Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

«Хлібний дар» поступився лідерством своєму головному конкурентові – «Хортиці» Черняка

«Хлібний дар» поступився лідерством своєму головному конкурентові – «Хортиці» Черняка
«Хлібний дар» поступився лідерством своєму головному конкурентові – «Хортиці» Черняка

Торговельна марка «Хлібний дар» поступилася лідерством своєму головному конкурентові – «Хортиці». Виробникам горілки доведеться збільшити маркетингову активність

Як свідчать дані Державної служби статистики України, минулого року було вироблено 28 млн дал. горілки, що на 17,2% менше, ніж у 2012 році. Для порівняння, у 2012 році порівняно з 2011 роком було зафіксовано приріст виробництва на рівні 1,6% - до 33,8 млн дал., пише «Капітал».

Частку Nemiroff поділили

Лідером ринку з часткою 26,1%, за попередніми даними Держслужби статистики, став алкогольний холдинг Global Spirits (торговельні марки «Хортиця», «Мороша»), який змістив компанію «Національні Алкогольні Традиції» (частка ринку - 23,8%, ТМ «Хлібний дар», «Козацька рада», «Перепілка» тощо).

Зміцнили свої позиції і «Кримська горілчана компанія» (+13,5%, до 14,1%, ТМ Medoff, «Мерная») та українська алкогольна компанія (УАК) «ОЛІМП» (+1,5%, до 7,5%, торговельні марки Prime, «Плакучая ива»). Серед лідерів єдиним, хто скоротив ринкову частку, стала «Українська горілчана компанія Nemiroff». Якщо у 2012 р. вона контролювала 13,3% ринку, то в 2013 р. тільки 9,1%, свідчать дані Держстату.

Як вже раніше писав «Капітал», «Українська горілчана компанія Nemiroff» восени на півтора місяця зупиняла виробництво через корпоративний конфлікт між акціонерами.

Ціна причина всього

Зростання цін на горілку і збільшення імпортної продукції призвело до скорочення виробництва , впевнені опитані «Капіталом» експерти. За словами керівника дослідницької компанії AlcoMarketReport Людмили Ожигової , за останні п´ять років акциз на горілку і лікеро-горілчані вироби зріс більш ніж удвічі, до 49,49 грн за літр 100% -го спирту. «Ми змушені підвищувати вартість горілки, оскільки постійно зростає ставка акцизного збору, і, як наслідок, збільшується МРЦ. Порівняйте, у 2009 р. мінімальна роздрібна ціна за пляшку 0,5 л становила 17,96 грн, а в березні 2013 р. - 30,10 грн!» - нарікає генеральний директор УАК «ОЛІМП» Юлія Самойлова. Вона зазначає, що нижній сегмент, на який ще в 2008 р. припадало більш 50% продажів, зараз просто нівелювався. «Сьогодні остаточно встановилася найбільш ємна цінова ніша - 32-35 грн/0,5 л, на яку припадає понад 60% загального продажу», - констатує експерт.

Споживачі шукають можливості заощадити кошти і починають робити вибір на користь дешевих і часто нелегальних продуктів, якість яких дуже сумнівна, нарікає голова ради директорів Кримської горілчаної компанії Джонатан Вейл.

За даними асоціації «Укргорілка», рівень тіньового ринку досяг 40-45%.

Креатив на допомогу

Скорочення виробництва змусить виробників знаходити нові можливості для розвитку свого бізнесу, відзначає директор зі зв´язків з громадськістю «Кримської горілчаної компанії» Віталій Мільничук. За словами генерального директора Української торговельної асоціації Ігоря Кішка, такими інструментами можуть стати акційні пропозиції на етапі розвитку нового бренду або ж виведення з ринку старої торговельної марки. Людмила Ожигова констатує, що ринок насичений і переломити споживання, яке падає, виробникам навряд чи вдасться, тому їм доведеться диференціювати портфель на користь інших продуктів - вин, коньяку.

comments.ua


Теги статьи: ВодкаХортица

Дата и время 22 января 2014 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 3542
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

Онищенко розповів, скільки Ляшко вимагав грошей за потрібні голосування Онищенко розповів, скільки Ляшко вимагав грошей за потрібні голосування 04.12.2016
Стало відомо чому Ляшко підскочив до президента після голосування за призначення Шокіна генпрокурором Подробнее
МВД опубликовало имена и фотографии полицейских, погибших в Княжичах МВД опубликовало имена и фотографии полицейских, погибших в Княжичах 04.12.2016
МВД обнародовало данные пяти полицейских погибших в перестрелке в селе Княжичи близ Киева. Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте