АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 11°C
Харьков: 10°C
Днепр: 11°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 10°C
Львов: 10°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 11°C
Ровно: 11°C

Штрихи до портрета одеського прокурора Стоянова: сім машин і вілла в Іспанії

Штрихи до портрета одеського прокурора Стоянова: сім машин і вілла в Іспанії
Штрихи до портрета одеського прокурора Стоянова: сім машин і вілла в Іспанії

В Одеській області - новий прокурор. Незважаючи на те, що громадськість та журналісти противилися цьому призначенню, згадуючи причетність Миколи Стоянова до скандалів, губернатор Ігор Палиця особисто рекомендував і представив на посаду прокурора.

Сам Стоянов зізнався, що його дружина, з якою він останні чотири роки нібито не живе разом) володіє рестораном «Свічка» в Одесі. «Политрада» має більш докладне досьє на начальника наглядового відомства:

Біографія

Микола Степанович Стоянов 1959 року народження, уродженець Одеської області. У 1993 році закінчив юридичний факультет Одеського державного університету ім. І.і.мечникова. Працював на різних посадах в органах прокуратури Одеської області, в тому числі заступником прокурора області. Н. Стоянов призначений прокурором Миколаївської області наказом Генерального прокурора України № 810 від 17 червня 2005 року. Це його повторне призначення; в 2003-2004 рр.. він вже очолював прокуратуру Миколаївської області, а потім нетривалий час працював помічником Генпрокурора.

Сім’я

Сім’я: одружений, троє дітей: дочка і двоє синів.

Захоплення

Звички: азартний гравець, у грі невдачливий. Чи не кожен вихідний програє в казино Одеси чи Києва до $40 000.

Політичні амбіції

Н. Стоянов - креатура «тричі генерального» С.піскуна. Стоянов-прокурор володіє автопарком: 2005 рік - Мерседес W22О S 500, Джип Рэйндж Ровер, Мерседес купе; 2006 рік - Тойота камрі, Мерседес W221, S500; 2007 рік - Лексус LX470 джип Мерседес W221 S 6.5 AMG (остання модель, сріблястий, держномер містить 8888). Всі авто розсудливо записане на дружину прокурора і водіїв, але роз’їжджає на вказаних автомобілях Стоянов особисто. Бізнес: фактичний власник 4-х ресторанів в Одесі (записані на дружину). Нерухомість: будинок в Миколаївській області, особняк в Одеській області; в Іспанії - квартира і вілла. А також мисливські угіддя під Одесою та Києвом.

Рейтинг політика

Працював на різних посадах в органах прокуратури Одеської області, в тому числі заступником прокурора області. Остання посада - заступник прокурора - начальник управління нагляду за законністю оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Одеської області. У 2003-2004 р. - прокурор Миколаївської області. У січні 2004 р. під час розбору порушень в ході виборів переведений в Генпрокуратуру з дисциплінарним стягненням. Знову призначено прокурором Миколаївської області наказом Генерального прокурора України № 810 від 17.06. 2005 року. Державний радник юстиції 3 класу.

Компромат

Перші згадки про прокурорської хватці Н.Стоянова в архівах «КК» відносяться ще до періоду професійного становлення цього діяча - в період його роботи в прокуратурі Одеської області. Тоді прізвище Миколи Степановича «гриміла» в регіоні в якості «чоловічка на підхваті» обласного прокурора Михайла Косюти, ставленика тодішнього генпрокурора С.піскуна. Саме розв’язанню особистих проблем свого боса і «бос всіх босів» з Генеральної прокуратури Н.Стоянов приділяв левову частину свого службового (і навіть особистого) часу. А «решалово» на користь начальства було масштабним! Як писала «КК», Михайло Косюта брав активну участь в розширення бізнесу і збільшення добробуту Святослава Піскуна.

зокрема, Косюту звинувачували у сприянні отримання Піскуном цінних одеських земель в приморській зоні, де одна сотка території коштує не один десяток тисяч доларів. Не без втручання обласної прокуратури генпрокурор «приватизував» нібито під потреби ГПУ частину санаторію Чкалова (вул.. Французький бульвар, 85). Там Піскун влаштував свою приватну резиденцію. У свою чергу, вдячний Святослав Михайлович постійно опікувався Михайла Косюту і прикривав його навіть тоді, коли президент Леонід Кучма зажадав відставки (!) одеського облпрокурора. Згідно з висновками инспектирующей президентської комісії, робота органів прокуратури та, зокрема, М. Косюти в Одеській області, була визнана однією з найбільш незадовільних по Україні.

Згідно з висновками комісії Про. Колінько (тоді - голови Координаційного комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією) в Одеській області порушували кримінальні справи за малозначними фактами, наприклад, крадіжку двох гусей, в той же час більше однієї тисячі злочинів, вчинених у 2003 році, і близько 73 (!) тисяч злочинів, скоєних у попередні роки, залишалися нерозкритими. Серед них 807 умисних вбивств! Згадали і про «дерибан» працівниками прокуратури одеської чорноморського узбережжя. Колінько підтвердила, що власниками цінних ділянок були співробітники контролюючих органів, органів місцевого самоврядування, судів і прокуратури. «Якщо сьогодні не вжити відповідних заходів, то в найближчі роки люди поблизу не зможуть побачити берег моря», - заявляла тоді Ольга Колінько. У 2003 році М. Косюту відправили у відставку слідом за своїм покровителем З. Піскуном. Але останньому вдалося зберегти в системі прокуратури того ж Н.Стоянова - за кілька місяців до своєї скандальної відставки перемістивши його на посаду прокурора сусідній Миколаївській області. Не Одеса, звичайно, зате посаду рангом вище; чого б не відсидітися-перечекати?  Працюючи в прокуратурі Одеської області начальником управління нагляду за законністю оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства, Н.Стоянов фактично займався інші правоохоронні органи регіону, впливаючи на хід розслідування, збудження-закриття кримінальних справ; на боротьбу зі злочинністю, так сказати. Але весь період його перебування на цій посаді робота того ж міліцейського главку в Одеській області рясніла такою кількістю відомчих скандалів і нерозкритих тяжких «висяків», що про прокурорському нагляді з боку Стоянова над слідством як-то говорити незручно: адже тільки 807 нерозкритих умисних вбивств чого варті! Та нічого вони не варті, коли мова йде про просування в регіоні особистого бізнесу членів сім’ї Генпрокурора С.піскуна! Конкуренти? Порушимо кримінальну справу! Скаржники, «скривджені»? Є «похерити» кляузи! Свої «спалилися» на «контрабасі»? Є «відмазати»! Чому С.піскун в 2003 році пересадив Н.Стоянова у крісло прокурора саме Миколаївської області? Тому що Миколаїв - портове місто. А саме з портами тісно пов’язаний (було і є) бізнес тепер вже екс-генпрокурора, про що «КК» настільки багато писала... А бізнесменам Миколаївської області беручкий одеський висуванець яскраво запам’ятався «свавіллям», що коїться в догоду владі щодо тих бізнес-структур, чиї власники і керівники не приховували своїх настроїв антикучмистких.

Правда, в 2004 році, Стоянов був все ж звільнено з посади і навіть притягнутий до дисциплінарної відповідальності: йшла «зачистка» «кадрів Піскуна» в масштабах всієї України. Але ось за що була зроблена запис негативного характеру в особовій справі Н.Стоянова - «КК», на жаль, дізнатися не вдалося. Поки. Дивна річ: прокурор, чиє відомство успішно потурала беззаконню миколаївських влади напередодні сумної пам’яті президентської виборчої кампанії 2004 року, знову «на коні»! У травні 2005 року він знову очолив прокуратуру Миколаївської області. Втім, нічого дивного в цьому немає: прокурор з життєвим кодексом, який можна сформулювати фразою «Чого зволите?», зручний при будь - безпринципною - влади. Але коли це влада «новітньої» історії України була принциповою? Було б наївним думати, що Микола Степанович, висловлюючись зрозумілою йому мовою, встав на шлях виправлення. Саме з його поверненням «на посаду» пов’язані перші розчарування проющенківського активу Миколаївської області. Новопризначені голови райдержадміністрацій, спробували нарешті навести порядок і законність на території очолюваних районів області, зіткнулися з жорсткою протидією з боку Н.Стоянова. Зайняв позицію стійкого «крышевателя» казнокрадів від старої влади часів Кучми. Необхідне пояснення. Миколаївська область - переважно аграрна. Влада в районах належить так званим «баронам» - власникам найбільших сільськогосподарських підприємств. Які роками занижували у звітності площа розораних (і засіяних) земель, створюючи масштабну неврахований товар врожаю, реалізованого згодом за «готівку».

Частина цієї «неврахованих» і йшла (йде і понині), минаючи оподаткування, на «відкати» та хабарі районним та обласній владі - за надання різного роду преференцій тим же «баронам». Зате бюджети районів - голи і злиденні до неподобства; часом у Києва клянчатся гроші на новий дах для школи чи лікарні. Ряд голів райдержадміністрацій, натхненних гаслами з «революційної» столиці, спробували покласти кінець всевладдю «баронів». Але прокуратури районів вперто «не помічали» неподобств, а прокуратура області на офіційні звернення з місць з цього приводу ніяк не реагувала. Втім, реакція була: раптом організовувались перевірки діяльності... самих скаржників! «Правдоискателям» з Секретаріату Президента це добре відомо: про антидержавної позиції обласної прокуратури та її голови Н.Стоянова особисто голови райдержадміністрацій Миколаївщини писали багато разів. А толку?

Матеріальний стан

Корупція в правоохоронних органах досягла таких масштабів, що сьогодні «заробітки» навіть провінційних працівників судів, міліції та прокуратури перевищують доходи більшості топ-менеджерів найбільших компаній країни. Нещодавно газета «Україна кримінальна» провела розслідування діяльності одного з обласних прокурорів, результати якого просто шокували громадськість. В поле зору журналістів потрапив нинішній прокурор Миколаївської області Микола Стоянов Степанович. Причина, по якій ця персона привернула до себе увагу банальна, - Микола Стоянов щороку на свою скромну зарплату купує собі кілька автомобілів найдорожчих моделей. Так, у 2005 році він обзавівся - Мерседесом W22О S 500, Джипом Рэйндж Ровер, Мерседесом купе.

Однак провінційному прокурору такого автопарку, по всій видимості, не вистачає. У 2006 році він докупив Тойоту камрі, Мерседес W221, S500; 2007 рік - Лексус LX470 джип Мерседес W221 S 6.5 AMG (остання модель, сріблястий, держномер містить 8888). Важко уявити, де людина тримає стільки машин - адже для того, щоб вмістити таку кількість авто, необхідно орендувати цілу стоянку. Однак виявилося, що останні моделі автомобілів далеко не єдина розвага Миколи Степановича. У вільний від роботи час він займається ресторанним бізнесом. Як виявилося, в його власності знаходиться 4 великих ресторану в Одесі. Не має проблем прокурор та за місцем проживання. Він володіє величезним будинком в Миколаївській області, не меншим осібно в Одеській області, а також квартирою і віллу в Іспанії. При цьому зарплата в правоохоронних органах дозволяє Стоянову чи не кожен вихідний просаджувати в одеських і київських казино до $40 000. Природно, що такий спосіб життя простого провінційного прокурора не міг не викликати інтерес до походження його доходів.

За інформацією джерел, Микола Стоянов опинився на посаді прокурора Миколаївської області не випадково. На місце він потрапив під протекцією одіозного генерального прокурора Святослава Піскуна. Спочатку він працював «шісткою» іншого фаворита Піскуна - Михайла Косюти, який представляв інтереси прокуратури та особисто генерального прокурора Одеської області. Працюючи начальником управління нагляду за законністю оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства, Н.Стоянов фактично повністю контролював всі місцеві правоохоронні органи. Цей вплив він використовував для тиску на бізнесменів області, які повинні були носити йому валізи з грошима тільки за те, щоб їм дали можливість спокійно працювати. Більшу частину «брудної» роботи він робив в інтересах Косюти і Піскуна, проте не забував і про своїх економічних інтересах. По всій видимості, в Генпрокуратурі залишилися задоволеними результатами діяльності Стоянова, і З. Піскун в 2003 році перевів його на посаду обласного прокурора Миколаївської області. У багатьох це викликає закономірне питання: чому в Миколаїв? Відповідь досить проста. Миколаїв - портове місто. А саме з портами тісно пов’язаний бізнес тричі генерального прокурора. Однак, віднімаючи у місцевого бізнесу прибережні землі і встановивши непосильні побори, Стоянов перегнув палицю. Все-таки Миколаївська область не така багата, як Одеська. Чинимый свавілля дійшов до київських кабінетів, і в 2004 році він був звільнений з посади і навіть притягнутий до дисциплінарної відповідальності. Однак, після того як Піскун вдруге став Генеральним прокурором, він почав відновлювати свій вплив і в регіонах.

У травні 2005 року він знову поставив Стоянова на колишню посаду. На більшість запитів місцевих органів влади з проханням захистити їх інтереси від розгулялися рейдерів обласний прокурор навіть не реагував. Єдині випадки, коли Стоянов активізував свою роботу, були пов’язані з тим, що хтось посмів висловити невдоволення бездіяльністю обласної прокуратури. Однак прокурор у цьому разі займався безпосередньо незадоволеними. Зокрема, нещодавно в Миколаєві відбулося рейдерське захоплення «Чорноморського суднобудівного заводу», організований колишнім його керівником - А.Сагайдаковым. Озброєні люди увірвалися на територію підприємства, захопили всю бухгалтерську документацію та вивезли її в невідомому напрямку. Всі звернення власників «ЧСЗ» в обласну прокуратуру залишилися без належної відповіді: прокуратура явно закриває очі на що діється беззаконня. Більше того, є підстави припускати, що і тут прокурор Стоянов «в доле». За дивним збігом обставин саме після захоплення «ЧСЗ» і повної бездіяльності прокуратури Миколаївської Н. Стоянов почав роз’їжджати по просторах Миколаївщини на Мерседесі 221 сріблястого кольору. «Мочилово» власників ЧСЗ під прикриттям Стоянова почалося після того, як цією справою зацікавився заступник генпрокурора Віктор Кудряцев. До речі, сам Микола Степанович неодноразово заявляв, що діє виключно в руслі політики старших товаришів у Генеральній прокуратурі. На таку високу посаду Кудрявцев заліз зовсім не завдяки своєї компетенції. Він, як і Стоянов, «шістка» Піскуна, однак рангом вище. Хоча за іншою інформацією в Генеральну прокуратуру просунула його сім’я Деркачів, за чутками, тісно пов’язана з російської ФСБ. Про діяльність Кудрявцева відомо тільки те, що представляв особисті бізнес-інтереси свого начальника в деяких регіонах країни. Зокрема, кілька років тому Піскун зажадав відкат за «спокій» від бізнесмена Бориса Фельдмана.

Останній, по всій видимості був «з іншої планети» і вирішив не піддаватися на відкрито бандитські наїзди влади, за що Піскун організував цькування Фельдмана і посадив його без суду і слідства у в’язницю. Більш того, той просидів там кілька років без судового розгляду. Коли ж бізнесмен таки домігся свого звільнення, Кудрявцев видав письмове розпорядження, щоб це рішення суду не виконувати. Однак він настільки захопився цією роботою, що часто досить поверхнево займався своїми безпосередніми справами. Зокрема, за його вини пересічний громадянин незаслужено просидів у в’язниці досить тривалий період часу, оскільки у Кудрявцева просто не було часу переглянути його скаргу на дію регіональних правоохоронних органів. Проте з часом заступник прокурора вирішив, що вже переріс вік хлопчика на побігеньках і почав самостійно приймати замовлення. Правда, через «довірена особа» - якогось пана Баракова, який від імені Кудрявцева роздає вказівки - кого закрити, проти кого порушити кримінальну справу, на кого натиснути. Зокрема, на початку 2007 року Кудрявцев отримав високооплачуваний замовлення від Вадима Новинського. До квітня 2007 року він як-то не дуже цікавився суднобудуванням. Однак після перемоги власників ЧСЗ у Вищому господарському суді, який, здавалося б, поставив крапку на ділі реприватизації підприємства він несподівано взяв ініціативу на себе.

Заступник генерального прокурора почав писати позови в суд, спрямовані на дестабілізацію роботи підприємства. За три місяці, починаючи з квітня, він примудрився подати більше 6 позовів та апеляційних скарг по розірванню договору купівлі-продажу акції ЧСЗ. Саме в цей момент по «прохання» довіреної особи Кудрявцева (того самого Баракова) Стоянов порушив два замовних справи. Тут, до речі, стався невеликий казус. Один з позовів був пов’язаний із зловживанням у процесі організації приватизаційного конкурсу. Це загрожувало половині складу ФДМ кримінальною відповідальністю і величезним корупційним скандалом напередодні позачергових парламентських виборів. У зв’язку з цим прокуратури попросили відкликати свій позов, що і було зроблено. Крім цього співробітники Генеральної прокуратури повідомляють, що Кудрявцев постійно вривається з криками в кабінети до своїх підлеглих, які розглядають скарги юристів ЧСЗ і просить їх нічого не вирішувати на користь заводу, мотивуючи це тим, що «...там його особистий інтерес». Ходять чутки, що Кудрявцеву пообіцяли 1 млн доларів і вже зробили передоплату, у разі якщо йому вдасться змусити нинішніх власників продати завод. Бажання побільше заробити достатньо зрозуміло. Справа в тому, що саме Віктор Кудрявцев в свій час був одним з активних учасників цькування Юлії Тимошенко, у якої зараз великі шанси стати прем’єр-міністром. За інформацією джерел, саме він сприяв внесенню лідера БЮТ списку розшукуваних Інтерполом.

Більше того, під час президентської кампанії 2004 року Кудрявцев поливав брудом нинішнього президента, і саме він у 2005 році закрив більшість справ за фактом фальсифікації виборів і корупції чиновників «кучмівського» періоду. Тепер же в разі формування помаранчевої коаліції Кудрявцев є кандидатом №1 на виліт з ГПУ. Однак з цього приводу Віктор Кудрявцев навряд чи буде шкодувати. Враховуючи ступінь багатства простого миколаївського прокурора Стоянова, про машини, нерухомості та бізнесі заступника генерального прокурора в прямому сенсі слова важко уявити. У разі свого звільнення дані господа спокійно поїдуть до Іспанії на свої вила, залишивши за собою розореними підприємства і цілі галузі нашої країни.


Теги статьи: ПрокурорОдессаниколай стоянов

Дата и время 24 мая 2014 г., 14:44     Просмотры Просмотров: 7236
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
17 октября 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Саакашвили?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.072417