Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

Банки обмежують зняття готівки

Банки обмежують зняття готівки
Банки обмежують зняття готівки

Ажіотажний попит населення на готівкову гривню змусив банки встановити обмеження на зняття грошей в банкоматах на рівні 1,5-6 тисяч гривень на добу.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Масове зняття готівкових коштів через банкомати, що почалося в кінці минулого тижня, змусило банки ввести ліміти на переведення в готівку платіжних карт.

З 20 лютого в банкоматах "Райффайзен Банку Аваль" можна зняти з однієї картки не більше 2,5 тис гривень на добу.

"Після стабілізації ситуації добовий ліміт на зняття готівки в банкоматах буде скасований", - запевнили в кредитній установі. Правда, не уточнили, що є критеріями "стабілізації" в умовах політичної кризи.

З 21 лютого клієнтам "ПриватБанку" дозволили знімати з карт не більше 3 тис гривень на добу. Тимчасове обмеження дозволить забезпечити безперебійне поповнення банкоматів готівкою з урахуванням необхідних технічних вимог і норм безпеки.

"Ми в онлайн-режимі стежимо за наповненням кожного банкомату. У всіх регіонах інкасатори працюють з максимальним навантаженням", - йдеться в повідомленні прес-служби установи.

"Ощадбанк" також ввів добовий ліміт на зняття готівки для клієнтів інших банків - у розмірі 500 гривень.

Обмеження встановили й інші великі учасники ринку.

"Укрсоцбанк" зменшив добовий ліміт зі зняття готівки в банкоматах до 1,5 тисяч гривень, "Промінвестбанк" - до 2 тисяч гривень для масових карт і 6 тисяч гривень для карток Visa Gold і MasterCard Gold, пояснивши це "загрозою компрометації платіжних карт і почастішанням спробами шахрайства".

При цьому, за словами банкірів, кредитні установи, які встановили ліміти для власників своїх карток, як правило, навіть забороняли зняття коштів у своїх банкоматах за допомогою карт інших банків. У Вінницькому управлінні НБУ повідомили, що "зазвичай банкомат заправляється раз на тиждень, а зараз це необхідно робити двічі на день, що зробити швидко - фізично складно".

Банки почали встановлювати ліміти ще на початку місяця, але тоді це пояснювалося загрозою масової компрометації карт.

З 7 лютого для 1,5% утримувачів карт Альфа-банку було встановлено ліміт у 500 гривень, з 14 лютого власники карток ВТБ Банку класу Gold, Platinum, Infinite - 5 тисяч гривень, всіх інших карт - 2 тисяч гривень, а з 19 лютого ліміт ввів банк "Надра" - 4 тис гривень по всіх картах.

Допомогти банкам з ліквідністю вирішив НБУ.

21 лютого він прийняв постанову, якою з 24 лютого зменшив з 40% до 20% частку обов’язкових резервів, що формуються кредитними установами на окремому рахунку в Нацбанку.

Був також зменшено мінімальний обсяг обов’язкових резервів (з 60 % до 50 %) , який має зберігатися щоденно на початок операційного дня на коррахунку в НБУ.

Крім того, з 21 лютого скасовані обмеження за кількістю можливих звернень банків за кредитами овернайт. Раніше банки могли звернутися за кредитами овернайт під забезпечення не більше двох разів на тиждень, а без забезпечення - не частіше разу на тиждень.

"За рахунок цього в короткостроковій перспективі банки зможуть ефективно нівелювати емоційні ринкові сплески , в тому числі пов’язані з ситуативним зростанням попиту на готівкові кошти . Надалі нові можливості можуть бути використані банками для активізації своєї кредитної діяльності", - пояснила директор генерального департаменту грошово -кредитної політики Нацбанку Олена Щербакова.

экономическая правда


Теги статьи: Банк

Дата и время 24 февраля 2014 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 4740
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

«Антонов» предложил Трампу свой самолет вместо дорогущего Boeing «Антонов» предложил Трампу свой самолет вместо дорогущего Boeing 07.12.2016
Государственное предприятие «Антонов» предложило свой самолет избранному президенту США Дональду Трампу в качестве новог… Подробнее
Кто контролирует распределение газа в Украине Кто контролирует распределение газа в Украине 07.12.2016
«Дмитрий Фирташ и партнеры» контролируют больше 70% монопольного рынка распределения природного газа в регионах. Бизнес… Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте