АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -7°C
Днепр: -1°C
Одесса: 4°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -7°C
Львов: -5°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -6°C
Ровно: -6°C

Лановий: Нове підвищення цін на газ із 1 травня – здирництво на користь нафтогазової мафії

Лановий: Нове підвищення цін на газ із 1 травня – здирництво на користь нафтогазової мафії
Лановий: Нове підвищення цін на газ із 1 травня – здирництво на користь нафтогазової мафії

Нове підвищення цін на газ для населення, яке заплановане з 1 травня, – це просто здирництво, адже не має під собою реальних підстав.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив екс-міністр економіки України, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

На його думку, адміністративне зростання цін у будь-якому разі дестабілізує економіку. «Новий Прем’єр Володимир Гройсман сказав, що вони забезпечать макроекономічну фінансову стабільність, але це залишається пустими словами. Насправді вони підвищують ціни і тим самим будуть підштовхувати далі інфляцію й падіння рівня життя. А це означає скорочення внутрішнього споживчого ринку, а за ним – скорочення всього внутрішнього ринку. Тобто це продовження стагнації, падіння виробництва. Зокрема, в цьому році ми спостерігаємо непередбачуване багатьма керівниками падіння виробництва у сільському господарстві», – зазначив економіст.

Інша сторона цієї проблеми, за словами Ланового, – це те, що підвищення цін на газ «дає можливість нафтогазовій мафії беззастережно підвищувати будь-які свої витрати, які будуть покриватися цими підвищеними тарифами».

«Наприклад, зараз уже відомо, що раніше у «Нафтогазі України» топ-менеджери отримували місячну зарплату під 100 тис. грн, а тепер вони просять під мільйон гривень. Немає меж жадібності, якщо для цього створюються всі сприятливі умови. Думаю, це показник того, що доходи людей перетікають на користь галузей, які є застарілими і які надають дуже погані послуги для населення. В усьому світі від цих галузей відмовляються, переходять на альтеративні джерела енергії і вже не фінансують нафтову і газову сфери. А у нас цими тарифами продовжується фінансування старих галузей без їх реконструкції. І немає грошей для того, щоб запусками сонячну енергетику й інші види відновлювальної енергії. Тобто ми йдемо в прірву», – переконаний експерт.

Також він стверджує, що немає підстав і хоча би формальних розрахунків для уряду і для нафтогазового комплексу піднімати тарифи, адже у світі ціни на нафту впали, і оскільки Іран має намір виробляти вдвічі більше нафти, це ще більше зіб’є ціни на нафтопродукти, а значить – і залежні від них ціни на газ.

«Отже, ніяких загальних світових тенденцій до того, щоб підвищувати тарифи і закладати це в планові баланси, абсолютно немає. Все це здирництво, причому здирництво моментне – тобто є зараз момент, то зараз і вкрадемо, а далі життя покаже. Може, будемо ховатися в Швейцарії чи ще десь», – заявив Лановий.

Також, за його словами, немає підстав пояснювати підвищення тарифів для населення вимогами МВФ: «Немає таких вимог. Завдання перед урядом полягає в тому, щоб скоротити офіційний дефіцит бюджету і нелегальний дефіцит, пов’язаний з тим, що в 2014 році у нас з бюджету понад 100 млрд грн давали «Нафтогазу», щоб він нібито перекривав різницю у цінах. Але будь-ласка, «Нафтогаз України», не купуйте цей дорогий газ, не спекулюйте внутрішнім газом, розподіляйте газ таким чином, щоб внутрішнє виробництво забезпечило внутрішнє споживання».

На думку економіста, якщо промисловість не може вкластися у світові ціни газу і випускати прибуткову продукцію, такі підприємства неперспективні, їх треба модернізувати і реконструювати. «І покладати відповідальність за оплату вартості імпортного газу для таких промислових об’єктів на них самих, а не на бюджет і Національний банк. У нас створена модель, коли бюджет і НБУ фактично надають валюту для потреб цього промислового комплексу і цим, по-перше, спустошують валютну систему, а по-друге – підтримують на плаву неконкурентоспроможні застарілі виробництва. Це і є корупція, зловживання службовим становищем, сприяння монополістам і таким, як правило, олігархічним промисловим підприємствам», – підкреслив Лановий.

Як відомо, 1 травня уряд планує підвищити «соціальну» ціну на газ. Кубометр палива замість 3,60 грн для населення та 2,99 грн для централізованих котелень буде коштувати 5,50 грн.

http://zik.ua/


Теги статьи: ТарифиТарифыЛановийЛановой Владимир

Дата и время 25 апреля 2016 г., 15:13     Просмотры Просмотров: 3794
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.065002