Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

Мусій у МОЗ продовжує злочинну лінію Богатирьової?

Мусій у МОЗ продовжує злочинну лінію Богатирьової?
Мусій у МОЗ продовжує злочинну лінію Богатирьової?

Зокрема, Олег Мусій у ЗМІ неодноразово називав корупціонером Олексія Соловйова, керівника Держлікслужби, не наводячи належних доказів. Міністр заявив, що значною складовою у ціні на ліки є виплати хабарів, "сірих грошей" при реєстрації ліків та перевірці умов їх виробництва. У цих схемах начебто задіяні Держлікслужба та Державний експертний центр.

«Мусій робить висновок, що у всьому винні саме створені в Держлікслужбі схеми. Однак, Державний експертний центр, який реєструє ліки, є дочірнім підприємством МОЗ України і не підпорядковується Держлікслужбі. Навпаки, він підпорядкований Міністерству. То чому Мусій досі не звільнив керівника Центру Олену Нагорну? Або не ініціював розслідування щодо корупційних схем у підконтрольному йому підприємстві?» - запитує автор статті.

На його думку, новий керівник МОЗ продовжує лінію своєї попередниці, не схвалюючи безстрокових реєстраційних свідоцтв для лікарських засобів та безстрокових ліцензій на медичну практику. Раїса Богатирьова свого часу виступала проти прозорості, адже у цьому процесі реєстрації були задіяні сотні фірм-прокладок, посередників та інших тіньових гравців.

Також Олег Мусій уже встиг жорстко розкритикувати ухвалений Верховною Радою Закон України «Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я». Автор статті нагадує, що перед тим, як закон ухвалила конституційна більшість, його прийняття понад рік гальмувало лобі колишнього міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової.

Не додає новому міністрові авторитету і те, що він назвав вітчизняних виробників фірмами-«розливайками» закордонного продукту. Лише 5% продукції Мусій чомусь вважає «істинно вітчизняними».

Крім того, журналісти вважають необґрунтованою позицію голови МОЗ щодо продажу кодеїновмісних препаратів. Хоча міністр визнає, що кодеїнові таблетки від кашлю масово вживають з метою наркоманії, він відмовляється ставити їх на предметно-кількісний облік. Міністр обмежився листами до Управління охорони здоров’я та Держлікслужби, в яких попросив оприлюднити в аптеках вимогу про строгий контроль відпуску за рецептами кодеїновмісних препаратів. Однак, ці ліки давно вже підлягають продажу за рецептом, і це не завадило зростанню аптечної наркоманії в Україні.

«Важливо, щоб новий міністр усвідомив існуючі проблеми і нарешті почав їх вирішувати: позбавлятися від засиділися некомпетентних кадрів, від корупційних схем і необдуманої риторики», - підсумовує автор статті.


Теги статьи: БогатыреваМОЗМусий

Дата и время 31 марта 2014 г., 18:06     Просмотры Просмотров: 3023
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

Украине не хватает 50 млрд грн на перерасчет пенсий в 2017 году Украине не хватает 50 млрд грн на перерасчет пенсий в 2017 году 02.12.2016
На перерасчет пенсий в 2017 году Украине необходимо 50 миллиардов гривен. Подробнее
Сумские фискалы стали заложниками монополизации рынка тканей Бедриковским Сумские фискалы стали заложниками монополизации рынка тканей Бедриковским 26.11.2016
События последних дней, происходящие в ГФС Сумской области, носят явные признаки четко спланированного возмездия за пров… Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте