Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

Новий закон про суддів викличе хвилю рейдерського переділу

Новий закон про суддів викличе хвилю рейдерського переділу
Новий закон про суддів викличе хвилю рейдерського переділу

17 січня 2014 Президент України підписав прийнятий напередодні ВРУкраїни закон № 721-VII «Про внесення змін до Закону України« Про судоустрій і статус суддів »та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян». Законом, серед іншого, вдосконалюється механізм захисту суддів і посилюється покарання для ЗМІ та пересічних громадян. Збір інформації про діяння судді відтепер загрожує терміном до семи років. Поширення інформації може бути прирівняне до наклепів. А в це вже відповідно і зміненої ст. 151 КК України тягне покарання у вигляді штрафу або обмеження волі до двох років. Публікації в ЗМІ і соцмережах вважаються втручанням у діяльність правоохоронних органів і караються штрафом або арештом на строк до шести місяців. Експерти негативно оцінили нововведення. «В Україні формується правляча каста з суддів і силовиків», - сказав адвокат і правозахисник Олег Бондарчук.

На думку експертів введені норми спрощують можливості для рейдерських захоплень підприємств, оскільки надання гласності фактів протиправних діянь представників правоохоронних органів та суддів допомагає зупинити суддівське свавілля. Даний закон посилює ризики підвищення рівня корупції серед суддів, погіршення рівня захисту власності і ослаблення інвестиційного клімату в країні. Кожне судову справу, в якому оскаржується право на власність - справи про рейдерство - супроводжується неправомірними судовими рішеннями, прийнятими за попередньою змовою з рейдерами, - стверджують юристи. «Рейдерське захоплення в більшості випадків неможливий без участі судів, адже саме з їх вирішення рейдери легалізують результат своєї діяльності (визнають себе власниками акцій, часток і / або майна, отримують правовстановлюючі документи і т. д. ) », - Сказав в інтерв’ю порталу ЮРЛІГА партнер юридичної компанії LP Group Олег Ющенко.

В Україні склалася організована система захоплення власності за допомогою неправомірних судових рішень. А деякі судді сьогодні стали лідерами організованих рейдерських угруповань, - відзначають експерти. Як приклад називають недавнє повідомлення в ЗМІ, викривши, голови Вищого Господарського суду України Віктора Татькова, в якому постраждали інвестори - польська компанія «Піаст» та її українська дочка «Комбікормовий завод« Піаст-Ніжин », а так само українська« Радосинь », вклали більше десяти мільйонів гривень на будівництво птахофабрики. Власники втратили підприємство через схему банкрутства «Радосинь», а вимоги законних кредиторів були визнані безнадійними. У різних ЗМІ викриваються рейдерські схеми, здійснені Віктором Татькова і його заступником Артуром Ємельяновим, в інтересах російської рейдерського угруповання Анвара Фарукшина, Бориса Федотова і Германа Алімова.

Це лише один приклад, який підтверджує той факт, що жоден рейдерське захоплення не здійснюються без суддів. Додання фактів судового свавілля гласності часто ставало єдиною можливістю захисту власності. «З прийняттям нового закону судді отримали на порядок більше можливостей для правопорушень», - коментує юрист. На думку Дениса Москаля, голови постійної комісії Київради з питань екологічної політики, законопроекти спрямовані на побудову поліцейської держави.

УРА


Теги статьи: Рейдерский захватВРУ

Дата и время 20 января 2014 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 2134
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

Николаевская Мультляндия-4
Что такое рейдерство в Украине и что делать
Суд по делу взрыва под ВРУ перенесли из-за неудобства адвокатов Швайки

Стало известно, сколько депутатов Верховной Рады Украины с начала сессии ни разу не голосовали - инфографика
Что реализуют активисты Радикальной партии Ляшко на Днепропетровщине: рейдерство или хитроумную схему ухода от налогов?
Працівники Держсільгоспінспекції Черкащини підробили результати перевірки сільгосппідприємства

Директор "Химакса" просит Нацполицию помочь ему отбить рейдерскую атаку
Люди Ляшко на Днепропетровщине «радикально» взялись за ограбление фермеров
Такого еще не было: под Кривым Рогом фермера грабят его же комбайнами

На Черкащині земельні рейдери нанесли збитки державі на мільйони гривень
Русский след на землях Одесчины
В Одессе готовится рейдерский захват рынка 7 километр

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

Прожорливое брюшко Прожорливое брюшко 08.12.2016
Глава комитета инвалидов в день на яхте тратит на еду больше, чем 60 пенсионеров дома за месяц Подробнее
Новинский получил украинское гражданство по просьбе Порошенко Новинский получил украинское гражданство по просьбе Порошенко 08.12.2016
Помощь в получении украинского гражданства российскому олигарху Вадиму Новинскому оказал в свое время Петр Порошенко. Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте