АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 25°C
Харьков: 24°C
Днепр: 27°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 24°C
Сумы: 24°C
Львов: 24°C
Ужгород: 24°C
Луцк: 25°C
Ровно: 25°C

8 книг, написаних чиновниками за гратами

8 книг, написаних чиновниками за гратами
8 книг, написаних чиновниками за гратами

Здійснилося. Книжкова трилогія судді-колядника Ігоря Зварича "Mein Kampf in Ukraine" (ред. "Моя боротьба в Україні") нарешті дописана. "Відкинувшись" екс-чиновник сьогодні особисто презентував її, вперше з’явившись на публіці після виходу з в’язниці. Назва останнього шедевра - "Банановое правосуддя України", а оповідає він про адмінреформу, тяжкі трудові будні самого Зварича і, звичайно ж, про те, що відбувається в нашій країні сьогодні. Нагадаємо, що дві попередні книги "Суддя-комуніст" і "Суддя-націоналіст" надійшли в продаж ще в 2013 і 2014 роках відповідно. Написання книг - безперечно, не найгірший спосіб згаяти 7 років ув’язнення за отримання хабара в 1 млн доларів і 2 млн гривень. Проте, портал "Знай" поспішає засмутити колишнього голову Львівського апеляційного адміністративного суду та повідомити, що він не перший чиновник, який вирішив "поки є час" написати книжку-другу.

Праця Ілліча

Першим геніальним політиком чиновником і письменником, якого можна згадати, коли думаєш про книги, створені за гратами, безперечно є Володимир Ілліч Ульянов. Свою працю "Розвиток капіталізму в Росії", засновану на книгах відомих теоретиків економічної думки, Ленін написав у 1896-1899 роках, сидячи в царській тюрмі за свою революційну діяльність.

 

"Переосмислене" зображення вождя світового пролетаріату

 

Едуард Лимонов

Подібно до свого натхненника (як з точки зору ідеології, так і з точки зору стилю) товариша Леніна, Едуард Веніамінович Лимонов і пости займав, і сидів, і писав. І написав навіть більше, ніж його прототип, навіть незважаючи на те, що книжок, як свій попередник, він не отримував, оскільки в російських в’язницях, вочевидь, читати не заведено.

Читайте також:

Книги та фільми, які потрібно заборонити в Україні

 

Лимонова в чергове затримують

 

Петро Кропоткін

І взагалі, ці революціонери - найпродуктивніші люди, як в плані в’язниць, так і в плані письменства. Ось, наприклад, відомий анархіст Петро Кропоткін в 1874 році перебуваючи в Петропавлівській фортеці за участь в революційному гуртку, вирішив згадати молодість і про своє давнє захоплення географією. В результаті, він видав наукову працю "Дослідження про льодовиковий період", в якій теоретично довів існування цілої мережі островів на півночі Баренцева моря.

 

Титульна сторінка книги Кропоткіна

 

Змітер Дашкевич

Книжкою "Черв’як", написаної в ув’язненні відзначився і недавній політв’язень з Білорусі Дмитро Дашкевич. Креативу в підборі тематики для твору він, на відміну від своїх попередників, не виявив, зате непогано описав побут білоруських в’язниць, куди його превентивно перемістили напередодні президентських виборів.

 

Дмитро Дашкевич

 

Донато-Альфонс-Франсуа де Сад

А ось наш наступний автор, якого всі знають під ім’ям Маркіз де Сад, креативив просто на всьому. Про особисте життя цього одіозного персонажа ми навіть не будемо говорити. Зупинимося лише на його творі "120 днів Содому", які автор написав будучи ув’язненим в Бастилії. Талановитий у багатьох відношеннях де Сад написав свій твір за 37 днів і записав його на рулоні туалетного паперу. У підсумку вийшло 20 метрів розпусти, якої, вочевидь, так не вистачало хлопцеві в темниці сирій.

 

Факсимільна копія рукопису де Сада

 

Мігель де Сервантес

Якщо хтось не знав, творець всесвітньо відомого роману "Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський" написав першу частину свого твору сидячи в Королівській в’язниці в Севільї. Оскільки, в далеких і важких 1590-х, у зв’язку з втратою певної кількості грошей платників податків, які він, як збирач податків повинен був передати до казни, Мігеля де Сервантеса звинуватили в розтраті казенних грошей.

 

Мігель де Сервантес вигадує Дона Кіхота

 

Нельсон Мандела

Наш наступний в’язень-письменник - всесвітньо відомий борець за свободу народу Нельсон Мандела, незважаючи на назву книги "Бесіди з самим собою", по суті сам її писав. Про це подбав фонд Нельсона Мандели, а сама книга була складена з архівних даних, записів, листів з ув’язнення і позначок на календарі, які у великій кількості накопичилися за (на секундочку) 27 років його ув’язнення.

 

Нельсон Мандела і його не маленька книга

 

Боецій

Не варто думати, що книги за гратами любили писати тільки в XIX-XX століттях. Якщо ти був опозиційним політиком, тебе можуть посадити і в Стародавньому Римі (тим більше після захоплення держави остготами). Як, власне, і сталося з Боецієм. Гаючи дні в ув’язненні, автор знайшов розраду в філософських міркуваннях, результатом яких став твір "Розрада Філософією", популярний протягом кількох наступних століть.

 

Боецій у в’язниці. Мініатюра з середньовічного рукопису «Розрада філософією»

 

Якщо перефразувати народну мудрість і враховуючи описаний вище досвід, можна припустити, що тюремне ув’язнення і письменництво - може спіткати кожного. Особливо, якщо людина зловживає своїм службовим становищем і статусом у суспільстві. Хто знає, можливо, коли-небудь і твори екс-судді Зварича стануть бестселерами. Але одне, на думку порталу "Знай", у цьому контексті можна стверджувати з упевненістю - з огляду на нинішню політичну ситуацію, в майбутньому ми неодмінно повинні прочитати ще далеко не одну книгу чиновника, написану в ув’язненні.

znaj.ua


Теги статьи: КнигаЧиновники

Дата и время 28 апреля 2016 г., 11:06     Просмотры Просмотров: 1077
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Зарплаты военных должны расти быстрее, чем у чиновников – Турчинов
Непобедимая "колбасная мафия": на Волыни с земли торгуют мясом без документов, полиция и власти бессильны
Почему я считаю нынешний формат государственности вообще нежизнеспособным, – Подоляк

Виктор Небоженко: “Зарплаты госчиновников конкурируют с масштабами их взяток”
Чиновники заявили, что платные VIP-пляжи в Киеве незаконные
В Запорожье госслужащий «украл» общежитие – прокуратура

В Одессе за вымогательство $72 тысяч будут судить депутатов, чиновника и полицейского
Чиновник из черкасского села признался в крупном служебном подлоге
Кучеренко рассказал, каким должен быть размер зарплаты чиновников

Нардепи намагатимуться дозволити чиновникам не декларувати дорогі покупки і премії відразу
Муж и жена - сумма одна. Новые правила по субсидиям провоцируют разводы украинских семей
Коррупционер Насиров заявил, что коррупции не будет, если зарплаты политиков будут $20-50 тысяч

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.105555