Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

Влада може спробувати "прихватизувати" валютні резерви

Влада може спробувати "прихватизувати" валютні резерви
Влада може спробувати "прихватизувати" валютні резерви

Продовження протистоянь може привести до краху економіки і розпаду країни.

Про це пише у своєму блозі партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман.

"НБУ включив черговий аргумент щодо стабілізації ситуації на валютному ринку - стиснув банківську ліквідність. Подальших кроків може бути ще багато. Але без мирного розв’язання політичної кризи всі дії Нацбанку допомагають лише короткочасно", - відзначає експерт.

"Зараз найголовніша небезпека виходить від того, що влада в паніці можуть спробувати "прихватизувати" частину валютних резервів. Але вони повинні пам’ятати, що зараз американці жорстко контролюють всі доларові платежі", - підкреслює Найман.

Він нагадує, що технічний збій між українською стороною і Ірландської біржею не дозволив росіянам купити українські єврооблігації на 2 млрд доларів, "як Кремль і обіцяв".

"Чекаємо, що все-таки сьогодні цю проблему вдасться вирішити і поповнити цією сумою валютні резерви НБУ, які "збідніли" після оплати 1,3 млрд доларів за російський газ", - каже Найман.

Експерт також зазначає, що на зовнішніх ринках українські єврооблігації "пережили хвилю панічних продажів".

"Інвестори бояться вже не тільки дефолту, а й розколу країни з важко передбачуваними наслідками. Я все-таки вірю у здоровий глузд президента України та лідерів опозиції. Втім, явно відчувається активна участь в українському конфлікті зовнішніх третьої і четвертої сили", - підкреслює він.

"Україна стала ареною геополітичної боротьби титанів. Тому не все залежить від доброї волі українців. Я особисто бачу вихід із ситуації переходом до парламентсько-президентської республіки з достроковими перевиборами і президента і парламенту восени 2014 року", - вважає Найман.

За його словами, політичні баталії потрібно перевести в форму мирного обговорення майбутнього країни, і "не зі зброєю в руках".

"Насильство породжує нову хвилю насильства. І закінчиться воно крахом економіки і розпадом країни. Не думаю , що українці мріють про таке майбутнє. Всім давно пора зрозуміти, що ще день-два бойових дій і ситуація для економіки України стане незворотною - політична криза переросте в економічну", - каже експерт.

Найман також підкреслює, що стагнація може перейти в глибоку рецесію і сотні тисяч українців втратять робочі місця.

Экономическая правда


Теги статьи: НБУВалютные резервы

Дата и время 20 февраля 2014 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 1514
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

На Прикарпатье офицер ВСУ устроил солдатам "рабскую службу" На Прикарпатье офицер ВСУ устроил солдатам "рабскую службу" 05.12.2016
Военная прокуратура Западного региона обвинила полковника Вооруженных сил Украины Григория Демьянчика в том, что он испо… Подробнее
В ходе перестрелки в Княжичах только в одного сотрудника Госслужбы охраны всадили 38 пуль В ходе перестрелки в Княжичах только в одного сотрудника Госслужбы охраны всадили 38 пуль 05.12.2016
В теле убитого в селе Княжичи Киевской области сотрудника Госслужбы охраны обнаружили 38 пулевых ранений. Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте