АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Черкасские партнеры по строительному бизнесу разыграли тендер на 14 миллионов

Черкасские партнеры по строительному бизнесу разыграли тендер на 14 миллионов
Черкасские партнеры по строительному бизнесу разыграли тендер на 14 миллионов

Управление МВД Украины в Черновицкой области 17 сентября 2013 года по результатам тендера заключило соглашение с ООО «Черкассыжелезобетонстрой» на завершение строительства блока № 1 многоквартирного жилищно - общественного комплекса за 14 406 316,80 гр. Блок на 45 квартир по ул. Энтузиастов, 11 в Черновцах должны завершить до конца следующего года. Финансируют работы из государственного бюджета Украины.

Основными конкурентами, которые принимали участие в данном конкурсе выступили две фирмы – ООО «Строительниый центр «Добробут» и ООО «Черкассыжелезобетонстрой»

Эти фирмы зарегистрированы по одному и тому же адресу в городе Черкассах, переулок ХХ Партсъезда, дом № 2. К тому же обе псевдо конкурирующие фирмы принадлежали одному и тому же собственнику – депутату Черкасского районного совета от Партии регионов Татьяне Бас.

Одним из совладельцев ООО «Строительный центр «Добробут», помимо Татьяны Бас, является член президиума Черкасской организации «Единого Центра» Дмитрий Диденко, который в 2009 г. был совладельцем «Черкассыжелезобетонстрой» и некоторое время даже возглавлял компанию.

При этом заказчики конкурсных торгов как-будто не видят, что участники торгов зарегистрированы под одинаковым адресом. Такие действия уастников торгов можно квалифицировать как антиконкурентные согласованные действия.

По вышеуказанным фактам общественная организация «Верховенство права» обратилась в Антимонопольный комитет Украины.

Голові Антимонопольного комітету України Цушко Василю Петровичу 03035, м. Київ, МСП-03680, вул. Урицького, 45

ЗАЯВА про порушення законодавства у сфері захисту економічної конкуренції

По інформації, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Управління МВС України в Чернівецькій області 17.09.2013 року за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» на завершення будівництва блоку № 1 (45 квартир) багатоквартирного житлово-громадського комплексу по вул. Ентузіастів, 11 в м. Чернівці за 14 406 316,80 грн. Джерелом фінансування закупівлі є кошти державного бюджету України. Згідно протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів № 2 від 27.08.2013 р. в тендері приймали участь три компанії, які прийшли на торги з наступними ціновими пропозиціями:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Черкасизалізобетонстрой» - 14 406 316,80 грн. Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельний центр «Добробут» - 14 785 573 грн. Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Прикарпаття» - 15 599 990,40 грн. Однак слід підкреслити, що згідно п. 6.4 Звіту про результати проведення процедури відкритих торгів № 1 від 24.09.2013 р. фірми-конкуренти ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» та ТОВ «Будівельний центр «Добробут» прописані за однією адресою: м. Черкаси, провулок ХХ Партз’їзду, буд. № 2. У відкритих джерелах є інформація про те, що ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» заснували депутат Черкаської районної ради від Партії регіонів Тетяна Бас та член політради Єдиного центру Юрій Капітоненко. Також є інформація і про те, що ТОВ «Будівельний центр «Добробут» заснували та сама Тетяна Бас і член президії Черкаської організації «Єдиного Центру» Дмитро Діденко, котрий до 2009 р. був співвласником «Черкасизалізобетонстроя» і певний час також очолював компанію в якості директора. Із сукупного аналізу наведених фактів можна дійти імовірного висновку про порушення з боку ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» та ТОВ «Будівельний центр «Добробут» чинного законодавства про захист економічної конкуренції у формі анти конкурентних узгоджених дій з імітації конкуренції під час участі у конкурсних торгах. Вищезазначене може свідчити про грубе порушення таких принципів державних закупівель, встановлених статтею 3 Закону України «Про здійснення державних закупівель», як добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія та ефективність, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників, об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів, запобігання корупційним діям та зловживанням. Комітет з конкурсних торгів Управління МВС України в Чернівецькій області не врахувавши пов’язаність учасників тендерної процедури між собою, а таким чином і узгодженість дій між ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» та ТОВ «Будівельний центр «Добробут» заявки цих двох учасників все ж таки прийняв, чим грубо порушив законодавство про державні закупівлі. Антиконкурентними, зокрема, визнаються узгоджені дії, які стосуються: розподілу ринків чи джерел постачання за територіальним принципом, за колом продавців, покупців або споживачів чи за іншими ознаками; спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів. Згідно ч. 1 ст. 36 ЗУ «Про захист економічної конкуренції» органи Антимонопольного комітету України розпочинають розгляд справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції за власною ініціативою органів Антимонопольного комітету України. Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 5, 6, 36 ЗУ «Про захист економічної конкуренції», ПРОСИМО:

Провести перевірку на предмет домовленості та узгодженості дій під час проведення конкурсних торгів між ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» та ТОВ «Будівельний центр «Добробут» та дотримання вищезазначеними учасниками законодавства у сфері захисту економічної конкуренції. За власної ініціативи розпочати розгляд справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції щодо ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» та ТОВ «Будівельний центр «Добробут».

Голова правління В.І. Семенов

Веховенство права


Теги статьи: ЧерновцыТендеры

Дата и время 30 сентября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 2440
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

На Закарпатье бывший милиционер предлагал взятку полицейскому за возможность вести игорный бизнес
Вячеслав Мишалов и его аферы: ОПГ Мишаловых ударными темпами «осваивает» Днепр
Петр Багрий: тендерные аферы «аптекарской» мафии

Мишалова подвело тендерное неравенство
Предприятие экс-гражданина РФ и соратника Януковича отремонтирует корабль ВМС Украины
"При Кучме были смотрящие. При Порошенко нету контроля, кто сколько берет" - экономист

Адамовський визнав причетність до мільярдів паливних тендерів, Грановський – пручається
У мережу виклали відео нападу АТОшників на "політолога-сепаратиста" в Чернівцях
В Черновцах АТОшники дали по морде федерасту Хавичу

Иванна Коберник заработала на школьных хрестоматиях 3 млн грн
Тендер - как по маслу
Тесть Насирова получил государственных тендеров на 3,4 млрд

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему мнению лучший президент за историю независимой Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте