АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 3°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Чиновники в Киевской области не соблюдают законодательство в сфере обращения граждан

Чиновники в Киевской области не соблюдают законодательство в сфере обращения граждан
Чиновники в Киевской области не соблюдают законодательство в сфере обращения граждан

Глеваховский сельский совет в Киевской области из городка Васильков безосновательно отказал в предоставлении информации относительно распоряжения сельскими землями. Немного ранее общественная организация обращалась с заявлением о препятствии со стороны сельсовета в реализации жителем поселка Терещенко Н.М. прав на землю. Долгие годы инвалид ІІ группы стоит в очереди на улучшение жилищных условий и ожидает выделения земли. Хотя в это же время иным лицам абсолютно благополучно предоставляются земельные участки. При этом по отношению к престарелому человеку наблюдалось предвзятое отношение, бюрократические проверки и в конечном итоге отсутствие вообще какого – либо результата.

Однако, комментировать такое положение дел, предоставлять документы и информацию, представитель собственника коммунальной земли и публичный орган не пожелал.

Сельский голова сослался на несоответствие заявления ЗУ «Об обращениях граждан», не уточнив, в чем конкретно оно состоит, какие требования закона не соблюдены заявителем.

Такой ответ действующий закон квалифицирует как необоснованный отказ в удовлетворении заявления, что влечет за собой наложение административного штрафа на должностное лицо – председателя совета. Для проведения соответствующих проверок и инициирования привлечения виновных лиц к ответу, общественники обратились в органы прокуратуры.

Васильківському міжрайонному прокурору Київської області Савчук Вадиму Федоровичу 08600, Київська область, м. Васильків, вул. Шевченко, 8

ЗАЯВА про проведення перевірки та притягнення до відповідальності

28.08. 2013 р. громадська організація «Верховенство права» звернулась із заявою до Глевахівської селищної ради Васильківського району Київської області з приводу надання інформації щодо реалізації права на землю мешканцем селища інвалідом ІІ групи Терещенко Миколою Миновичем, 1944 р.н.

Статтею 5 Закону України «Про звернення громадян» визначені основні вимоги до заяви, звернення, для того аби розгляд його був правомірним.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЗУ «Про звернення громадян» органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов’язані об’єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

За вимогами ч.4,5 ст.15 Закону відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов’язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов’язки.

Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

Разом з тим, 11 вересня 2013 року листом № 445 Глевахівська селищна рада повідомила про відмову в задоволенні заяви громадської організації через невідповідність її вимогам ЗУ «Про звернення громадян». При цьому причини та підстави невідповідності, в чому саме полягають розбіжності заяви та чинного законодавства, не зазначено.

За таких обставин, можна дійти висновку про необґрунтовану відмову в задоволенні заяви.

Згідно ст.ст. 24, 29 ЗУ «Про звернення громадян» особи, винні у порушенні цього Закону, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України. Нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян здійснюється Генеральним прокурором України та підпорядкованими йому прокурорами. Відповідно до наданих їм чинним законодавством повноважень вони вживають заходів до поновлення порушених прав, захисту законних інтересів громадян, притягнення порушників до відповідальності.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 15, 24, 29 ЗУ «Про звернення громадян»,

ПРОСИМО:

Провести перевірку щодо недотримання законодавства про звернення громадян Глевахівською селищною радою Васильківського району Київської області при розгляді заяви громадської організації «Верховенство права» від 02.08.2013 р. та притягнути винних осіб до відповідальності.

Додатки:

Копія заяви від 02.08.2013 р. Копія листа Глевахівської селищної ради № 445 від 11.09.2013 р.

Голова правління В.І. Семенов

Верховенство права


Теги статьи: Обращения граждан

Дата и время 02 октября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 2968
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.117676