прикарпатье офицер ВСУ устроил солдатам "рабскую службу" На Прикарпатье офицер ВСУ устроил солдатам "рабскую службу" 05.12.2016
Военная прокуратура Западного региона обвинила полковника Вооруженных сил Украины Григория Демьянчика в том, что он испо… Подробнее
В ходе перестрелки в Княжичах только в одного сотрудника Госслужбы охраны всадили 38 пуль В ходе перестрелки в Княжичах только в одного сотрудника Госслужбы охраны всадили 38 пуль 05.12.2016
В теле убитого в селе Княжичи Киевской области сотрудника Госслужбы охраны обнаружили 38 пулевых ранений. Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте