АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -6°C
Днепр: -3°C
Одесса: -2°C
Чернигов: -11°C
Сумы: -10°C
Львов: -9°C
Ужгород: -4°C
Луцк: -6°C
Ровно: -5°C

Компанія Swissport намагається знайти управу на українських рейдерів в Єврокомісії

Компанія Swissport намагається знайти управу на українських рейдерів в Єврокомісії
Компанія Swissport намагається знайти управу на українських рейдерів в Єврокомісії

 Міжнародна компанія Swissport International Ltd., яка разом з українським перевізником МАУ створила спільне підприємство з наземного обслуговування повітряних суден в аеропорту «Бориспіль» Swissport Ukraine, закликає Європейську комісію вплинути на уряд України і суди у вирішенні конфлікту з найбільшим українським перевізником «Міжнародні авіалінії України».

Про це сказано в листі президента компанії Swissport Пера Утнегарда на ім`я глави Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу, текст якого отримав УНІАН. Утнегард вважає, що Київський апеляційний суд безпідставно прийняв навесні 2013 року рішення на користь МАУ, колишнього міноритарного акціонера компанії Swissport Ukraine, згідно з яким Swissport International Ltd. повинна була продати МАУ контрольний пакет акцій спільного підприємства.

«У цьому зв`язку ми закликаємо Європейську Комісію використовувати свій вплив на український уряд та інші політичні, економічні та судові інстанції з тим, щоб відкликати це незаконне рішення», - сказано в листі президента Swissport International Ltd. Пера Утнегарда.

Одночасно Утнегард повідомляє, що компанія подала апеляцію на рішення Київського апеляційного суду, однак вважає, що можливість перегляду цього рішення існує лише при достатньому тиску з боку Європейського союзу.

Як раніше повідомляв УНІАН, у середині вересня авіакомпанія «МАУ» заявила, що вважає безпідставними і такими, що підривають репутацію звинувачення, висловлені компанією «Swissport» на адресу МАУ про нібито штучне затягування судового розгляду між компаніями.

Крім того в МАУ підкреслили, що керівництво «Swissport» продовжує поширювати завідомо неправдиву інформацію, метою якої є надання тиску на українські судові органи, в компетенції яких знаходиться розгляд господарського спору між МАУ і Swissport.

У МАУ також вказували, що «Swissport» спекулює іменами керівників Євросоюзу з метою домогтися неправосудного судового рішення на свою користь.

Спір між компанією МАУ та Swissport триває кілька років. За інформацією ЗМІ, у 2006 році Swissport International придбала у «Міжнародних авіаліній України» частку в компанії «Інтеравіа», яка в подальшому була перейменована в компанію Swissport Ukraine. На той момент МАУ погодилася на запропоновані умови в надії отримати надійного партнера і надалі отримувати комерційну вигоду від розподілу дивідендів. Одночасно з операцією купівлі-продажу МАУ був нав`язаний на невигідних умовах договір на 3 роки, згідно з яким авіакомпанія змушена була оплачувати компанії Swissport Ukraine послуги наземного обслуговування за ціною, яка значно перевищувала ринкову. Очікування з приводу надходжень доходів від виплати дивідендів також не виправдалися.

Після приватизації авіакомпанії «МАУ» у квітні 2011 року між МАУ і Swissport International неодноразово проводилися переговори за участю акціонерів авіакомпанії з метою досягти домовленості про взаємовигідні умови партнерства, які відповідають законам ринку. При цьому всі пропозиції МАУ були відхилені і 6 березня 2012 року на зборах акціонерів, ініційованих компанією Swissport International, в порушення умов договору між учасниками, виключно голосами представників Swissport International, було прийнято рішення про «розмиття» частки МАУ в компанії Swissport Ukraine. В якості захисного засобу авіакомпанія «МАУ» в червні 2012 року звернулася до суду, який в результаті прийняв рішення на користь українського авіаперевізника.

Згідно з судовим рішенням, прийнятим 27 березня 2013, 100% акцій компанії Swissport Ukraine перейшли у власність МАУ.

Після цього Swissport Ukraine знову була перейменована в «Інтеравіа».

УНИАН


Теги статьи: Рейдерский захватSwissport

Дата и время 01 октября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 2723
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Дело о «рейдерском» захвате аэропорта в Одессе закрыли после 4,5 лет расследования
В Москве пригрозили Киеву возвращением Украины в границы 1654 года
«Росток-Холдинг» не может возобновить работу и просит Президента вмешаться

Отжать урожай: аграрии обвинили силовиков в рейдерском захвате сои
«Пайхантеры» — новая «беда» в секторе украинского АПК
Виталий Скоцик: 8 млн долларов взятки от окружения Януковича, земельное рейдерство и умышленные банкротства - СМИ

Бандитизм в Занках: за рейдерством стоит не только криминал
Атаки на фермеров поднимут цены на урожай
«Ты уже никто». Попытка захвата агрофирмы в Харьковской области: как это было

«Титушки» заблокировали шахту на Волыни — профсоюз
Строительный скандал на Оболони: жители против коррупции
Нашли крайнего. Кто из заместителей министра юстиции сядет за помощь рейдерам

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.047354