Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

"Смотрящій" Яценюка - Іванчук, пропонує внести корупційні зміни до закону про держзакупівлі

"Смотрящій" Яценюка - Іванчук, пропонує внести корупційні зміни до закону про держзакупівлі
"Смотрящій" Яценюка - Іванчук, пропонує внести корупційні зміни до закону про держзакупівлі

Сьогодні 6 травня Верховна Рада планує на закритому засіданні розглянути законопроект №4754 про внесення змін до статті 39 Закону України “Про здійснення державних закупівель” (щодо застосування переговорної процедури закупівлі в умовах особливого періоду).

Цим законопроектом передбачено доповнення пункту 3 частини другої статті 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» після слів «природного характеру,» словами «з особливим періодом,».

Цей пункт регламентує використання переговорної процедури закупівлі, яка раніше називалась «закупівля в одного учасника».

У разі прийняття законопроекту перелік цей пункт винятків для застосування неконкурентної процедури закупівлі виглядатиме так: «Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі: …нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, а саме пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, з особливим періодом, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам».

Згідно з Пояснювальною запискою до законопроекту необхідність його прийняття викликана тим, що чинна редакція ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель», яка визначає умови застосування переговорної процедури закупівлі, «не охоплює всіх особливих обставин, у разі настання яких об’єктивно унеможливлюється дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів». Йдеться про різке ускладнення внутрішньополітичної обстановки, зумовлене втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України.

Разом з тим, законопроект не визначає що таке «особливий період», коли він закінчується, які замовники та які товари та послуги можуть потрапити під цей виняток.

Головне науково-експертне управління ВР вважає, що термін «особливий період» потребує відповідної конкретизації, оскільки він не містить чіткого юридичного навантаження, не дає чіткого визначення, якими саме чинниками він може бути обумовлений.

«Адже при практичному застосуванні така законодавча норма тлумачитиметься неоднозначно», – йдеться у висновку управління.

Законопроект подано заступником голови фракції «Батьківщина» Андрієм Іванчуком, давнім приятелем та однокурсником нинішнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.


Теги статьи: ТендерыЯценюкСмотрящийАндрей ИванчукИванчук

Дата и время 06 мая 2014 г., 12:32     Просмотры Просмотров: 2866
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

Сколько Яценюк будет делать вид, что не знает Авакова
Черновол заявила об «убийстве» коррупционной деятельности Онищенко
"Народный фронт" Яценюка уличили в скрытии более 1 миллиона грн расходов на пиар в СМИ

Онищенко рассказал, как ему удалось за год уничтожить рейтинг Яценюка
Киево-Святошинский райсовет за 800 тыс. гривен купил агитационный пикап для привлечения солдат
Нацполиция Киева купила у экс-партнера министра юстиции фургоны Renault почти за миллион гривен

В предвкушении наказания. Критические дни господина Подтуркина
Яценюк подає до суду за статтю про купівлю вілл на Майамі
Блогер: Яценюк в Майами приобрел 24 виллы

На место Валерии Гонтаревой будут лоббировать Арсения Яценюка
Киевские правоохранители покрывают тендерные схемы на рынке городского электротранспорта
Действующий директор «Кировгеологии» Нельга блокировал поставки инсулина киевлянам

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

Новинский получил украинское гражданство по просьбе Порошенко Новинский получил украинское гражданство по просьбе Порошенко 08.12.2016
Помощь в получении украинского гражданства российскому олигарху Вадиму Новинскому оказал в свое время Петр Порошенко. Подробнее
Нацполіція опублікувала дані щодо кількості пограбувань і розбоїв у Києві Нацполіція опублікувала дані щодо кількості пограбувань і розбоїв у Києві 07.12.2016
У Києві порівняно з минулим роком кількість розбійних нападів зросла на 54%, а грабежів – на 61%. Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте