Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

Даля Ґрібаускайтє зірвала маски

Даля Ґрібаускайтє зірвала маски
Даля Ґрібаускайтє зірвала маски

 Президент Литви Даля Ґрібаускайтє пішла ва-банк.

Вона не лише оприлюднила плани Путінської Росії, але звинуватила Захід у неспроможності діяти. «Сьогодні Захід немає лідера, який в змозі зупинити Путіна», - виносить приговор литовський президент під час інтерв’ю американському виданню „The Washington Post" (журналістка Lally Weymouth). В той самій час Ґрібаускайтє твердить: «Війну в Східній Україні можна швидко зупинити. Це може зробити Захід, який повинен продемонструвати Путіну, що так саме готовий боротися за свої цінності – свободу і демократію.» 


Пропонуємо головні тези Президента Ґрібаускайтє.

Як ви оцінюєте ситуацію в Україні? 

- Ситуація там погіршується. Російські війська все ще на території України. Це означає, що Європа і світ дозволяє Росії не тільки залякувати своїх сусідів, а й застосовувати військові сили проти них. Це те ж саме, як міжнародний тероризм, то, що ми бачимо в Іраку і Сирії. 

В Україні відбувається справжня війна. Європейський союз і більшість з світових лідерів намагаються говорити про це, як не про війну, а як про якусь підтримку терористичних груп. Ми бачили випадок з Кримом. З самого початку там були якісь «зелені чоловічки», але ж незабаром вони проявилися в російській армії. Тепер те ж саме відбувається в Східній Україні. І я впевнена, що це не остання територія, в якій Путін має намір продемонструвати свою силу.

- Як ви вважаєте, куди Путін піде далі? 

- Якщо санкції щодо Росії будуть м’якими або вони не будуть повністю застосовані, я впевнена, що він намагатиметься з’єднати Східну Україну з Південною Україною та Кримом. Щойно він заявив, що якщо він захотів, то його солдати за два дні зайняли Варшаву, країни Балтії та Бухарест. Це відкрита загроза щодо сусідів. 

- Чи може він увійти у Придністров’я?
 

- Якщо ми дозволимо йому це зробити, він буде йти будь-куди. Проблема в тому, що путінська Росія готова до війни і бажає воювати. А ось Європа і Захід не є готовими до війни. Зараз в Європі, і в світі немає такого лідера, який би міг зупинити Путіна. Нарешті, ми дивуємось, як так вийшло, що все нові території захоплюються, що країни. Затримка в рішучих діях, щоб зупинити агресора на цьому шляху, виявиться набагато дорогою для всіх, якщо взагалі не буде занадто пізно. 

- Ви стурбовані тим, що наступна атака може бути проти країн Балтії? 

- Якщо його ніхто не зупинить в Україні, він, безумовно, піде далі. 

- Хиба п’ятої статті Договору НАТО не достатньо, щоб почувати себе в безпеці? 

Даля Ґрібаускайтє зірвала маски- Ні. Все заявляють, що п’ята стаття Договору НАТО залишається в силі. Тим не менш, це не зупинить Путіна від його підступних планів, якщо він не побачить реальні дії лідерів Європи і світу. Якщо ви не побачить, що вони не просто говорять. Ми повинні його зупинити в Україні. Досі дехто це ще до кінця не розуміє. Ось чому я кажу, щолідерство Європи зараз перебуває в руках Путіна, а не Заходу. 

- Чи прагне Путін розділити Європу? 

- Загроза Путіна тепер є не меншою аніж «Ісламської держави» в Іраку і Сирії. 

- То ви вважаєте, що Ісламська держава і Росія є однакові терористи? 

- Так. Я думаю, що Росія тероризує своїх сусідів за допомогою терористичних методів. 

- Тим не менше, світ більше стурбований «Ісламською державою». 

- Звичайно. Це основна мета. На жаль, одночасно це дивовижна можливість для Путіна робити все, що йому заманеться. Путін створює загрозу. Хоча б і так звані мирні переговори в Мінську, які відбулася після ультиматуму Путіна. В них Захід і Європейський Союз піддалися на його умови, що на практиці означає поділ України

- Сполучені Штати посилають українцям сухі пайки, але країни вони досягають на німецьких вантажівках, щоб тільки не розлютити Путіна. 

- Чому ми піклуємося про те, щоб не розлютити Путіна, який сам відправляє своїх солдатів вбивати, і окупувати Україну?Чому ми так саме багато не звертаємо уваги на почуття українців? Рано чи пізно ми все одне назвемо Путіна терористом і злочинцем ... 

- Чи нинішня ситуація нагадує вам Судети? 

- Ситуація, що склалася напередодні Другої світової війни? Так, звичайно. Бо ми з відкритими очами дозволяємо ділити Україну. 

- Як ви думаєте, чи після зустрічі НАТО у Вельсі Захід отримав адекватний захист? 

- Після саміту в Уельсі НАТО прокинулася. Альянс не спить. Ми отримали засоби з підвищення безпеки. Ми повинні більше інвестувати в оборону. Але скільки ми маємо часу? 

- Як ви думаєте, можливо санкції є зовсім не болючими для Путіна? 

- Їх не достатньо. Може бути, якщо він піде далі, санкції будуть посилені. 

- Керівник служби безпеки України підтвердив американським посадовцям, що щодо перемир’я домовлено.
 

- Так. Європейці та інші країни зажадали, щоб президент України Петро Порошенко погодився з усіма умовами, навіть з тими, які для нього не були прийнятними, тому що Україна стала поділеною державою

- Так що Росія отримала Крим, а зараз ще й Східну Україну? 

- Так, і це зроблено з благословення європейських та інших лідерів, тому що вони зовсім не допомогли Україні. 

- І ви стурбовані щодо загроз вашій країні? 


- Всі сусіди Росії в даний час під загрозою. Він кидає загрози і навіть жартує, що ці сусідські країни не є справжніми державами. 

- Вважаєте, що все закінчиться війною? 

- Ми можемо уникнути війни. Якщо обидві сторони налаштовані на війну, війни ніколи не буде. Якщо Росія сповнена рішучості йти на війну, а Захід буде намагатися всіляко уникнути військового конфлікту, тоді Росія буде йти так далеко, як ми їй дозволимо. 

Умови перемир’я в Україні були запропоновані Росією. Захід не підтримує Україну військовим засобами. Росії дозволено робити в Україні все, що ви завгодно. Це ганьба, що в двадцять першому столітті західні лідери дозволяють агресорові діяти в незалежній державі як належне. 

Я радію, що Обама нарешті продемонстрував лідерство в Іраку і Сирії. Сподіваюся, що це дозволить йому показати те ж саме і стосовно України. Лідерство приходить через навчання. Ніхто не народжується лідером, але ним можна стати. 

- Між тим, литовський ситуація залишається складною?

- Ми були окуповані протягом п’ятдесяти років, і ми знаємо, як слід боротися з нашим сусідом. Я здивована тим, що зіткнутися з Росією бояться навіть ті країни, які ніколи не відчували російську агресію. 

Останнім часом найгучніше кажуть ті держави, які мають кордон з Росією, особливо Литва та Польща. Публічні заяви та мужність соромити західних лідерів за їхню безвідповідальності щодо захисту свободи, демократії і незалежності є одним з нашої зброї в боротьбі проти Росії.

i-dela.com за матеріалами інтерв’ю Dalia Grybauskaite журналістці Lally Weymouth з видання The Washington Post 
 
http://www.i-dela.com/

Теги статьи: ПутінПутинГрибаускайте Даля

Дата и время 20 ноября 2014 г., 17:00     Просмотры Просмотров: 2840
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

Онищенко розповів, скільки Ляшко вимагав грошей за потрібні голосування Онищенко розповів, скільки Ляшко вимагав грошей за потрібні голосування 04.12.2016
Стало відомо чому Ляшко підскочив до президента після голосування за призначення Шокіна генпрокурором Подробнее
МВД опубликовало имена и фотографии полицейских, погибших в Княжичах МВД опубликовало имена и фотографии полицейских, погибших в Княжичах 04.12.2016
МВД обнародовало данные пяти полицейских погибших в перестрелке в селе Княжичи близ Киева. Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте