Рейдерство, коррупция в Украине, борьба с коррупцией • Национальный антикоррупционный портал «АНТИКОР»

Черкасские партнеры по строительному бизнесу разыграли тендер на 14 миллионов

Черкасские партнеры по строительному бизнесу разыграли тендер на 14 миллионов
Черкасские партнеры по строительному бизнесу разыграли тендер на 14 миллионов

Управление МВД Украины в Черновицкой области 17 сентября 2013 года по результатам тендера заключило соглашение с ООО «Черкассыжелезобетонстрой» на завершение строительства блока № 1 многоквартирного жилищно - общественного комплекса за 14 406 316,80 гр. Блок на 45 квартир по ул. Энтузиастов, 11 в Черновцах должны завершить до конца следующего года. Финансируют работы из государственного бюджета Украины.

Основными конкурентами, которые принимали участие в данном конкурсе выступили две фирмы – ООО «Строительниый центр «Добробут» и ООО «Черкассыжелезобетонстрой»

Эти фирмы зарегистрированы по одному и тому же адресу в городе Черкассах, переулок ХХ Партсъезда, дом № 2. К тому же обе псевдо конкурирующие фирмы принадлежали одному и тому же собственнику – депутату Черкасского районного совета от Партии регионов Татьяне Бас.

Одним из совладельцев ООО «Строительный центр «Добробут», помимо Татьяны Бас, является член президиума Черкасской организации «Единого Центра» Дмитрий Диденко, который в 2009 г. был совладельцем «Черкассыжелезобетонстрой» и некоторое время даже возглавлял компанию.

При этом заказчики конкурсных торгов как-будто не видят, что участники торгов зарегистрированы под одинаковым адресом. Такие действия уастников торгов можно квалифицировать как антиконкурентные согласованные действия.

По вышеуказанным фактам общественная организация «Верховенство права» обратилась в Антимонопольный комитет Украины.

Голові Антимонопольного комітету України Цушко Василю Петровичу 03035, м. Київ, МСП-03680, вул. Урицького, 45

ЗАЯВА про порушення законодавства у сфері захисту економічної конкуренції

По інформації, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Управління МВС України в Чернівецькій області 17.09.2013 року за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» на завершення будівництва блоку № 1 (45 квартир) багатоквартирного житлово-громадського комплексу по вул. Ентузіастів, 11 в м. Чернівці за 14 406 316,80 грн. Джерелом фінансування закупівлі є кошти державного бюджету України. Згідно протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів № 2 від 27.08.2013 р. в тендері приймали участь три компанії, які прийшли на торги з наступними ціновими пропозиціями:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Черкасизалізобетонстрой» - 14 406 316,80 грн. Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельний центр «Добробут» - 14 785 573 грн. Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Прикарпаття» - 15 599 990,40 грн. Однак слід підкреслити, що згідно п. 6.4 Звіту про результати проведення процедури відкритих торгів № 1 від 24.09.2013 р. фірми-конкуренти ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» та ТОВ «Будівельний центр «Добробут» прописані за однією адресою: м. Черкаси, провулок ХХ Партз’їзду, буд. № 2. У відкритих джерелах є інформація про те, що ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» заснували депутат Черкаської районної ради від Партії регіонів Тетяна Бас та член політради Єдиного центру Юрій Капітоненко. Також є інформація і про те, що ТОВ «Будівельний центр «Добробут» заснували та сама Тетяна Бас і член президії Черкаської організації «Єдиного Центру» Дмитро Діденко, котрий до 2009 р. був співвласником «Черкасизалізобетонстроя» і певний час також очолював компанію в якості директора. Із сукупного аналізу наведених фактів можна дійти імовірного висновку про порушення з боку ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» та ТОВ «Будівельний центр «Добробут» чинного законодавства про захист економічної конкуренції у формі анти конкурентних узгоджених дій з імітації конкуренції під час участі у конкурсних торгах. Вищезазначене може свідчити про грубе порушення таких принципів державних закупівель, встановлених статтею 3 Закону України «Про здійснення державних закупівель», як добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія та ефективність, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників, об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів, запобігання корупційним діям та зловживанням. Комітет з конкурсних торгів Управління МВС України в Чернівецькій області не врахувавши пов’язаність учасників тендерної процедури між собою, а таким чином і узгодженість дій між ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» та ТОВ «Будівельний центр «Добробут» заявки цих двох учасників все ж таки прийняв, чим грубо порушив законодавство про державні закупівлі. Антиконкурентними, зокрема, визнаються узгоджені дії, які стосуються: розподілу ринків чи джерел постачання за територіальним принципом, за колом продавців, покупців або споживачів чи за іншими ознаками; спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів. Згідно ч. 1 ст. 36 ЗУ «Про захист економічної конкуренції» органи Антимонопольного комітету України розпочинають розгляд справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції за власною ініціативою органів Антимонопольного комітету України. Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 5, 6, 36 ЗУ «Про захист економічної конкуренції», ПРОСИМО:

Провести перевірку на предмет домовленості та узгодженості дій під час проведення конкурсних торгів між ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» та ТОВ «Будівельний центр «Добробут» та дотримання вищезазначеними учасниками законодавства у сфері захисту економічної конкуренції. За власної ініціативи розпочати розгляд справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції щодо ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» та ТОВ «Будівельний центр «Добробут».

Голова правління В.І. Семенов

Веховенство права


Теги статьи: ЧерновцыТендеры

Дата и время 30 сентября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 2248
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи:

В предвкушении наказания. Критические дни господина Подтуркина
Киевские правоохранители покрывают тендерные схемы на рынке городского электротранспорта
Действующий директор «Кировгеологии» Нельга блокировал поставки инсулина киевлянам

“Вагонні магнати” розіграли 650 мільйонів Укрзалізниці
Фирма Труханова-фигурант уголовного дела выиграла тендер на 210 млн
Нацполиция Киева купила смазочных масел почти за полмиллиона гривен

У корупціонера Кличка замовили 15 «швидких» за завищеними цінами. Подробиці
Водії перекрили міжнародну трасу біля Чернівців
Экс-депутат Бориспольского горсовета получит 18,5 млн гривен на строительство детсада в Броварском районе

"Укрзалізниця" спустит почти 3 млн грн на вертолет Януковича
«Агрінол» Пономарьова за 205 тисяч продав сільраді вугілля з фабрики Януковича
В Черновцах женщина забрала из приюта детей и бросила на автостанции

Комментарии:

comments powered by Disqus

Важные новости

Украине не хватает 50 млрд грн на перерасчет пенсий в 2017 году Украине не хватает 50 млрд грн на перерасчет пенсий в 2017 году 02.12.2016
На перерасчет пенсий в 2017 году Украине необходимо 50 миллиардов гривен. Подробнее
Сумские фискалы стали заложниками монополизации рынка тканей Бедриковским Сумские фискалы стали заложниками монополизации рынка тканей Бедриковским 26.11.2016
События последних дней, происходящие в ГФС Сумской области, носят явные признаки четко спланированного возмездия за пров… Подробнее
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Если бы выборы в Раду проходили сегодня, кого бы вы поддержали?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте