АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

«Укргазвидобування» має віддати оточенню Ставицького нафти і газу на $30 мільйонів

«Укргазвидобування» має віддати оточенню Ставицького нафти і газу на $30 мільйонів
«Укргазвидобування» має віддати оточенню Ставицького нафти і газу на $30 мільйонів

ПАТ «Укргазвидобування» зобов’язане передати ТОВ «Фаворит Систем» 94,56 млн кубометрів природного газу, 1149 т нафти і 9407,71 т газового конденсату. Про це свідчить постанова Київського апеляційного суду від 17 жовтня.

«Укргазвидобування» має передати ці вуглеводні фірмі за договором про спільну діяльність, який вони уклали у травні 2004 року. За цим договором видобуті нафта, газ і конденсат є спільною частковою власністю сторін, що передаються у розпорядження оператора – ТОВ «Фаворит Систем».

Оскільки ПАТ «Укргазвидобування» передало видобуті у період з 06.12.2011 до 30.09.2012 корисні копалини не ТОВ «Фаворит Систем», а НАК «Нафтогаз України» – то фірма пішла в суд.

У 2013 році суд зобов’язав «Укргазвидобування» передати фірмі «Фаворит Систем» вищевказані обсяги газу та нафти, які за нинішніми розцінками можуть коштувати $30 млн.

А наприкінці вересня цього року суд виніс роз’яснення по цьому рішенню. Він вказав, що «Укргазвидобування» має передати фірмі «Фаворит Систем» вуглеводні з ресурсу власного видобутку того року, в якому буде фактично виконане судове рішення.

«Укргазвидобування» заперечило проти такого роз’яснення, посилаючись на те, що договір про спільну діяльність припинив свою дію 13.05.2014. Крім того, роз’яснення суперечить, зокрема, закону про ринок природного газу, оскільки «Укргазвидобування», на відміну від приватної фірми, повинне щомісяця передавати видобуті копалини «Нафтогазу». Відтак, усі видобуті у період з 06.12.2011 до 30.09.2012 вуглеводні знаходяться у «Нафтогазу», і «Укргазвидобування» фізично не може повернути їх фірмі.

Апеляційний суд залишив вказане роз’яснення в силі, трохи змінивши його. Суд виходив з того, що у разі відсутності обсягів корисних копалин, видобутих за певний період, повернення має відбутися за рахунок інших обсягів. При цьому у рішення суду 2013 року не було вказано джерело походження нафти і газу, які треба повернути ТОВ «Фаворит Систем». Тому апеляційний суд вказав, що це можуть бути як вуглеводні власного видобутку, так і закуплені.

Доводи «Нафтогазу» і «Укргазвидобування» про те, що строк дії договору спільної діяльності вже закінчився і передача вуглеводнів є неможливою, суд відхилив, оскільки йдеться про роз’яснення рішення суду, яке було винесене під час дії договору.

ТОВ «Фаворит Систем» заснували Сергій Пушкаренко і Павло Клещов. Останній є опосередкованимпартнером батьків екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького. А Пушкаренко протягом 2009-2011 рр. був співзасновником вже ліквідованого ТОВ «Нафтаінвест 2009» разом з ТОВ «Київ Нафта», 30% у якому належали дружині міністра Олені Ставицькій. Також Пушкаренко раніше очолював ТОВ «Будівельна компанія «Лібра», співвласником якого на той момент був батько міністра Анатолій Ставицький.

У 2012 році Клещова у складі засновників фірми «Фаворит Систем» змінив киянин Дмитро Журавель.

Нинішніми засновниками ТОВ «Фаворит Систем» є Дмитро Журавель (50%) і три компанії з Тортоли – «Верзай Лімітед», «Медіасерв Лтд» і «Рода Інвестментс Лтд».

Наши Гроши


Теги статьи: СтавицкийСтавицькийЭдуард СтавицкийУкргазвидобуванняУкргаздобыча

Дата и время 20 ноября 2014 г., 09:19     Просмотры Просмотров: 1961
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

СБУ изымает технику в "Укргаздобыче"
О чем молчит НАБУ (часть1)
ГПУ без всяких оснований продолжает держать Ставицкого в статусе «подозреваемый»

Эдуард Ставицкий теряет последний козырь, в компании «БРСМ-Нафта» растет социальное напряжение, сотрудники блокируют работу компании
Ставицкий и Курченко поставляют уголь и металлолом из ОРДЛО в Европу по схеме через Марокко и Италию - один из покупателей швейцарская Flame SA, - источник
На Харьковщие найдено крупное месторождение газа с запасами до 200 млн кубометров

На строительство буровых площадок «Укргаздобычи» выделят 44 миллиона семье донецкого экс-заммэра Севастополя
В компании «БРСМ-Нафта» Ставицкого растет социальное напряжение – сотрудники угрожают блокировать работу компании
Украинцы платят за собственный газ в 63 раза дороже мировых цен: Шокирующая статистика

Кононенко окрестил «контору» Коболева собакой на сене
Несколько десятков миллионов гривен на залог для Насирова дал экс-министр Ставицкий, - источник
Родственной Януковичу компании запретили разработку месторождения на Харьковщине

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему мнению лучший президент за историю независимой Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте