Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

Вінницькі чиновники, судді та прокурори не зможуть приховати інформацію про свої будинки та маєтки

Вінницькі чиновники, судді та прокурори не зможуть приховати інформацію про свої будинки та маєтки
Вінницькі чиновники, судді та прокурори не зможуть приховати інформацію про свої будинки та маєтки

У жовтні Президент України підписав пакет антикорупційних законів, що мають викорінити хабарництво, незаконне заволодіння майном та інші форми корупційних злочинів в українському суспільстві.

 Вже з 1 січня 2015 року в Україні запрацює відкритий онлайн-реєстр речових прав на нерухоме майно. Відтак чиновники, судді, прокурори Вінниччини не зможуть приховати інформацію про свої будинки та маєтки. Учасники ініціативи «Реанімаційного Пакету Реформ» як активні розробники антикорупційної стратегії переконані, що відкритість і прозорість – ефективні кроки на шляху до подолання корупції.

«Завдяки доступному реєстру нерухомості кожен українець зможе перевірити, кому належить та чи інша будівля. Це допоможе оперативніше виявляти місцеві межигір’я та вбереже звичайних громадян від афер при купівлі нерухомості», – говорить Голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

Також у січні повинна завершитися процедура призначення голови Національного антикорупційного бюро. Новостворений орган займатиметься виключно корупційними правопорушеннями, під пильне око його фахівців потраплятимуть вищі посадові особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: міністри, народні депутати, судді, прокурори, голови ОДА, керівники великих державних підприємств та ін.

Бюро займатиметься також справами, рівень шкоди від яких суспільству становить більше півмільйона гривень, навіть якщо там не фігуруватимуть високопосадовці.

У структуру бюро увійдуть сім територіальних управлінь (Львів, Хмельницький, Миколаїв, Мелітополь, Полтава, Донецьк, Київ). Хмельницьке територіальне управління Національного антикорупційного бюро України матиме повноваження розслідувати справи з корупційною складовою із Вінницької, Житомирської, Рівненської, Хмельницької, та Чернівецької областей.

Антикорупційним пакетом законів передбачено, що декларації високопосадовців перевірятимуть на відповідність стилю їхнього життя, а зміни до Кримінального кодексу України, ініційовані учасниками РПР, спрощуватимуть процедуру пред’явлення звинувачення.

«Раніше чиновник із зарплатнею 1500 грн., який володів нерухомістю вартістю мільйон, не вважався порушником законодавства. Для того, щоб відкрити кримінальне провадження, необхідно було довести, що гроші на будинок він украв, тобто довести реальний факт крадіжки», – пояснює експерт. Відповідно до нового законодавства, державна сторона обвинувачення тепер повинна буде просто довести, що чиновник звів маєток не за власні кошти. Тобто треба буде додати всі задекларовані доходи підозрюваного у хабарництві.

Фахівці, які були залучені до розробки антикорупційних документів, порахували: реалізація положень Антикорупційного пакету законів гарантовано додасть до бюджету щонайменше 90 млрд. грн., а це більше, ніж три цьогорічні бюджети Міністерства освіти та науки (у 2014 році МОН отримав 24,3 млрд. грн). За інформацією фахівців СБУ та Рахункової палати, лише на непрозорих закупівлях держава щороку втрачає від 35 до 53 млрд. грн., що становить близько 10-15% від видаткової частини бюджету.

«Цієї суми вистачило б, аби перемонтувати всі автодороги в Україні або вдвічі збільшити зарплату вчителям та лікарям», – запевнив Віталій Шабунін.

Відмивання чималих сум нерідко відбувались через завуальовані схеми державних закупівель. Та вже з початку року Мінекономіки відкрило повний доступ до «Вісника державних закупівель України», де публікується вся інформація про тендери за бюджетні кошти та результати закупівель. Відтак жителі Вінниччини можуть проконтролювати, куди і коли були витрачені кошти державними установами.

«Раніше інформацію про укладені угоди, назви компаній-переможців, вартість закуплених товарів або послуг потрібно було добувати в прямому значенні цього слова. Нині все це є у відкритому доступі і всі охочі можуть дізнатися правду про те, як влада витрачає гроші громади», – говорить про переваги роботи з «Вісником» Віталій Шабунін.

На думку фахівців РПР, невідворотність покарання повинна стати основою подолання корупції в Україні. В Європі корупційні правопорушення зараховують до особливо тяжких злочинів, а відтак і покарання діють найсуворіші. Віталій Шабунін переконаний, що позбавлення волі та конфіскація майна чиновників буде набагато ефективнішим інструментом, ніж догана чи звільнення з роботи: 
«Корупція буде подолана тоді, коли ризики від незаконних дій будуть набагато вищими, ніж власне самі корупційні вигоди».

Довідково:

Антикорупційний пакет включає в себе ЗУ «Про Національне антикорупційне бюро України», ЗУ «Про запобігання корупції», ЗУ «Про засади антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки» та ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів». Це основоположні документи, які містять механізми боротьби з корупцією та заходи для її запобігання в Україні.

 

myvin.com.ua


Теги статьи: СудьяСудьиВинница

Дата и время 16 декабря 2014 г., 11:22     Просмотры Просмотров: 3049
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

Дело судьи-взяточника: Холодницкий сообщил о развитии событий
ПОЛТАВСЬКИЙ СУД ВІДПУСТИВ КІБЕРЗЛОЧИНЦЯ, ЯКОГО 4 РОКИ ШУКАЛИ ПРАВООХОРОНЦІ 30 КРАЇН СВІТУ
Що вони собі насудили: суддя Київського апеляційного господарського суду Гарник Людмила Леонідівна

Одесский судья живет в поместье стоимостью 80 миллионов
Судья Елена Первушина: расправа над Майданом, работа на власть и ложь в декларациях
Необратимый коллапс судебной системы взамен люстрации судей. Что дальше?

Александр Домбровский опроверг свою причастность к строительству хирургического центра в Виннице
Судья Прыгунова может оказаться наркоманкой
Судья, запретивший Майдан, после бегства Януковича купил яхту за 100 тысяч долларов

Обнаружена «хатынка» киевской судьи, которая живёт на одну зарплату
В Киеве судят судью, помогавшую оккупантам украсть «Черноморнафтогаз»
Дім під напругою. До вінницької 9-поверхівки електрика подається через кабелі, що тягнуться по стінах будинку

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

Онищенко розповів, скільки Ляшко вимагав грошей за потрібні голосування Онищенко розповів, скільки Ляшко вимагав грошей за потрібні голосування 04.12.2016
Стало відомо чому Ляшко підскочив до президента після голосування за призначення Шокіна генпрокурором Подробнее
МВД опубликовало имена и фотографии полицейских, погибших в Княжичах МВД опубликовало имена и фотографии полицейских, погибших в Княжичах 04.12.2016
МВД обнародовало данные пяти полицейских погибших в перестрелке в селе Княжичи близ Киева. Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте