АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -1°C
Львов: -1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: -1°C
Ровно: -1°C

ЗІНКОВ ЗАМІНИВ ГУРТОВОГО НА ПОСАДІ ГЛАВИ СПОСТЕРЕЖНОЇ РАДИ "ПЛАТИНУМ БАНКУ"

ЗІНКОВ ЗАМІНИВ ГУРТОВОГО НА ПОСАДІ ГЛАВИ СПОСТЕРЕЖНОЇ РАДИ "ПЛАТИНУМ БАНКУ"
ЗІНКОВ ЗАМІНИВ ГУРТОВОГО НА ПОСАДІ ГЛАВИ СПОСТЕРЕЖНОЇ РАДИ "ПЛАТИНУМ БАНКУ"

Згідно з повідомлення «Платинум Банку» (Platinum Bank) в системі розкриття інформації НКЦПФР, акціонер фінустанови ухвалив рішення про звільнення Григорія Гуртового з посади глави спостережної ради банку та призначення на його посаду Дмитра Зінкова. Водночас Г. Гуртовий став членом спостережної ради.

Як писав Finbalance, станом на 18 квітня слідчі Генпрокуратури в рамках кримінального провадження щодо привласнення майна банку «Надра» розшукувала колишніх топ-менеджерів цієї фінустанови. Як відомо, главою правління банку «Надра» був Дмитро Зінков; за даними НКЦПФР, він був звільнений з цієї посади 04.02.2015 – за день до визнання банку «Надра» неплатоспроможним.

Finbalance звертався до прес-служби «Платинум Банку» з пропозицією прокоментувати розслідування ГПУ, однак відповіді ми не отримали.

Неофіційно вплив на «Платинум Банк» "приписують" одеським бізнесменам О. Грановському та його партнеру Б. Кауфману. У цьому контексті показовим може бути, зокрема, той факт, що наразі главою правління "Платинум Банку" є Костянтин Смольський, який раніше очолював Фінбанк (про неоднозначний фінансовий стан Фінбанку читайте тут і тут). Водночас торік тодішній в.о. глави правління «Платинум Банку» Катерина Рожкова (сьогодні вона – заступник глави НБУ) в коментарі для Finbalance спростовувала причетність Грановського і Кауфмана до «Платинум Банку».

За офіційними даними НБУ, на 01 квітня Дмитро Зінков був власником 8,22% акцій «Платинум Банку», а Григорій Гуртовий – 9,21%. Водночас Г. Гуртовий мав довіреність на здійснення повноважень акціонера, що контролює 100% акцій фінустанови. На початку квітня НБУ в офіційній заяві повідомляв, що визнав Г. Гуртового власником істотної участі, незалежно від формального володіння.

Як зазначала перед цим заступник глави НБУ К. Рожкова, Г. Гуртовий давно подав пакет на придбання 70% акцій "Платинум Банку", і він "на завершальній стадії узгодження". «Але поява в ЗМІ інформації про його затримання [в Ізраїлі] змусила нас відкласти узгодження», - констатувала чільний представник Нацбанку.

У лютому повідомлялося про затримання в Ізраїлі Г. Гуртового. Як зазначалося, він є мажоритарним акціонером ізраїльської інвесткомпанії BGI. Його затримання і допит відбувалися через розслідування, пов`язаними з "дочками" BGI: інвесткомпанією B.S.D. Crown Ltd. та ізраїльським харчовим гігантом Willi Food. За даними ЗМІ, Гуртового підозрювали в незаконному використанні коштів підконтрольних компаній, а також в наданні неправдивої інформації про активи. Наприкінці лютого прес-служба «Платинум Банку» в коментарі для Finbalance повідомляла, що Г. Гуртовий «знаходиться в Ізраїлі, вдома».

Про фігурування "Платинум Банку", а також банку "Авангард" (одним з бенефіціарів якого до призначення главою НБУ була В. Гонтарева) в кримінальному провадженні ДФС щодо "Мегаполіс-Україна" читайте тут.

Довідково:

Збиток "Платинум Банку" за три квартали 2015 року становив 166,9 млн грн. (у ІІІ кварталі – 192,4 млн грн). Причому в липні-вересні процентні витрати банку перевищили процентні доходи на 75,35 млн грн.

На кінець ІІІ кварталу-2015 Платинум Банк порушував норматив достатності (адекватності) регулятивного капіталу: при мінімально необхідних 10% цей показник у фінустанови складав 6,81%.

Торік у квітні НБУ надав Платинум Банку стабілізаційний кредит (виділяється під програми фінансового оздоровлення) на 240 млн грн. У 2014 році ця фінустанова одержала від регулятора стабкредити на 400 млн грн. На 31.12.14 борг Платинум Банку перед НБУ складав 378 млн грн.

На кінець ІІІ кварталу-2015 його значення нормативу Н9 – максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами – становило 497,67%, хоча за вимогою НБУ має бути не більше 10%. Щоправда, цей показник поліпшився в порівнянні з кінцем червня, коли він становив 721,28% (про порушення іншими банками "інсайдерського" нормативу НБУ читайте тут).

У липні-2015 прес-служба Platinum Bank у коментарі для Finbalance зауважувала, що згідно з постановою №314, НБУ надав можливість банкам, у яких є перевищення відповідного нормативу, «поетапно привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства, згідно визначеного НБУ графіку та зобов’язав банки розробити План заходів щодо приведення нормативу до граничного розміру». «Для ПтБ термін подання до НБУ такого Плану встановлено 01.06.2016 р.», - йшлося у відповіді банку на запит.

Як писав Finbalance, 16 лютого Київський апеляційний госпсуд припинив провадження за апеляційною скаргою «Платинум Банку» (Platinum Bank) на рішення Госпсуду м. Києва від 24.12.2015, який задовольнив позов ПрАТ «МТС-Україна» та зобов’язав «Платинум Банк» погасити заборгованість на 250 млн грн перед вказаною компанією-вкладником (відповідно до депозитних договорів жовтня-грудня 2014 року).

Підставою для рішення апеляційного суду стала заява самого «Платинум Банку», який запевнив, що оскільки між сторонами «тривають переговори щодо врегулювання спору в позасудовому порядку та існують передумови для його врегулювання», апелянт бажає відмовитись від апеляційної скарги.

У рішенні Госпсуду м. Києва вказувалося, що 06.10.15 компанія «МТС-Україна» письмово звернулася до «Платинум Банку» та повідомила про відмову від пролонгації укладених раніше депозитних договорів. «Проте претензію позивача відповідачем було залишено без виконання, станом на дату звернення позивача до суду з позовною заявою заборгованість за депозитними договорами відповідачем не погашено», - констатувалося в документі.

finbalance.com.ua


Теги статьи: Зинков ДмитрийПлатинум банк

Дата и время 28 апреля 2016 г., 19:29     Просмотры Просмотров: 1478
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.052583