АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Кругова порука нового генпрокурора Яреми

Кругова порука нового генпрокурора Яреми
Кругова порука нового генпрокурора Яреми

Тиждень тому з-під варти втік колишній депутат від БЮТ і Партії регіонів Олександр Шепелєв. Цей чоловік має цілий букет звинувачень. Наприклад, йому закидають розкрадання державних грошей, виділених банку "Родовід", через фіктивний ремонт офісу фінансової установи на Рильському провулку – за Януковича там тривалий час був офіс Юри Єнакіївського, який кришував Шепелєва після виходу з "Батьківщини". У тому числі є "мокруха". Так, слідство вважає Шепелєва замовником замаху на вбивство акціонера "Родоводу" Дядечка, а також вбивства власника "АвтоКразБанку" Кириченка. Багато хто навіть не знає Шепелєва в обличчя, хоча він двічі ставав народним депутатом за списками блоку Тимошенко. Ось він на цьому фото другий ліворуч в оточенні колишніх колег по фракції: 

Перед оголошенням у розшук наприкінці 2012 року Шепелєв втік за кордон, але в 2013-му його взяли в Угорщині. Від екстрадиції на батьківщину він намагався врятуватися петицією про політичний притулок, але отримав відмову. Навесні 2014-го Шепелєва доправили на Батьківщину.

І тут організовується його втеча.

6 травні 2014 до прокуратури надходить клопотання від адвокатів Шепелєва про переведення його зі слідчого ізолятора до лікарні через "незабезпечення його належною медичною допомогою" в СІЗО. Уже наступного дня Генпрокуратура спрямовує звернення до Державної пенітенціарної служби.Клопотання задовольняється. Справа Шепелєва не надто відома широкому загалу, але в прокуратурі та тюремному відомстві дуже добре знають, хто це такий та якими грошима і зв’язками він може оперувати.

Тому його переведення в лікарню доволі неочікуване та красномовне. Адже за прикладом справи Тимошенко ви можете згадати, скільки зусиль було витрачено адвокатами та міжнародною місією Кокса-Квасьневського, щоб її перевели з Качанівської колонії до лікарні залізничників.

Так само, наприклад, подільник Шепелєва Сергій Щербина багато місяців безрезультатно намагався вийти з СІЗО, тоді як його куратор зробив це буквально за декілька тижнів.

Шепелєва переводять – попри те, що він уже уникав правосуддя в Україні, втікши наприкінці 2012 року, проживаючи в Угорщині за паспортом, виданим на інше прізвище.

Крім того, він має громадянство Канади і звертався по громадянство Росії. Усе це є додатковими ризиками для можливої нової втечі, але тюремників це не зупиняє – адже його переселення до лікарні було можливо лише за відповідної згоди Державної пенітенціарної служби.

За фактом втечі Шепелєва Кабмін відсторонив двох із трьох керівників Державної пенітенціарної служби – голову Старенького і його заступника Артеменка. На посаді залишають першого заступника голови служби тюрем Віталія Ошовського.

А тепер – найцікавіше. За розподілом обов’язків, саме незвільнений Ошовський відповідав у пенітенціарній системі України за "управління охорони здоров’я та медико-санітарного забезпечення".Чому ж його залишають на посаді? В інтернеті ви не знайдете актуальної біографії пана Ошовського – вона відсутня також на сайті Державної пенітенціарної служби.

Але якщо почнете гуглите, то знайдете багато згадок його прізвища в нормативних документах за 20072008, лютий 2010 року, де він фігурує як заступник начальника Головного управління МВС України в місті Києві.

І останнє запитання – а хто був керівником Головного управління МВС України в місті Києві усі ці роки. Правильна відповідь – нинішній генпрокурора Віталій Ярема, який очолював міліцію столиці з 2005 по 2010 роки.

У мене запитання – як Генпрокуратура та Віталій Ярема будуть розслідувати втечу Шепелєва, якщо ця надзвичайна подія сталася у сфері відання його багаторічного заступника і товариша? Якого, до того ж, єдиного не відсторонили від посади.

Очевидно, що втеча Шепелєва була добре спланованою і багатокроковою комбінацією, в якій фігурували великі гроші. За цю надзвичайну подію мало би заплатити звільненням усе керівництво Державної пенітенціарної служби. Включно з особистими друзями Віталія Яреми.

http://blogs.pravda.com.ua/


Теги статьи: Ярема

Дата и время 16 июля 2014 г., 22:09     Просмотры Просмотров: 3242
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

СМИ нашли «тайный офис Генпрокуратуры»
Решится ли Луценко задержать Хмельницкого
Генерал-лейтенант о перестрелке в Княжичах: А что там делали разведчики?

Колишній Генпрокурор не розуміє, чому В.Януковича допитуватимуть як свідка
Ярема заявил, что в 2014-2015 гг. расследование преступлений против Евромайдана велось на надлежащем уровне
Брат Яреми приватизував через суди 62 гектари на Київщині

Чиновников эпохи Януковича отправляют под арест по принципу "ромашки"
Наследник Прыща. Штрихи к портрету без пяти минут главы Николаевской ОГА
У Злочевского начали отходить газы

Ярема: Деканоидзе хвастается, что уволила 80% сотрудников милиции. А что дальше?
Махницкий, Ярема и Шокин вне подозрений: у Луценко нет вопросов к постмайданным руководителям ГПУ
ГПУ: дел против Махницкого, Ярему и Шокина никто не заводил

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто на ваш взгляд самый большой враг Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.05492