АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: 1°C
Днепр: 2°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 1°C
Львов: 2°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 2°C
Ровно: 1°C

Пенсійне роялті: від батька до сина

Пенсійне роялті: від батька до сина
Пенсійне роялті: від батька до сина

Пенсійний фонд щороку платить купу мільйонів за свою інформаційну систему фірмі свого колишнього співробітника.

Існує популярна думка, що нова влада може вичистити схеми старої протягом місяця-другого, було би лише натхнення. Насправді це не так. Існують десятки бізнес-історій, які роками кочують з одного уряду в інший. Хіба що трохи змінюються бенефіціари.

Міняти їх, як правило, не хоче жодна влада, бо навіщо: система працює, гроші заробляються. Однак навіть, якби комусь закортіло зупинити бізнес-процес, то зробити це не так просто. Бо право на доїння бюджету, як правило є захищене законами, постановами, наказами, а особливо – патентами.

Патенти – це взагалі ласа штука. З ними бюджетні потоки поглинаються легко, невимушено і на безальтернативній основі.

Для прикладу можна навести інформаційну систему Пенсійного фонду. Вона забезпечує життєдіяльність державного органу з річним оборотом у 200 млрд грн. і зберігає інформацію про майже 30 мільйонів українців.

Співвласником цієї системи разом із Пенсійним фондом є комерційна фірма, якій через це щороку згодовують мільйони гривень. Цього разу їй дісталось 7,41 млн грн. Зрозуміло – без будь-якої конкурентної боротьби, адже йдеться про дотримання права інтелектуальної власності…

Система заробітку не нова, більш цікавими є люди, які не допустили, аби авторські права після запуску програми були передані Пенсійному фонду, а відтак – забезпечили собі щорічні гарантовані мільйонні прибутки.

Створенням цієї програми у 2002 році займалося АТЗТ «Атлас», яке сьогодні вже є банкрутом. Співвласником цієї фірми був Сергій Матвєєв, батько Міс Україна-2004 Лесі Матвєєвої, яка вийшла заміж за депутата Київради Льва Парцхладзе.

Авторські права на «пенсійну» програму у 2011 році зареєстрували на фірму з цього ж гнізда – ТОВ «НВП «Медирент». ЇЇ власниками є Юрій Шутка і колишній голова правління «Атласу» Роман Коваль.

Однак пояснення дружбі цієї фірми з Пенсійним фондом, на наш погляд, варто шукати не стільки серед вказаних прізвищ, скільки іншим фактом.

Директором «Медиренту» працює Юрій Боніславський, який у 2001-2008 рр. очолював ДП «Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України». Саме це підприємство і працює з програмним забезпеченням ПФ, яке поставляє «Медирент».

Боніславського у Пенсійному фонді мають знати дуже добре і навряд чи скоро забудуть. Адже на початку 2000-х батько Юрія – Анатолій Боніславський працював заступником голови правління Пенсійного фонду, а у 2011 році став заступником директора ДП «Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України».

Очевидно, що і приватну фірму, і Пенсійний фонд такий розклад цілком влаштовував. Хоча останній і міг би зробити камбек: створити нову програму чи викупити стару. Могло би бути, до речі – недорого, якщо зважити на те, яким чином ця програма народжувалась.

Але є у цьому сумніви. Зважаючи бодай на те, що новий-старий міністр Мінсоцполітики Людмила Денісова уже встигла розвести авгієві стайні на тендері на придбання харчів, не гірше за попередників.

Так що поки що – це просто програма, дорога і приватна. Зате Вона працює.

Ірина Салій, «Наші Гроші»


Теги статьи: Пенсионный фонд

Дата и время 22 мая 2014 г., 13:15     Просмотры Просмотров: 2881
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Бывшую сотрудницу Пенсионного фонда обвинили в растрате более 2 млн грн бюджетных средств
Кому 2 года не будут пересчитывать пенсию
Обновленные пенсии пересчитали не всем, обещают доплатить в ноябре

Пенсионный фонд снизил показатель средней зарплаты: свежие данные
Пенсионеры штурмуют пенсионные фонды, чтобы узнать, как им насчитали надбавки
Кому не повысят пенсии в октябре: названы категории граждан

Депутат: Кабмин прикрыл гигантское преступление против народа Украины
Реформа не преодолеет дефицит Пенсионного фонда – Данилюк
Реформа не преодолеет дефицит Пенсионного фонда – Данилюк

Переселенцев без справки ВПЛ, ожидают новые проверки
Никакой пенсионной реформы в Украине нет. Власти хотят уменьшить число пенсионеров, – Лановой
Кабмин решил ужесточить требования: что ждет украинцев после принятия пенсионной реформы

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.079781