АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Уряд Чехії запрошує на роботу українців

Уряд Чехії запрошує на роботу українців
Уряд Чехії запрошує на роботу українців

Найбільше чехи зацікавлені у будівельних інженерах з України, а також фахівцях з інформаційних технологій, проектантах, електротехніках, медиках

Прага – Уряд Чеської Республіки затвердив програму, яка дозволяє у прискореному режимі прийняти на роботу 500 фахівців з України. Передусім ідеться про висококваліфікованих працівників, але також і фахівців середньої ланки, причому з різних галузей промисловості, охорони здоров’я. Нині чехи відверто визнають, що без робочих рук з України їм не обійтись.

Уряд Чеської Республіки, і передусім у міністерствах промисловості і торгівлі, а також місцевого розвитку змушені бити на сполох, адже в 10-мільйонній Чехіїстаном на березень цього року незайнятими є 117 тисяч робочих місць. Мова насамперед про будівельну галузь, машинобудування, але також і про охорону здоров’я.

Ми на місцях зможемо приймати понад удвічі більше заяв на працевлаштування

Як розповіла Радіо Свобода речник міністерства закордонних справ Чехії Міхаела Лаґронова, уряд збільшить кількість працівників, які в Україні приймають заяви на роботу. Зокрема, «зараз вирішуємо, чи це буде збільшення працівників на 5 чи на 10 осіб. Якщо так станеться, ми тоді на місцях зможемо приймати понад удвічі більше заяв на працевлаштування. З цими кроками згідні як чеські працедавці, так і профспілки».

Брак інженерів, фахівців-будівельників, електрозварювальників змусив змінити систему роботи чеського міністерства промисловості й торгівлі. У цьому відомстві тепер самі налагоджують прямі контакти з українськими колегами на місцях, вони також домовляються з чеськими консульствами про оформлення віз і документів.

Майбутній працедавець долучається до проекту, маючи вже конкретних кандидатів на працю з України

Речник міністерства Франтішек Котрба, зокрема, наголосив, що тепер «майбутній працедавець долучається до проекту, маючи вже конкретних кандидатів на працю з України. А хто і за яких умов може дістати працю – про це докладно інформує сайт нашого міністерства . Після цього ми звертаємось до Міністерства закордонних справ, а вони інформують консульства на місцях, тоді вже консульства самі звертаються до зацікавлених осіб».

Тобто, бажаючим отримати роботу в Чехії, непотрібно буде стояти в черзі Visapoint.

Як нам повідомили в міністерстві промисловості Чехії, найбільше там зацікавлені у будівельних інженерах з України, а також фахівцях з інформаційних технологій, проектантах, електротехніках.

Зараз у нас працює близько 20 осіб, українці обіймають посади лікарів, медичних сестер та інших медпрацівників

Але не тільки в них. Дуже потрібні і медики – від медичних сестер до хірургів. Наприклад, сьогодні вже нікого не здивує українська мова у стінах найбільшої чеської клініки Motol, в якій працює багато українців. Їхньою роботою, як наголосила Радіо Свобода представниця відділу комунікації клініки Людміла Шімачкова, чехи задоволені: «Зараз у нас працює близько 20 осіб, українці обіймають посади лікарів, медичних сестер та інших медпрацівників. До нинішнього дня ми не мали з ними ніяких проблем. Ці українські працівники повинні розмовляти чеською мовою, в цьому ми не відчули ніяких проблем».

Працевлаштування українців вже кілька разів публічно підтримував і президент Чехії Мілош Земан, особливо відзначаючи їхню працьовитість, а також мовну і культурну спорідненість.

Не таємниця, чеські інженери і медичні працівники їдуть далі на Захід за кращими заробітками, а їхні місця і переважно з такою самою метою займають українці.

radiosvoboda


Теги статьи: УкраинцыЧехия

Дата и время 26 апреля 2016 г., 10:38     Просмотры Просмотров: 8043
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Украинцы в Польше: сколько зарабатывают, тратят и где ищут работу
Офицер ВСУ Штефан прокомментировал бунт в Новых Санжарах
В России у пяти украинцев подозревают коронавирус

У берегов Нигерии пираты захватили украинского моряка
Танцоры и модели. Чем занимались в Китае украинцы, которых вернули на родину и что они пишут в соцестях
Шесть украинцев спасли из глубокого подвала в Испании на нелегальной табачной фабрике

"Стыдно, мы не такие!" Украинцы запустили трогательный флэшмоб в поддержку эвакуированных из Китая
Главный раввин Украины пригласил к себе всех эвакуированных из Китая украинцев
Сотрудники больницы под Львовом, узнав, что к ним не приедут эвакуированные из Уханя, запели гимн Украины

Заразившиеся коронавирусом на лайнере Diamond Princess украинцы выздоровели
Коронамайдан в Новых Санжарах: почему это провал власти и что делать всем украинцам
Геращенко высказался о протестующих из-за коронавируса

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.150499