АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

565 на потреби армії. В нікуди?

565 на потреби армії. В нікуди?
565 на потреби армії. В нікуди?

Ще 15 березня 2014 року Міністерство оборони України оголосило про збір коштів за єдиним номером 565, який був наданий МОУ мобільними операторами для збору грошей на утримання української армії. Кажуть, надійшло більше 100 мільйонів гривень. Але куди вони пішли – невідомо.

Ще 22 квітня я написала запит у Міністерство оборони України з наступними запитаннями:

1.Скільки коштів надійшло до Міністерства оборони України з моменту початку збору коштів за єдиним номером 565, який був наданий МОУ мобільними операторами для збору коштів на утримання української армії, по 22 квітня 2014 року?

2.Як отримані кошти розподілялись (з вказанням сум витрат по кожній статті окремо)?

3.Яким чином відбувались закупівлі товарів чи послуг за кошти, зібрані за вказаною процедурою?

 

Тільки 10 травня я отримала відповідь (цікаво, що в листі написано дату відповіді 26 квітня, а на конверті поштовий штемпель від 5 травня). У відповіді йдеться, що станом на 25 квітня на рахунки Міністерства оборони надійшло 112,3 мільйони гривень, з них від юридичних осіб надійшло 49,9 мільйонів гривень, від фізичних осіб – 34,9 млн. грн., від мобільних операторів (розуміємо цей номер 565) – 26,8 млн. грн., 0,7 млн.грн. – від продажу іноземної валюти. 

За пропозиціями Генштабу ЗСУ кошти в сумі 58,7 млн. грн. планується спрямувати на придбання шоломів, спальних мішків, флотської форми одягу, маскувальних сіток, засобів зв’язку, матраців тощо. 

“На цей час частина отриманої допомоги перерахована на рахунки військових частин для безпосереднього використання”.

Станом на 25 квітня ця “частина” становила трохи більше п’яти мільйонів гривень! При тому, що 106, 7 млн. грн. залишались на рахунках Міноборони! Це тоді, коли вже повним ходом ішов наступ і бойові дії на Сході.

Тим часом, як повідомив мені щойно координатор допомоги військовослужбовцям в Луганській області Сергій Глотов, у Луганську потребують найнеобхіднішого військові, які прибули до Луганщини з Чернівецької області.

- Їх близько двох сотень з Чернівецької області. Вони захищали наш обласний військкомат. Є поранені серед військових. Ми шукали знеболюючі та інші ліки, які були необхідні пораненим. Тепер військовим потрібні рибні консерви, цигарки. Також потрібно таблетки від печії. Сьогодні отримали замовлення на 13 ножів.

Сергій Глотов розповів, що наразі на Луганщині іде війна. Активістам перебувати в місті просто небезпечно. Їх показують по телебаченню, на них полюють. Тому він разом з родиною змушений виїхати за межі Луганської області і координує допомогу військовослужбовцям через колег, які залишилися в регіоні.

Він також розповів, що влада в області повністю неконтрольована. Єдине, на що є надія, – це Збройні сили та Національна Гвардія. Але, як бачимо, вони не потрібні Києву. Той про них не піклується, знову кинувши на плечі активістів забезпечення вояків необхідним. При тому, що вся Україна переказувала кошти на той номер 565. Куди пішли ті гроші, питається?

Я теж кілька разів телефонувала на той номер, бо, думала, гроші підуть за потребою. А тому я запитую: чому мої земляки змушені просити, мов жебраки, допомоги, ризикуючи своїм життям задля захисту Батьківщини, полишивши свої родини та втративши здоров’я?

І таке питання виникає не тільки в мене, з Чернівецької області, а і з інших регіонів України. Де наші гроші, які ми віддали на потреби армії? Чому не відповідаєте на запит? Є що приховувати?

Ні корупції


Теги статьи: МзсуАрмия

Дата и время 12 мая 2014 г., 14:33     Просмотры Просмотров: 4169
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

10 лет тюрьмы или Невоенная армия КНДР
Афганистан попросил Россию о поддержке внутренних сил и армии
Германия начинает подготовку армии к отправке в Сирию: Министр обороны ФРГ сделала важное заявление

Военная психология в Украине: ее пытались уничтожить. Но она возродилась
Стал известен рейтинг 20 самых мощных армий в мире
Главарь «ДНР»: Численность нашей армии 2 млн. человек

Винницкий фермер вырезал стадо баранов, чтобы накормить солдат в зоне АТО
Гражданский суд над военными — это позорно и оскорбительно
К чему привело расследование после взрыва складов в Сватово - Бутусов

Пока во время войны армия управляется не теми, кто умеет командовать, а теми, кто послушен, до тех пор порядок навести не удастся
Я никогда не видел войну. За это часто бывает стыдно - блогер
Полторак позвал отставников в армию

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 апреля 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему мнению лучший президент за историю независимой Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте