АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Перевірка Держпраці оминула одне із приміщень заводу Ахметова, де пізніше стався вибух

Перевірка Держпраці оминула одне із приміщень заводу Ахметова, де пізніше стався вибух
Перевірка Держпраці оминула одне із приміщень заводу Ахметова, де пізніше стався вибух

Управління Держпраці у Дніпропетровській області не проводило перевірку одного із приміщень цеху Дніпровського коксохімічного заводу, у якому пізніше стався вибух, внаслідок чого постраждали п’ятеро співробітників.

Про це йдеться у спільному розслідуванні програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»), громадської організації «Центр протидії корупції» та видання «Українська правда» – «Україна-США: подвійні правила олігарха Ахметова»

На початку листопада 2018 року інспектори управління Держпраці у Дніпропетровській області провели на Дніпровському коксохімі планову перевірку, в ході якої виявили 105 пунктів порушень й вимагали усунути їх, а також – негайно зупинити експлуатацію 34 одиниці обладнання. Завод одразу видав наказ про усунення цих порушень.

Але майже через три місяці після перевірки, як виявили журналісти, в одному із приміщень смолопереробного цеху підприємства вибухнуло обладнання – це сталось 29 січня 2019 року, в результаті чого постраждали п’ятеро осіб. У важкому стані з опіками їх доправили до лікарні.

Наслідки вибуху на Дніпровському коксохімі

Наслідки вибуху на Дніпровському коксохімі 

У відповідь на запит у Держпраці повідомили, що приміщення, у якому трапилася аварія, інспектори не перевіряли, оскільки на той момент обладнання там «було вимкнене», про що завод надав інспекторам відповідне розпорядження.

«На момент приходу Держпраці, якщо цех не працював, був документ, або наказ зупинення обладнання, або ще щось, – пояснив у коментарі «Схемам» керівник Департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держслужби з питань праці Йосип Радецький. – Тобто, внутрішній документ обов’язково був… Держпраці дивилося, значить, об’єкти, які працювали».

«Виходить, комісія 10 днів перевіряла цехи, які завод добровільно показав – і пішла. А коли двері за комісією зачинилися, завод знову запустив так зване «законсервоване обладнання» смолопереробного цеху, яке вибухне через три місяці», – йдеться у розслідуванні.

Після вибуху Національна поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві» й почала з’ясовувати причини аварії та шукати винних.

Адвокат Олександр Чумак, який юридично супроводжував схожі справи, вважає: під час планової перевірки представники Держпраці зобов’язані перевіряти повністю весь об’єкт підвищеної небезпеки.

«При проведенні перевірок, Держпраці в особі інспекторів, мають перевірити повністю всі виробничі потужності, в незалежності від того, чи ці виробничі потужності використовуються, чи не використовуються. Україна – одна з таких держав, де найбільше трапляється нещасних випадків на виробництві, – каже адвокат. – Зі своєї практики, я можу сказати, що ефективність низька. По-перше, це є саме застаріле законодавство «Про охорону праці»; другий чинник, це корупція і неефективність механізмів боротьби з корупцією. Тому що, фактично, кожну другу перевірку у нас, де-факто, можна обіграти або обійти».

На момент вибуху, у січні 2019 року, Дніпровський коксохімічний завод формально належав трьом кіпрським компаніям: «Mastinto Trading Limited», «Misandyco Holdings Ltd», «Salurex Limited» та одній офшорній «Altana Limited» (Віргінські острови).

Але неформально підприємство контролювалося групою «Метінвест» Ріната Ахметова та Вадима Новинського.


Теги статьи: МетінвестМетинвестВибухДнепровский коксохимический заводАхметов РинатАхметовУправління Держпраці

Дата и время 27 января 2020 г., 18:24     Просмотры Просмотров: 599
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Бутусов: Если бы в Украине были правоохранительные органы, они бы уже допрашивали менеджеров Ахметова
Самый вероятный кандидат в министры энергетики Ольга Буславец добивалась скидки на газ для Ахметова
Ахметов готовится к дефолту из-за коронавируса

Корпорации и олигархи готовятся использовать пандемию для ограбления государств
Ахметов платит жене потенциального министра энергетики больше миллиона
Ахметову — четыре, Коломойскому — две. Зеленский и олигархи разделили области для борьбы с COVID-19

ДТЭК Ахметова перекатил платить за газ, задолжав государству уже 1,6 миллиарда
ПУМБ Ахметова прекратил кредитование населения «в связи с карантином»
АМКУ оштрафував компанію Ахметова за недостовірну інформацію

Премьер Шмыгаль пытается протащить через Кабмин схему в интересах Ахметова гораздо масштабнее аферы Роттердам плюс
Кабмин Шмыгаля начал обслуживать Ахметова
Ахметов предложил создать "мозговой центр" для преодоления Украиной экономических вызовов

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.454505