Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

До наступного парламенту пройдуть лише модернізовані політсили.

До наступного парламенту пройдуть лише модернізовані політсили.
До наступного парламенту пройдуть лише модернізовані політсили.

Все-таки вірю, що влада дослухається до суспільства і проведе позачергові вибори парламенту в цьому році. Якщо навіть парламенту обіцяно спокій до 2017 року в обмін на підтримку президентського варіанту Конституції. Потрібно тоді записати в перехідні положення Конституції – що позачергові парламентські вибори оголошуються одразу після її ухвалення. Не пройде ухвалення в парламенті – ухвалять іншим щляхом.

Позачергові парламентські та чергові місцеві вибори повинні радикально оновити політичний клас і нарешті почати реформу правил гри, як говорив класик – "жити по-новому". Ера вчорашніх політичних проектів завершується, і вже зараз з’являються претенденти на їх заміну. Проте змінилася і країна, і неприродні політичні союзи, політики в масках чи беззмістовні "пустишки" вже не отримують підтримки населення. І навіть гроші не допомагають. Перевірено і президентськими виборами, і складом нової Київради.

Головний критерій для нових партій – відповідати запитам виборців. Список Порошенка, до прикладу, буде успішним, якщо він не лише об’єднає нову хвилю бюрократів, але і символізує собою шлях країни до Європи. Прийдеться залучати до роботи мабуть актив Європейської партії, і позиціонувати нову "Солідарність", чи як би її не назвали, як основну проєвропейську партію, блок чи коаліцію. Ну і звичайно кожен "збитий льотчик" із минулої чи позаминулої влади в списку – це мінус один процент результату.

Так само перспективною є ніша "інша Україна" – прихильники тих цінностей, які наразі не у мейнстрімі. Перш за все це виборці Півдня і Сходу. Заяви і дії офіційного Києва все більше доказують, що є величезна кількість українців, яких не те що "не чують" – їх тупо не розуміють. Партія Регіонів все ще перебуває в депресивному тренді і втрачає актив. І.Коломойський поки не добрався до формування системних політичних проектів, але встиг до своєї бізнес-капіталізації додати капіталізацію публічну. На використання бренду "ІВК" можуть претендувати кілька проектів – від "Сильної України" до "Центру".

Минулої суботи провела свій з’їзд Партія Розвитку України, яка прямо заявила про свою готовність долучитися до процесу мирного діалогу на Сході. Враховуючи підтримку ПРУ С.Льовочкіним та його позитивні стосунки з Президентом, ця партія може стати в короткотерміновій перспективі конструктивною опозицією до влади та в той же час партнером по переговорам зі Сходом. Присутність на з’їзді представників посольства США та американської торгівельно-промислової палати також служить сигналом, що США очікують появи поміркованої опозиції, а їх комунікація з С.Льовочкіним існувала ще з часів Л.Кучми. При залученні місцевих незаплямованих еліт цей діалог має стати успішним, і тоді його електоральний результат розділять репрезентанти місцевого населення і президентська політсила.

Суспільний запит на найбільш радикальні реформи раніше реалізували "Батьківщина" та "Свобода", проте результат президентських виборів показав, що їхні виборці більше вірять Радикальній партії Ляшка.

Новостворена "Воля", Демальянс, "Нове життя", разом із уже заслуженою "Громадянською позицією" пропонують суспільству модернізацію за західним зразком. Якщо цих виборців не забере президентська партія, то такі партії можуть претендувати на 10-20% сумарного результату.

Окрім актуальної ідеології, завтрашні переможці повинні міняти і свою технологічну та організаційну роботу. Сучасні українські вибори неможливо виграти без професійного та щирого спілкування з виборцями в Інтернеті, соцмережах, використання всього спектру нових медіа. Проникнення Інтернету та продажі смартфонів перейшли порогову межу, а їх аудиторія складає найбільш активний сегмент електорату – лідерів думок.

Негативний досвід партій лідерського типу вимагає інших підходів до організаційної структури сучасних політичних утворень. Після втечі В.Януковича та ув’язнення Ю.Тимошенко їхні політичні сили зазнали безповоротних втрат. Саме тому минулої суботи і "Воля", і Партія Розвитку України оголосили про горизонтальну структуру управління та про відсутність єдиного формального лідера. Навіть сучасні мережеві війни показали більшу життєздатність та сталість горизонтальних структур. Поєднання сучасних засобів комунікації та наявність мережі регіональних лідерів – технологічний шлях до перемоги у завтрашніх електоральних війнах.

УП


Теги статьи: ПарламентНародные депутаты Украины

Дата и время 23 июня 2014 г., 10:36     Просмотры Просмотров: 2675
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

Парламент готовий розглянути кандидатури нових членів ЦВК – нардеп
Люди и кнопки. Как работают депутаты Верховной Рады
5 драк депутатов: самые известные Рембо в парламенте

Депутаты приберегли «закон Савченко» для себя
Луценко анонсировал будущие аресты нардепов
"Пахари" с мандатами получили 2,4 млн гривен за интенсивность депутатского труда

Депутаты со столичными квартирами просят десятки тысяч гривен компенсации за жилье. Список этих падлюк
Депутаты могут сорвать получение 600 млн евро от ЕС
Депутаты со столичными квартирами просят десятки тысяч гривен компенсации за жилье. Список

Журналист сравнил зарплаты и доходы украинских и польских депутатов
Е-декларирования: депутатские миллионы могут спровоцировать волну народного протеста
Любителі кешу. Скільки готівки у нардепів та як вони її зберігають

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

Прожорливое брюшко Прожорливое брюшко 08.12.2016
Глава комитета инвалидов в день на яхте тратит на еду больше, чем 60 пенсионеров дома за месяц Подробнее
Новинский получил украинское гражданство по просьбе Порошенко Новинский получил украинское гражданство по просьбе Порошенко 08.12.2016
Помощь в получении украинского гражданства российскому олигарху Вадиму Новинскому оказал в свое время Петр Порошенко. Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте