Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

Зрадника Турчинова кнопкодави зробили віце-президентом, а Порошенко отримав диктаторські повноваження

Зрадника Турчинова кнопкодави зробили віце-президентом, а Порошенко отримав диктаторські повноваження
Зрадника Турчинова кнопкодави зробили віце-президентом, а Порошенко отримав диктаторські повноваження

Верховна Рада ухвалила закон, за яким значно розширюються повноваження РНБО.

Тепер рішення РНБО будуть вводитися у дію указом президента і виконуватися негайно.

«За» проголосували 253 депутати. Це рішення підтримали не всі депутати, деякі з них блокували трибуну.

«Верховна Рада повторює помилки 16 січня 2014 року. Голосування за закон про РНБО, який створює нову гілку владу з РНБО і наділяє Турчинова повноваженнями віце-президента, відбулося всупереч Конституції, Регламенту та здоровому глузду. Питання проломили через коліно. Конституцією витерли ноги. Нашу поправку навіть не поставили на голосування. Питання невідомо з якого дива повторно внесли на розгляд без голосування у сесійній залі. Жоден депутат не мав перед очима редакції закону, який проголосували. „Народний фронт“ шантажем та нехтуванням закону протиснув рішення, яке ми будемо розхлібувати багато років», — написав нардеп Сергій Лещенко у Фейсбуці.

 

Депутати з різних фракцій виступали проти цього закону, побоюючись, що РНБО отримає надто широкі повноваження. Особливо їх турбувала норма про те, що рішення РНБО будуть вводитися в дію указом президента і будуть обов’язковими до виконання всіма органами виконавчої влади.

Внесення цього законопроекту і голосування 25 грудня 2014 року викликало обурення у деяких депутатів. До трибуни підійшли зокрема Сергій Лещенко, Борислав Береза і заблокували трибуну. Після бурхливого обговорення, депутати врешті решт розійшлися.

Згідно з ухваленим законом, в статтю про правові основи діяльності РНБО включається норма, що Радбез затверджує регламент своєї роботи, який разом із законом «Про Раду національної безпеки і оборони» встановлює порядок роботи РНБО.

До компетенції РНБО закон вводить координацію і контроль діяльності органів влади у сфері протидії корупції, гарантування громадської безпеки і боротьби із злочинністю. Зміни припускають, що РНБО зможе не лише подавати пропозиції президентові, але і приймати рішення з низки питань: визначення стратегічних національних інтересів України, удосконалення системи забезпечення нацбезпеки і організації оборони, реорганізації і ліквідації органів виконавчої влади в цій сфері, проект державного бюджету щодо статей, пов’язаних з гарантуванням нацбезпеки і оборони.

Крім того, Радбез зможе приймати рішення і з питань заходів політичного, економічного, військового, інформаційного, іншого характеру відповідно до масштабу потенційних і реальних загроз національним інтересам України, а також «з питань оголошення стану війни, загальної або часткової мобілізації, введення воєнного або надзвичайного стану». РНБО також зможе приймати рішення щодо невідкладних заходів з вирішення кризових ситуацій, які загрожують національній безпеці.

Передбачається, що у разі дострокового припинення повноважень президента України виконання обов’язків глави РНБО покладається на голову Верховної Ради, а не на прем’єр-міністра, як це було раніше і передбачено Конституцією України.

Нова редакція закону про РНБО передбачає, що членами Радбезу, окрім встановленого складу, можуть бути особи, визначені президентом.

Згідно із законом, апарату Радбезу присвоюється статус юридичної особи. «Рішення РНБО, введені в дію указами президента України, є обов’язковими для виконання органами виконавчої влади», — зазначено в законопроекті.

Згідно із запропонованими змінами, секретар РНБО здійснює в період між засіданнями Радбезу координацію і контроль за виконанням рішень РНБО в сферах державної безпеки, правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, у військовій сфері і сфері безпеки державного кордону України і ряду інших сфер.

Секретар Радбезу організовує роботу Ставки Верховного Головнокомандувача у разі її створення; бере участь в розгляді пропозицій по кандидатурах на посади в органах держвлади, діяльність яких пов’язана з питаннями нацбезпеки і оборони України, які призначаються на посаду президентом або за узгодженням з главою держави; вносить на розгляд президента пропозиції щодо призначення і звільнення керівництва військових формувань, правоохоронних органів.

Крім того, секретар РНБО вносить на розгляд Радбезу пропозиції щодо законопроекту про державний бюджет України по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони.

Зміни передбачають, що повноваження заступників секретаря РНБО визначає не президент України, а секретар Радбезу, який також вносить главі держави пропозиції щодо призначення своїх заступників.

Читайте также: Живующие в тени

Нагадаємо, що зрадник України Олександр Турчинов подарував український Крим Путіну на початку 2014 року.

 http://nacburo.org/


Теги статьи: ТурчиновРНБО

Дата и время 25 декабря 2014 г., 23:18     Просмотры Просмотров: 2339
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

Турчинов сказав, що українці не будуть зі своєї кишені платити за борги окупантів
Боевики могут начать наступление на Мариуполь - СНБО
Турчинов: Угрозы РФ применить оружие против Украины – это попытки перевести в активную фазу гибридную войну

Турчинов предрек финал Януковича
Янукович обвинил Турчинова в покушении на его жизнь
Турчинов прокомментировал ракетные испытания в Керченском проливе

Януковича надо допрашивать как главного обвиняемого - Турчинов
Турчинов і Наливайченко знали про анексію Криму, але нічого не робили, — Микола Маломуж
Ушла от протеста: почему Юлия Тимошенко больше не призывает граждан митинговать

Власти создали штаб по борьбе с "третьим майданом"
Новые «диверсанты» в Крыму стали смесью цинизма с дебилизмом — Турчинов
"Идиот, бесстыдный маргинал". Что украинские политики говорили о Трампе, когда еще не знали, что он станет президентом

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

Прожорливое брюшко Прожорливое брюшко 08.12.2016
Глава комитета инвалидов в день на яхте тратит на еду больше, чем 60 пенсионеров дома за месяц Подробнее
Новинский получил украинское гражданство по просьбе Порошенко Новинский получил украинское гражданство по просьбе Порошенко 08.12.2016
Помощь в получении украинского гражданства российскому олигарху Вадиму Новинскому оказал в свое время Петр Порошенко. Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте