Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

Чернівці, СБУ, корупція

Чернівці, СБУ, корупція
Чернівці, СБУ, корупція

Ліс везли, везуть і возитимуть. Особливо, якщо йдеться про Карпати — деревини багато, хоча запаси не безмежні. У буковинському краю контролювати ліс, його рубку і що важливо – контрабанду – то великі прибутки. Продають і наліво і направо, з документами, з правовими паперами, з умовно-правовими, з липовими. Цікаво, що про це всі знають. І нібито не бачать. А все тому, що користь з такого чорного бізнесу мають усі ключові органи та фігури. Одні прикривають, інші заганяють, треті розробляють. А коли реалізація – то або відкупляться, або задокументують незначне порушення. А якщо вже зловили велику рибку – значить відбувся перерозподіл ринку. І не зуміли домовитись. А тепер конкретно про осіб, які у цьому ремеслі мають високий дан. Чернівецьке управління СБУ за останні роки під керуванням різних начальників добре відпрацювало схему і втілило у життя корупційні елементи у сфері лісозаготівлі.

Тодеренчук Віталій Петрович. Людина, котра мала б боротись з корупцією у лісовій сфері. Мав би. Однак у свої часи приструнив лісгоспи у Вижницькому, Путильському, Хотинському районах. Працівники лісгоспів добре знають його бездонну кишеню. Тодеренчук конкретно давав дозволи на вирубку, вивіз деревини, вирішував питання укладання договорів СПД із лісгоспами і брав за це немалий відсоток. Після таких хабарів керівництво вирішило вгамувати його апетит і перевело доблесного фахівця у неоперативний підрозділ. Це був один із варіантів, аби він не загримів за грати.

Є ще один воїн СБУ з контрабандою, правда, у сфері тютюнових виробів. Хоча і до лісової заготівлі теж мав відношення. Це ж готові мільйони як-не-як. Прохоров Костянтин Мірчович. Його район полювання – Сторожинецький, кордон з Румунією. Говорили люди, що такого начальства світ не бачив. Костя сторожинецький лісгосп «доїв» не щомісяця, а вимагав «каси» щоденно. Крім цього, у Костянтина Мірчовича є власна бригада в прикордонному селищі Красноїльськ. Ці люди мають прибуткову, хоча й незаконну роботу – перекидати сигарети через кордон. Втім, там такими справами займаються через одного. Цікава історія, як саме Прохоров став очільником аферистів і перевертнем у погонах. Одного разу ввесь райвідділ на чолі з Костею (ще коли він працював у райвідділ СБУ) озброїлись ПМ і пішли в засаду, бо була інформація, що будуть цигарки перекидати через кордон (контрабанда). Хлопці заховались в лісі. Побачили парубків з коробками на плечах, почали стріляти вгору – попереджувальні. Налякані покидали все на землю і втекли. Райвідділ гарно все зібрав і переправив. Від свого імені. «Капусту» на кишеню, від СБУ подяка. Все в шоколаді. За тим в управлінні СБУ у Чернівцях дізнались про ці оборудки. Були проблеми, та Київ все вирішив за чемодан купюр. І вуаля — чоловік очолив сектор у відділі боротьби з корупцією. Зараз же рветься очолити контарабнду в регіоні і вже хоче повернутися до Красноїльських операцій з цигарками. А тим часом на кордоні і досі працюють на нього залякані та шантажовані ним люди. Сектор лісу вже відійшов на другий план. Бо з цигарками все простіше.

І тепер кульмінація. Цих двоє корумпованих фігурантів зустрілися. Хабарник хабарника і вночі знайде. Прохоров став очільником напрямку і взяв собі підлеглих з Тодеренчуком на чолі. Непотрібних і чужих людей, котрі не носять пакети з грішми – знищують моральнор і викидають за борт команди. Бесіда коротка – нема «капусти» — немає посади. Ярмо поборів впало вже тепер і на Берегометський лісгосп, Карпатський, досі трясуть вже згадувані Путильський, Хотинський, Сторожинецький.

Всім лісівникам нова команда нагадала – СБУшники прокинулись, мають нові сили, рекет посилюється. Точно відомо, в перші дні правління Костя і Віталій «зрубали» з дров 20 тис $.

А хто ж прикриває? Тут все просто – є кум Василь Кадельник, прокурор в прокуратурі м.Чернівці.

Кілька слів про їхні справи у час революції. Тут без політичного забарвлення, але позиція показова. Прохоров та Тодеренчук займалися встановленням таких осіб як Максим Бурбак, Олексій Каспрук, політики-опозиціонери. Шукали компромати на їхні родини, бізнес, встановлювали родичів, друзів, дізнавались про майно, авто, нерухомість. Ініціювали перевірки через правоохоронні органи. Працювали, як-от кажуть, на деструктив. Навіть у стінах СБУ багато хто тримав кулаки за Майдан та повалення режиму. І лише ці двоє відкрито і безцеремонно намагались зробити все можливе, аби зберегти свій статус-кво, не допустити нову владу, нових керівників.

Інформація отримана з надійних джерел з органів та не публічних висловлювань працівників лісгоспів.

ОРД


Теги статьи: СБУЧерновцы

Дата и время 18 мая 2014 г., 23:40     Просмотры Просмотров: 4998
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

В Запорожье и Черновцах задержали "клофелинщиков"
Появились подробности бегства сепаратиста Клинчаева из Украины
Экс-замглавы ГПУ предложил СБУ открыть производство против Порошенко по факту госизмены

Списки украинских пленных: руководство СБУ в разладе с совестью
В Луцке "налоговик" попался на крупной взятке
СБУ предложила боевикам провести обмен 228 человек на 48

На Полтавщині СБУ затримала майора внутрішньої служби колонії, який поставляв ув’язненим наркотики
Террористы заставили блогера признаться, что СБУ заставляла его взломать сайт Трампа
На Полтавщине начальник отдела колонии поставлял наркотики заключенным

Спрячет ли свой «золотой унитаз» начальник МОЗ Украины Игорь Шкробанец?
На Донбасс для усмирения боевиков привезли кадыровцев, – СБУ
СБУ позволила сбежать Клинчаеву в обмен на квартиру в Киеве - журналист

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему мнению лучший президент за историю независимой Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте