АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 11°C
Днепр: 15°C
Одесса: 13°C
Чернигов: 5°C
Сумы: 9°C
Львов: 5°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 5°C
Ровно: 5°C

За пів року підлеглі Труханова перевели понад 130 мільйонів у власність офшору

За пів року підлеглі Труханова перевели понад 130 мільйонів у власність офшору
За пів року підлеглі Труханова перевели понад 130 мільйонів у власність офшору

На початку квітня журналісти Слідство-інфооприлюднили інформацію про наявність у міського голови Одеси Геннадія Труханова офшорів на Віргінських островах, через які він пов’язаний з бізнес-групою «РОСТ» і злочинним угрупованням Мініна – Ангерта – Жукова.

27 квітня на брифінгу в Одеській міській раді Геннадій Труханов заявив, що всі ці факти є брехнею. Щоб перевірити це, Громадська організація «Антикорупційний офіс» провела своє невеличке розслідування у відкритих реєстрах України.

Розслідування показало, що за останні пів року тільки через фірму «Ростдорстрой» з Одеського бюджету вивели понад 130 мільйонів гривень. Власником «Ростдорстроя» є офшор «САЙДЛЕЙК ІНТЕРНЕШНЛ ЛІМІТЕД», зареєстрований на острові Тортола (група Віргінських островів). А бенефіциарними власниками цього офшору є Олександр Жуков, який є партнером Ангерта та Мініна, а також два однопартійці Геннадія Труханова по партії «Доверяй Делам» – Євген Коновалов і Юрій Шумахер.

Пропоную читачам перевірти самим всі наведені в розслідуванні факти. Дякуючи змінам в законодавстві, які були прийняті в останні роки, такі розслідування може проводити будь-який громадянин.
Для початку відкриваємо офіційний портал публічних фінансів України.

Обираємо вкладку «ПОШУК ЗА РОЗПОРЯДНИКАМИ»

У віконце «Назва платника» вбиваємо «управління капітального будівництва Одеської міської ради». Натискаємо на «Пошук». Обираємо «Транзакції». Виставляємо ліворуч період за останні 3 місяці (більше за один раз сайт не дозволяє). І бачимо найбільші платежі, яке здійснювало це управління.

Як бачите, найбільші платежі проходять на фірму ТОВ «Ростдорстрой». Платежі мільйонні.
Скільки ж загалом отримала з бюджету Одеси ця фірма? Відповісти на це питання швидко складно, оскільки портал публічних фінансів працює тільки з вересня минулого року. Давайте порахуємо хоча б скільки коштів ця фірма отримала з бюджету Одеси за ці пів року.
Для цього копіюємо код ЄДРПО Ростдорстрою (33658865), вставляємо в віконце «ОДЕРЖУВАЧ», встановлюємо часовий інтервал з жовтня по грудень минулого року і бачимо цікаву картинку.

За ці три місяці фірма отримала з бюджету Одеси стільки платежів, що тільки їх перелік займає три сторінки. Щоб дізнатися абсолютну суму, треба скористатися кнопкою «Скачати». Робимо кілька скачувань за різні місяці і отримуємо зведену таблицю платежів.

За пів року Одеська міська рада перевела на рахунки Ростдорстрою понад 130 мільйонів гривень.
Тобто, 130 мільйонів наших з вами грошей. В Одесі – мільйон мешканців (разом з немовлятами), кожен з них профінансував цю фірму на 130 грн. Виходить, десь по 500 грн. з родини.
Кому ж належить фірма, яку так щедро фінансує Одеська міська рада за наш рахунок?
Дізнатися це нескладно, якщо зробити безкоштовний запит на сайті міністерства юстиції.

Обираємо «Юридична особа», в віконце запит вставляємо код ЄДРПОУ, або «Ростдорстрой», проходимо валідацію і тиснемо «Детальніше».
І хто ж є власником компанії «Ростдорстрой»?

Власником (засновником) Ростдорстрою виявляється офшорна компанія «САЙДЛЕЙК ІНТЕРНЕШНЛ ЛІМІТЕД», зареєстрована на острові Тортола Віргінських островів.

Якщо ми прокрутимо бігунок сайту трохи нижче, то ми побачимо ще і знайомі прізвища.

Перший з бенефіциарних власників має дивне співпадіння імені, прізвища і місця проживання з ЖУКОВИМ ОЛЕКСАНДРОМ, (на фото нижче – ліворуч), який згадується у звіті італійської поліції,  наведеному журналістами Слідства-інфо.

Згідно з цим  звітом, Жуков відповідав у банді Мініна та Ангерта за фінансову частину. Судячи з реєстру міністерства юстиції України, який ми щойно дивилися, він продовжує виконувати свою функцію.

А от Геннадій Труханов, який, за даними італійської поліції, відповідав за охорону Мініна та Ангерта, довів, що він «здатен на більше», і тепер він розпоряджається мільярдним бюджетом Одеси, і при цьому не забуває про тих, хто допоміг йому в його «складному шляху».
Але крім Жукова, є і інші бенефіціарні власники офшору Сайдлейк. Щоб дізнатися, який стосунок мають ці особи до Одеської міської ради, скористаємося пошуком Гугла. На початку пишемо офіційний сайт міської ради, ставимо двокрапку і пишемо прізвища та імена осіб, які нас цікавлять. З результатів пошуку по сайту міськради стає зрозуміло, що обидва засновники офшора, через який дерибанять кошти Одеського бюджету, балотувалися на останніх виборах. Але не видно, від якої партії.

Відкриваємо перше посилання і бачимо отаку цікаву картинку.

Віргінські офшори? Група РОСТ? Корупція на ремонті доріг?
Геннадій Труханов про це нічого не знає. І за його словами, в нього навіть є про це довідка).

Олексій Чорний, для “Ні корупції!”

Для підготовки цієї статті використовувалися матеріали, зібрані в рамках проекту «Громадський контроль діяльності Одеської міської ради», що реалізується організацією «Антикорупційний офіс» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Теги статьи: ОффшорыОффшорТруханов

Дата и время 29 апреля 2016 г., 14:33     Просмотры Просмотров: 1894
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Труханов не успел вернуться из отпуска, как отправился в командировку
Андрей Пышный засветил «Ощадбанк» в закупках у друзей Януковича
В Одессе "армия Труханова" выросла в численности и получила полномочия полиции

Труханову и еще семерым фигурантам дела завода "Краян" вручили обвинительный акт
«Не дадим президенту с друзьями пропасть»: журналист узнал о новом приобретении Порошенко
В деле Манафорта засветился киевский парикмахер: подробности громкого скандала

Порошенко напоминает человека, который разрывается между женой и любовницей – журналист
Одессу сливают: в Южной Пальмире идут чрезвычайно опасные процессы
Що відбувається в Одесі?

Мошенник Макс Поляков заработал миллионы на грандиозной афере
Анатолий Юркевич. Финансовый крах кредитного мошенника
Нападения на активистов приведут к крови и бунту: будет око за око, зуб за зуб

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.139853