АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -7°C
Харьков: -9°C
Днепр: -11°C
Одесса: -3°C
Чернигов: -8°C
Сумы: -5°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Ліквідація пільгових цін на газ ще більш підвищує вимоги суспільства до влади і до "Нафтогазу"

Ліквідація пільгових цін на газ ще більш підвищує вимоги суспільства до влади і до "Нафтогазу"
Ліквідація пільгових цін на газ ще більш підвищує вимоги суспільства до влади і до "Нафтогазу"

Ліквідація (майже:) пільгових цін на газ ще більш підвищує вимоги суспільства до влади і до Нафтогазу.

Ми це розуміємо.

Давайте порадимося, що ми маємо робити, щоб реалізувати ці вимоги, принаймні щодо газового сектору.

Почнемо з себе, з Нафтогазу.

1. Ми маємо забезпечити надійність поставок газу, принаймні на перехідний період, на 2-4 роки. Поки приватні компанії ще не здатні взяти на себе всі ризики повязані з постачанням газу населенню, і у них недостатньо для цього ресурсів. При цьому люди не можуть залишитися без газу та тепла, і ніхто не зрозуміє, чому за ринкових цін є перебої з постачанням газу.

2. Необхідно значно наростити видобуток газу. У нас є амбітна програма збільшення видобутку на 30 відсотків за 4 роки. Спільними зусиллями фахівців всіє групи Нафтогаз, з ефективною системою контролю, за активної участі незалежних членів Наглядової Ради Нафтогазу ми маємо демонструвати суспільству позитивну динаміку щодо зменшення залежності від імпортованого газу.

Приватизація видобутку має розглядатися, особливо з огляду на необхідність розвитку власного ринку капіталу, але ми не можемо просто чекати на приватного інвестора.

3. Потрібно завершити Стокгольмський арбітраж у Газпрому. Ціна питання для України - 50 млрд. доларів тільки щодо вимог з нашого боку.

Коли ми виграємо, ми отримаємо компенсацію за переплати за газ та за недоотримані транзитні доходи.

Ціна імпортованого газу для України впаде в 2 рази! Оскільки ціни для населення тепер прив’язані до імпортного паритету, то ціна газу як товару для населення теж знизиться в 2 рази!

За транзит ми будемо отримувати щороку в три рази, або на 4 млрд.дол., більше.

Також важливо, що ми доведемо всім, що Росія ставилася до України як до колонії, що замість "братської допомоги" у вигляді "дешевого газу", вони нас банально обкрадали за допомоги корумпованих українських політиків! Що ціна на російський газ навіть після того як Янукович продав Путіну наше европейське майбутнє була вища за справедливу ринкову ціна на російський газ в Україні.

4. Важливо кардинально підвищити операційну ефективність, перш за все зарахунок продовження викорінювання корупції. Наприклад, на корпоративному рівні наші фахівці розробили сучасну та некорумповану політику щодо здійснення закупівель, яку вони разом з новим менеджментом УГВ успішно впровадили в цій нашій компанії. Зараз ми будемо розповсюджувати її на всі інші наші компанії.

5. Останнє по порядку, але не за важливістю, ми маємо продовжувати сворювати ефективний ринок газу. Попри шалений опір олігархічних груп та Росії. Зрозуміло, що вони діють не напряму. Вони декларують, що вони борются з монополією Нафтогазу. Але хіба варто очікувати, що вони будуть щиро казати, що вони продають наші національні інтереси?

Тому варто дивитися на реальні дії, а не на слова. Якби не побудували нову трубу зі Словачини, якби не диверсифікували поставки газу, якби не провштохнули европейський закон про ринок газу тощо - то про ефективний ринок газу в Україні і годі було б говорити.

А що реально зробили вони? Ставте ім це запитання кожен раз, коли вони вам розповідають як вони збираються боротися з монополією Нафтогазу.

Крім того, ми практики. А на практиці сформувати ефективний ринок газу без лідерства національної компанії (national incumbent) дуже складно, якщо взагалі можливо.

Реалізувати всі ці вимоги, отримати довіру та підтримку суспільства неможливо без прозорості Нафтогазу та без авторитетності тих, хто має контролювати керівництво Нафтогазу.

Розуміючи це, ми проводимо реформу нашого корпоративного управління за підтимки ЄБРР та всіх наших міжнародних партнерів.

Вже в травні має розпочати роботу Наглядова Рада Нафтогазу.

Більшість її членів - незалежні директори, керівники міжнародних нафтогазових компаній з бездоганною репутацією.

З початком роботи Наглядової Ради ми очікуємо якісно новий етап роботи щодо контролю над діяльністю всієї групи Нафтогаз, стратегічного планування, реструктуризації бізнесу компаніїї.

Yuriy Vitrenko


Теги статьи: НефтегазГаз

Дата и время 30 апреля 2016 г., 22:38     Просмотры Просмотров: 1179
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
16 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.078869