АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 2°C
Луцк: -1°C
Ровно: 0°C

Броварську родину з неповнолітніми дітьми колектори викинули на вулицю через борги перед банком

Броварську родину з неповнолітніми дітьми колектори викинули на вулицю через борги перед банком
Броварську родину з неповнолітніми дітьми колектори викинули на вулицю через борги перед банком

Коли в 2006-07 роках Любов Журба брала для «розкрутки» власної справи майже 332 тисячі доларів кредиту, передавши  «УкрСиббанку» в іпотеку свій триповерховий будинок та землю, вона і гадки не мала, що її, досвідченого юриста, одного дня виженуть із власного дому, і просто неба залишиться її численне сімейство разом із малолітніми дітьми. Представники ж колекторської фірми «Кей-Колект» вважають Любов Журбу аферисткою, яка пограбувала «УкрСиббанк».

Про те, що це може статися саме з нею, Любов Журба не думала: і в 2006 році, а потім у 2007-му взяла кредит у«УкрСиббанк» на досить кругленьку суму – 331 886,57 доларів. Під заставу віддала свій триповерховий будинок  площею 408,6 м кв та земельну ділянку  площею 0,0769 га у Броварах по вул. Дорошенка, 45.

Будинок, відчужений за іпотеку ТОВ “Кей-Колект”

Любов Журба

Ринкова вартість предмету іпотеки на той час становила близько 3 млн грн (2 987 730 грн). Згідно з договором, Любов Журба зобов’язувалася не пізніше 4 травня 2017 року повернути кредит у сумі 157 тисяч доларів плюс відсотки (процентна ставка 13%). І це не з її вини, стверджує жінка, вона не змогла сплатити кредит вповні. Два перші роки, каже пані Любов, віддавала борг справно – по графіку. Все зіпсувала світова фінансова криза 2008 року – курс долара стрімко зріс, тож  у виплатах почали з’являтися «вікна», а з 2010 року сплачувати перестала, бо долар “скакав” практично щомісяця. Однак банки не пробачають жодного боргу по кредитах і застосовують різні способи, щоб його повернути.

У 2011 році «УкрСиббанк» подав на Любов Журбу до суду про стягнення боргу. Хоча, за словами пані Любові, більшу половину суми, а це – 150 тис доларів, вона погасила і боргу перед банком не мала. Однак якби ж не ті 13% процентної ставки. Як каже пані Любов, проводила з банком перемовини та листувалася, де просила надати можливість викупити своє заставлене майно із правом правонаступника. Однак банк виставив їй  захмарний рахунок – 1 млн 700 тис грн. А невдовзі в телефонному режимі фірма «Кей-Колект» повідомила жінці, що згідно з умовами договору, правонаступниками є  їхня компанія.

Дійти консенсусу сторони так і не змогли, і будинок та землю на Дорошенка, 45 банк продав ТОВ «Кей-Колект». За20 тисяч доларів. Про це жінка дізналася в перших числа грудня цього року. Каже, за такі гроші сама б викупила свій будинок.

В ідеалі, колекторські компанії не зацікавлені в тому, щоб порушувати закони. Завдання колектора – допомогти людині виплутатися зі складної фінансової ситуації та повернути борг, а не в тому, щоб обдурити та нашкодити. Але, представляючи інтереси клієнта і переслідуючи власні вигоди, колектори іноді діють досить жорстко, якщо не сказати, жорстоко.

У будинку на вул. Дорошенка, 45 проживає багаточисленна родина: Любов Журба з чоловіком та 3 доньки: 7 років, 28 років та 31 рік. Середня донька живе з цивільним чоловіком, старша – з чоловіком та  дітьми 3 та 9 років.

«Це  почалося 2 листопада, – розповідає Олександр, один із 9-ти мешканців будинку. – Ранком я повіз старшого сина Матвія і племінницю Мирославу в школу. Потім відвіз у обласну лікарню тещу Любов Вікторівну та її маму. Вдома залишилися тесть Юрій та дружина Олеся з молодшим, 3-річним  сином Тихоном. Годині об 11-й телефонує дружина і криком кричить, що якісь невідомі в чорних масках і амуніції перелізли через паркан та ввірвалися в будинок. Дружина дуже злякалася, схопила сина і втекла на 3-й поверх, у спальню, де забарикадувалася стільцями. Тестя чоловіки силоміць виштовхали за ворота».

Олександр

По приїзду додому Олександр не те, що в будинок, навіть у двір потрапити не зміг: на розбитих воротах – залізний ланцюг, на подвір’ї чатувало з десяток молодиків у чорному без розпізнавальних знаків. «Вони представилися колекторами, вимагали від нас терміново вибратися з будівлі, адже, нібито, ми вже не є власниками, бо будинок за непогашення боргу по кредиту рік тому продано ТОВ «Кей-Колект», – розповідає Олександр.  На підтвердження своїх слів нові «господарі» показали єдиний папірець –  виписку із Державного реєстру прав на нерухомість. До всього повідомили, що ні Олександр, ні його рідні у будинку не прописані. Згідно з чинним законодавством, право власності на майно підтверджує завірений нотаріусом договір купівлі-продажу, договір купівлі- продажу на біржі, свідоцтво про придбання житлового будинку з прилюдних торгів, свідоцтво про право власності на будинок, рішення суду. Та жодного з цих документів у нових господарів не було. Натомість Любов Журба предоставляє свої документи на право власності будинком.

«Ми з десяток разів викликали поліцію, – розповідає Любов Журба. – Правоохоронці приїхали, однак бандити їх не пустили навіть на подвір’я. Потім поліція приїздила ще кілька разів: почитала виписку з Держреєстру, яку показали рейдери, описала наше майно, без нашої присутності, і поїхала. Більше на виклики не приїздила».

Пані Любов, котра як юрист знається на законодавстві, стверджує, що колектори мали б спочатку отримати рішення суду про право власності на будівлю та виселення сімейства, і лише потім разом із державним виконавцем прийти в будинок. А ще мали б прийти представники опікунської ради, які б вирішили, де розмістити дітей. Натомість 7-річна Мирослава і 9-річний Матвій після приїзду зі школи до вечора тинялися під рідним двором, лише пізно ввечері їх забрав до себе сусід.

Сусідський будинок, де нині живуть діти9-річний Матвійко на сусідському подвір’ї радо зустрічає батька

А в цей час Олександр намагався потрапити у свій будинок, вмовляючи  чоловіків у чорному зжалилися над хворою на астму 3-річною дитиною, і дозволити віднести синові ліки та їжу. Вже в будинку від надмірного хвилювання чоловікові стало зле. «Швидка», яка приїхала, діагностувала в Олександра гіпертензивний криз, та колектори були невмолимі: люди мали якнайшвидше вибратися з будинку.

До чоловіка ще кілька разів приїздила «швидка», тож до ранку його чіпати не стали. А от дружину Олесю, каже Олександр, нові «хазяї» винесли на подвір’я на руках у чому вона була, перед цим вибивши в спальню двері. Жінці довелося ночувати на вулиці дві ночі, адже до будинку її так і не впустили.

У будинку сусідів.  Від пережитого стресу  Олеся і досі не може прийти до тями

«У будинку залишився я із маленьким сином, – розповідає Олександр. – Нам заборонили брати з холодильника власну їжу, користуватися електрикою, туалетом, тож ми справляти потреби у горщики для квітів. Натомість із два десятка чоловіків поводилися в будинку як вандали». Олександра намагалися шантажем та силою випхнути з дому разом із дитиною і наступного дня, однак чоловік будинку не полишав. Інші дорослі члени родини ночували в машинах. «А  ранком 4 листопада приїхали в повній амуніції чоловік 30 – з охоронної фірми. Мене скинули з ліжка і виштовхали із будинку, – розповідає далі чоловік. – На ходу одягли Тихона. На вулиці дитину підхопила дружина. А далі був жах – їх на руках винесли за ворота».

Наразі нові «хазяї» не пускають родину в будинок, де залишилися всі їхні речі та документи. Тимчасовий прихисток дітям надали сусіди. Дорослі вдень гріються також у сусідів, а ночують у орендованому будиночку на колесах.

Любов Журба: “За виселення з мого будинку колектори вимагають із мене 124 тисячі доларів – майже 3 млн гривень”Нове житло родини

Як каже Любов Журба, закон має бути на першому місці, а у діях колекторів – численні його порушення. Найперше, жінка апелює до ст. 30 Конституції України, згідно якої «не допускається проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення в ньому огляду чи обшуку, інакше як за вмотивованим рішенням суду». Окрім того, жінка звинувачує  колекторів у крадіжці майна та насильстві над дітьми. Наразі за даними фактами відкрито кілька  кримінальних проваджень. Також Любов Журба звинувачує колекторів у підробці витягу з реєстру, де викладено недостовірну інформацію, тож  цей «документ», за словами жінки, не має юридичної сили.

А ще жінка стверджує, що відчужувати її майно не мали ніякого права. І демонструє інформаційну довідку з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна.

Наскільки законно діяли обидві сторони, мають розібратися професійні юристи. Остаточну ж крапку  в цій заплутаній справі має поставити суд.  А Любов Журба застерігає: «Перш, ніж брати кредит, десять разів подумайте».

http://brovary.pravo-znaty.org.ua/


Теги статьи: УкрсиббанкБровары

Дата и время 07 декабря 2015 г., 15:21     Просмотры Просмотров: 4364
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.055108