АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -1°C
Львов: 3°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 1°C
Ровно: 0°C

Корупція на Львівщині відлякує іноземних інвесторів


На Львівщині діє низка корупційних фінансових схем, що відлякують іноземного інвестора. Експерти ж запевняють, що Міністерству доходів та зборів України про усіх них відомо, однак у більшості випадків податківці перешкоджати потоку незаконних коштів не збираються, адже самі мають з цього зиск.

Про це йдеться у сюжеті програми «Люстрація» (щонеділі о 21:00 на телеканалі ZIK).

Гроші у тінь «течуть» через «конверти». Так у народі називають конвертаційні центри, які дозволяють відмивати кошти. Схема руху конвертації коштів діє так. До прикладу, є фірма «Х», що працює легально. У неї на рахунку – велика сума грошей, зняти які вона не може. Підприємець хоче отримати ці кошти готівкою, і, відповідно, мінімізувати податки. Тоді на допомогу їй приходить фірма «У».      

Фірма «Х» переказує кошти на фіктивні витрати і для цього замовляє у конвертаційної фірми «У» послуги, за які перераховує гроші на банківський рахунок. Фірма «У», отримавши кошти, може розкидати їх накладними на приватні підприємства або на підприємців, послугами яких вона начебто скористалася. Натомість фіктивні підприємства підтасовують первинні документи за начебто видану готівку на закупівлю неіснуючих товарів чи послуг. Кошти на ці фіктивні операції знімають з рахунків і передають фірмі «Х». Ця послуга коштує від 8 до 12 % від загальної суми.

Економісти ж впевнені, що  конвертаційні  центри не могли б існувати без відома податкової. Особливість діяльності таких центрів полягає у несплаті податків. Тож спеціалісти з Міністерства доходів та зборів одразу б розкрили хитрощі при першій перевірці. Отож виходить, що податківці або лобіюють і покривають діяльність таких центрів, або банально не допрацьовують.

Також існує іще одна, не менш популярна схема – незаконного повернення ПДВ. Так звана експортна карусель улюблена не лише в Україні, але й у країнах Євросоюзу. Суть схеми така: фірма спочатку експортує за межі України товар із захмарною ціною, потім цей товар повертається в Україну за заниженою ціною. Згодом товар знову використовують у експорті, зазвичай у ті ж самі країни. Таким чином, утворюється податковий кредит, на котрий і розраховують ділки тіньового бізнесу. Зазвичай проблем з поверненням ПДВ підприємці уникають за так звані “відкати”.

Існують побори серед податківців й тоді, коли вони перевіряють підприємства. До прикладу, німецькі бізнесмени вперше зустрілись з корупцією в Україні саме під час такої перевірки.

«У нас німецький менталітет. У себе на батьківщині ми жодного разу не стикались з корупцією. Це неприпустимо. Після того, як півроку попрацювали в Україні, зіткнулися з певними проблемами, однак всі вони, ніби, вивітрилися з допомогою грошей: тут заплатили 200 гривень, там заплатили 200 гривень. І все. Проблеми немає», – зізнався німецький інвестор Тім Нандельштедт.

На Львівщині і далі  існує корупція, а більшість питань вирішується неофіційно. Найгірше, що заплативши хабар в нашій державі, правопорушник  не несе відповідальності перед законом.

Зі схожою ситуацією зіштовхнувся інший німецький інвестор, Томан Рільс. Орендовані його компанією землі, по-рейдерськи намагалась захопити інша фірма. Втім, до сьогодні влада та правоохоронні органи не зреагували на цей інцидент.

«Тоді я та ще двоє іноземців хотіли відкрити тут свої фірми та працювати в Україні. Однак, згодом, ми всі троє дійшли до висновку, що в цій державі дуже важко щось робити. Мої колеги зараз припинили роботи в Україні. Сказали, що хочуть все обдумати, хоча я вважаю, що вони більше не зможуть тут працювати», – розповів німецький інвестор Томан Рільс.

ЗИК


Теги статьи: Конвертационный центрМинсдох

Дата и время 12 мая 2014 г., 21:21     Просмотры Просмотров: 2515
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

СБУ прекратила деятельность «конверта» с оборотом 40 млн
Налоговики разоблачили на Черниговщине одного из организаторов крупного конвертцентра, который легализовал более 196 млн грн
В банковских ячейках крупного конвертцентра изъяли $5,5 млн и почти 6 кг золота

В Чернигове при ликвидации конвертцентра изъяли более 1,5 млн долларов и золото, - Луценко
Правоохранители выявили «конверт» с оборотом свыше 70 млн
Допрос Роздайбеды: Санжаревская, Жовнер и «конвертационно-транзитные группы»

Вадим Альперин потерял столичный конверт-центр
В Генпрокуратуре одесского бизнесмена Вадима Альперина назвали контрабандистом и «накрыли» его конвертационный центр
Фискалы ликвидировали конверт с оборотом 390 млн, обслуживавший киевлян

В Херсоне во время обыска в конвертационном центре находился высокопоставленный налоговик
Полиция ликвидировала в Запорожской области конвертцентр с оборотом 30 млн грн в месяц
Продажные фискалы «крышевали» финансовую «прачечную» с оборотом 30 млн в месяц

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.052589