АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Регіонали та ще вісімдесят компаній були “офшорними клієнтами” в.о. голови ДФС України

Регіонали та ще вісімдесят компаній були “офшорними клієнтами” в.о. голови ДФС України
Регіонали та ще вісімдесят компаній були “офшорними клієнтами” в.о. голови ДФС України

Про це можна дізнатися зі матеріалів кримінальної справи № 757/63438/16-к в єдиному державному реєстру судових рішень.

За нашими джерелами з правоохоронних органах, в судовій постанові йдеться про Гутенко Дениса, який на той час обіймав посаду директора департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Згідно з цим рішення, правоохоронні органи отримали інформацію про незаконне зняття спеціальних економічних санкцій з більш ніж вісімдесяти юридичних осіб, які займалися зовнішньоекономічною діяльності, що, у свою чергу, надало цим підприємствам можливість і надалі виводити великі кошти з України на свої офшорні компанії та на думку правоохоронців завдало збитків державі на суму понад 20 млн. грн

Іншими словами, йдеться про типову формулу виводу коштів на офшори:

Комерційні компанії експортують товар на великі суми та не повертають гроші назад в Україну. При цьому, вони не сплачують податки в бюджет держави. При такому порушенні законодавства, на ці компанії накладаються спецсанкції, які блокують подальшу зовнішньоекономічну діяльність цих фірм до моменту сплати податку. Але постановою чиновника Міністерства економіки ці спецсанкції знімаються, і фірми продовжують виводити кошти закордон.

Після санкціонованого обшуку, правоохоронці отримали беззаперечні докази протиправної дії чиновника. До того ж, стало відомо, що за зняття спецсанкцій з фірми отримували від 20 000 до 50 000 доларів, що загалом принесло корупціонерам від 1,6 до 4 млн. доларів. Але, втручання у вказану справу високопосадовця минулої влади загальмувало будь-які подальші рухи розвитку цього кримінального провадження.

Зазначимо, що Денис Гутенко є постійним супутником і другом нинішнього Голови Державної митної служби Максима Нефьодова, а також під час зняття вказаних санкцій був підлеглим Нефьодова і весь його шлях держслужбовця пов’язаний з ним. А сам Нефьодов, на посаді заступника Мінекономіки як раз відповідав за сферу накладення та зняття відповідних спецсанкцій.

Серед «санкційних» фірм заслуговують увагу такі, що пов’язані з попередними «папередниками»:):

- ПАТ «Кондитерська Фабрика «А.В.К.», тіньового прем’єра “Опозиційної платформи” Бориса Колєснікова, а також близького соратника Ахметова;

- підконтрольна фінансовій групі «Континиум» (нинішній депутат-самовисуванець Івахів С.П.) компанія ТОВ «Укренергобудресурси». Директор вказаної компанії
В. Глинянчук за часів Януковича з 2010 року працював заступником опального Міністра екології Злочевського.

Не дивно, що представники «регіоналівського» покоління змогли безперешкодно знайти вихід напряму до Нефьодова без усіляких там посередників, адже останній як раз таки після приходу білосиніх в 2010 році розпочав стрімку кар’єру в російській інвестиційній компанії Icon Private Equity, яка максимально приховує імена своїх інвесторів та походження їх  коштів, що було в той час і є зараз надзвичайно необхідно капіталу «агресора» для впливу на економіку нашої країни.

Так, наприклад, в свій час вказаним фондом фінансувався Дельта-банк (РФ), інтереси якого в 2010 році відстоював той же таки М. Нефьодов.

Водночас інші частина фірм, які попали під санкції, являють собою так звані «одноденки» або «прокладки», які створюють організатори «конвертцентрів» та контрабандних каналів з метою здійснення так званої сірої контрабанди (за допомогою останніх виводяться грошові кошти на офшори за які в подальшому купують товар та ввозять його на території України з ухиленням від сплати податків на адреси таких же створених фірм «одноденок»).

І як правило вказані схеми по здійсненню такої діяльності просто так не працюють, а знаходяться під кришуванням високопосадовців, що було підтверджено розслідуванням моїх колег, зокрема «ввезення родичами Нефьодова контрабанди брендового одягу», яка надходили на адреси таких же створених «схемних» підприємств.

Олег Бойко


Теги статьи: КорупціяОффшорДельта банкКолесниковКонтинумАВКНефедов МаксимкорупціонериМінекономрозвиткуГутенко Денис

Дата и время 21 октября 2019 г., 18:53     Просмотры Просмотров: 2007
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Громадськість просить Генпрокурора звернути увагу на прокурора Дмитруня
"Пиво и домики в Конча-Заспе": Нефьодов разоткровенничался о дружбе с Гончаруком
Советник премьера Голик показал, как будут выглядеть пункты пропуска на новой таможне

KDM Shipping Константина Молодковца «не заметил» Дельта Банк
НАБУ викрило суддю, який отримав $2 тисячі хабаря та ховав гроші у баночці з-під горошку
На 2020 год запланирована переаттестация сотрудников таможни, - Нефьодов

Лікаря Київського онкодиспансеру взяли на хабарі у $2 тисячі
Антон Янчук: рейдер чи митець?
Стара корупційна схема. Що саме планує будувати Гайдай на місці вже побудованого КПВВ "Золоте"?

Марк Гордиенко: Зеленизм как идеология идиотизма
Зеленский вернул Хорошковского с целью заполучить телеканал Интер — Кошкина
Как глава ГНС Сергей Верланов и глава ГТС Максим Нефедов провернули гигантскую автомобильную аферу

Комментарии:

comments powered by Disqus
13 ноября 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

За кого бы вы проголосовали на выборах мэра Киева?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.27672