АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

"Смотрящій" Яценюка - Іванчук, пропонує внести корупційні зміни до закону про держзакупівлі

"Смотрящій" Яценюка - Іванчук, пропонує внести корупційні зміни до закону про держзакупівлі
"Смотрящій" Яценюка - Іванчук, пропонує внести корупційні зміни до закону про держзакупівлі

Сьогодні 6 травня Верховна Рада планує на закритому засіданні розглянути законопроект №4754 про внесення змін до статті 39 Закону України “Про здійснення державних закупівель” (щодо застосування переговорної процедури закупівлі в умовах особливого періоду).

Цим законопроектом передбачено доповнення пункту 3 частини другої статті 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» після слів «природного характеру,» словами «з особливим періодом,».

Цей пункт регламентує використання переговорної процедури закупівлі, яка раніше називалась «закупівля в одного учасника».

У разі прийняття законопроекту перелік цей пункт винятків для застосування неконкурентної процедури закупівлі виглядатиме так: «Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі: …нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, а саме пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, з особливим періодом, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам».

Згідно з Пояснювальною запискою до законопроекту необхідність його прийняття викликана тим, що чинна редакція ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель», яка визначає умови застосування переговорної процедури закупівлі, «не охоплює всіх особливих обставин, у разі настання яких об’єктивно унеможливлюється дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів». Йдеться про різке ускладнення внутрішньополітичної обстановки, зумовлене втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України.

Разом з тим, законопроект не визначає що таке «особливий період», коли він закінчується, які замовники та які товари та послуги можуть потрапити під цей виняток.

Головне науково-експертне управління ВР вважає, що термін «особливий період» потребує відповідної конкретизації, оскільки він не містить чіткого юридичного навантаження, не дає чіткого визначення, якими саме чинниками він може бути обумовлений.

«Адже при практичному застосуванні така законодавча норма тлумачитиметься неоднозначно», – йдеться у висновку управління.

Законопроект подано заступником голови фракції «Батьківщина» Андрієм Іванчуком, давнім приятелем та однокурсником нинішнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.


Теги статьи: ТендерыЯценюкСмотрящийАндрей ИванчукИванчук

Дата и время 06 мая 2014 г., 12:32     Просмотры Просмотров: 3069
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

Депутаты в мае рассмотрят постановление о недоверии Кабмину Гройсмана
«Арест» Яценюка: в Раде рассказали об опасности для политиков
Как чиновники из Минобороны уводят бюджетные средства

Аваков о бывшем украинском премьере, "зверствовавшем в Чечне": "Наконец-то Яценюка арестуют!"
Как СБУ воюет против пациентов в Украине
Шабунін: Без включення активних громадян, Порошенко з Яценюком знищать НАБу ще до літа

Вячеслав Мишалов и его аферы: ОПГ Мишаловых ударными темпами «осваивает» Днепр
Петр Багрий: тендерные аферы «аптекарской» мафии
Мишалова подвело тендерное неравенство

Предприятие экс-гражданина РФ и соратника Януковича отремонтирует корабль ВМС Украины
"При Кучме были смотрящие. При Порошенко нету контроля, кто сколько берет" - экономист
Генпрокуратура закрыла все дела в отношении Яценюка

Комментарии:

comments powered by Disqus
29 марта 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему мнению лучший президент за историю независимой Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте