АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Хто працюватиме в новому Кабміні за квотою олігархів

Хто працюватиме в новому Кабміні за квотою олігархів
Хто працюватиме в новому Кабміні за квотою олігархів

На посади в новому уряді можуть бути запрошені ТОП-менеджери відомих олігархів. Еспресо.TV з’ясувало, чиї інтереси представлятимуть майбутні міністри

Вчора з’явилась інформація, що президент Петро Порошенко запропонував включити до складу уряду Яценюка кількох менеджерів із західною освітою. Зокрема, називалися прізвища президента асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекса Ліссітси, гендиректора групи компаній "Континіум" Андрія Пивоварського,  гендиректора "Фокстроту" Олексія Павленка та консультанта міжнародної консалтингової компанії McKinsey Романа Рубченка.

Еспресо.TV спробувало розібратись, хто насправді ці люди, і хто за ними стоїть.

Так, Алекс Ліссітса, який претендує на пост міністра аграрної політики, орієнтується на аграрного магната, власника ВАТ «Миронівський хлібопродукт» (МХП) Юрія Косюка. Відомо, що він тривалий час (з 2007 по 2010 роки) працював радником міністра аграрної політики Юрія Мельника (людина Косюка).

Яскраво його характеризує те, що маючи від народження ім’я  Олексій Лисиця, змінив його на Алекс Ліссітса, аби, за його словами, уникнути втрати наукової репутації на Заході, яка би неминуче виникла при повторній транслітерації його імені (спочатку його ім’я транслітерувалося з російської на французьку мову).

В 2007 році Алекс Ліссітса став президентом «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ), за рік до того обіймав посаду генерального директора Української аграрної конфедерації.

Варта уваги і ще одна сторінка його трудової біографії – два роки Ліссітса працював невиконавчим директором агрохолдингу «Агротон». Варто зазначити, що  в 2013 році "Агротон" опинився на межі банкрутства, і тоді стало зрозуміло, що  це було одна з найскандальніших афер на аграрному ринку.

Також на посаду в новому уряді розглядається кандидатура менеджера олігарха Єремеєва - Андрія Пивоварського.

В грудні 2012 року Пивоварський був призначений виконавчим директором групи компаній "Континіум", яка належить Ігорю Єремеєву, Степану Івахіву, Сергію Лагуру і Петру Димінському. До неї входить друга в Україні за кількістю АЗС мережа WOG (більше 400 станцій), одна з найбільших молокопереробних компаній "Західна молочна група", Херсонський нафтопереробний завод та інші активи в сфері енергетики та харчової промисловості.

Чому в уряд може потрапити саме людина Ігоря Єремеєва? Тут слід згадати, що останнього пов’язують тривалі дружні та робочі стосунки з колишнім спікером та лідером Народної партії Володимиром Литвином, який, в свою чергу, є давнім другом Петра Порошенка.  

З 2006 року Пивоварський працював в інвестиційній компанії Dragon Capital (Україна) на посаді керуючого директора, директора інвестиційно-банківського департаменту.

До цього - у московському офісі IFC.

Роман Рубченко претендує на пост міністра енергетики та вугільної промисловості.  

Про нього відомо, що з 2010 року був провідним співробітником «Фонду ефективного управління» Ріната Ахметова (який консультувала компанія зазначена раніше McKinsey & Company),  і є автором  проекту оновленої «Енергетичної стратегії України на період до 2030 року». Варто зазначити, що ключовим моментом стратегії є пункти про збільшення генерації на вітчизняному вугіллі, модернізацію і розвиток генеруючих потужностей  та значні інвестиції в підвищення ефективності вугільної галузі. В документі передбачається, що видобуток вугілля до 2030 року може зрости з 51 млн. тонн до 75 млн. тонн, тобто на 47%. Таким чином стає зрозумілим, що ця стратегія писалася виключно під Ахметова, адже ДТЕК – монополіст на ринку електроенергетики.

Серед своїх досягнень, окрім написання проекту енергостратегії, Рубченко також називає створення Координаційного центру з упровадження реформ (при адміністрації Януковича), а також пілотний проект по президентському кадровому резерву.

До співпраці з фондом Ахметова, працював в сфері консалтингу, 17 років прожив в США, звідки повернувся в 2008 році.  Навчався в школі держуправління імені Кеннеді при Гарварді. Є власником бару «Питання Бар», розташованого в будівлі кінотеатру «Кінопанорама» по вулиці Шота Руставелі.

Варто зазначити,  що Роман Рубченко не є людиною Ахметова, він лише найманий менеджер. Разом з тим, він не має жодного досвіду управління великими компаніями або активами, тому не зрозуміло, як він може виконувати обов’язки міністра.


Теги статьи: КабминОлигархи

Дата и время 29 ноября 2014 г., 11:42     Просмотры Просмотров: 3030
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

Замглавы Администрации президента: Кабмин блокирует введение в Украине 4G
Мартыненко ищет себе подходящую федерацию. Украинские хроники в анекдотах
Как заработать 700 грн на государстве. Иструкция по монетизации субсидий

Пора забрать у олигархов то, что принадлежит громадам - Иванищев
Кабмин установил максимальный размер доплаты к пенсии для бывших сотрудников ЧАЭС
"Я свое мнение сказал - руководство НАПК не в адеквате", - Гройсман - Авакову

НАПК начало полную проверку е-деклараций Порошенко, Гройсмана и членов Кабмина, - источник
“Деолигархизация” в Украине идет за счет других олигархов в пользу олигарха-президента — эксперт
Миллионам украинцев пенсии повысят почти в два раза: подробности "осовременивания"

В Раде рассказали о грядущих перестановках министров
В Украине реформы заканчиваются тогда, когда их надо начинать делать
Ахметов возглавил рейтинг богатейших украинцев, Порошенко опустился на 10 место

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему мнению лучший президент за историю независимой Украины?









Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте