АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 16°C
Харьков: 18°C
Днепр: 19°C
Одесса: 18°C
Чернигов: 16°C
Сумы: 17°C
Львов: 14°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 14°C
Ровно: 14°C

"Майдан наближається", - Портніков про останні події у Казахстані

"Майдан наближається", - Портніков про останні події у Казахстані
"Майдан наближається", - Портніков про останні події у Казахстані

У жителів країни немає довіри до рішень влади. І вони починають виходити на вулиці просто тому, що відчувають загрозу своєму майбутньому.

Відразу у кількох містах Казахстану пройшли протести проти змін до Земельного кодексу. Ці зміни зарубіжні експерти навряд чи назвуть анахронічними, навпаки. Влада вирішила збільшити термін оренди землі з 10 до 25 років. Що теоретично посилить зацікавленість потенційних інвесторів. Але тоді чому обурені казахстанці? Тому, що вони не довіряють владі, - пише Віталій Портніков для Радіо Сводоба, передають Патріоти України, та продовжує:

"Люди прекрасно розуміють, що живуть в корумпованій державі і переконані, що землі будуть віддані іноземцям, які стануть їхніми господарями. На першому плані – страх перед Китаєм, країною, яка перетворюється на регіонального гегемона. Але все ж найголовніше – це недовіра до власної держави. Казахстанці, які виходять на вулиці, переконані, що чиновники легко "віддадуть" країну китайцям. І немає нічого, що цьому стало б на заваді.

Це перші мітинги в Казахстані після протестів нафтовиків у Жанаозені у 2011 році. Ті протести завершилися загибеллю 14 учасників заворушень під час їхнього розгону. Але зараз стихійні мітинги не розганяли: ймовірно, влада просто не уявляла, що вони можуть пройти відразу в трьох великих містах. Однак ніякої спроби діалогу з людьми зроблено теж не було. Президент Нурсултан Назарбаєв зажадав покарати "провокаторів". Після закінчення виступів почалися арешти тих, хто інформував про них громадськість, просто публікував пости в соціальних мережах. Ось і вся реакція.

Те, що відбувається насправді – перші ознаки ерозії казахстанського режиму. Спостерігачі вважали, що ця ерозія почнеться тільки після зміни влади. Однак вийшло інакше. Назарбаєв все ще президент – а процеси вже починаються. І це навряд чи має викликати здивування.

Після обвалу нафтових цін Казахстан перебуває у важкому економічному стані. Його владці просто зобов’язані проводити реформи і залучати інвесторів, щоб домогтися поліпшення ситуації. Назарбаєв навіть говорить про необхідність таких реформ. Але ось проблема – у жителів країни немає довіри до рішень влади. І вони починають виходити на вулиці просто тому, що відчувають загрозу своєму майбутньому. Що не сприймають державу як свою, а скоріше – як приватне володіння Назарбаєва і його оточення. І в результаті не тільки рішення влади, але і самі інститути державності виявляються під серйозною загрозою. Казахстан повільно наближається до межі, до якої у 2013 році прийшла Україна".

 


Теги статьи: КазахстанПортников

Дата и время 02 мая 2016 г., 13:46     Просмотры Просмотров: 1615
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Росія й надалі блокуватиме транзит з України до Казахстану і Киргизстану
Журналистка из Казахстана судится с Миграционной службой за статус беженки в Украине
В Казахстане сошел с рельсов поезд с пассажирами: есть жертвы

Казахстанский бизнесмен Кенес Ракишев: украинский интерес любителя «клубнички»
Ракишев Кенес: казахская мафия в степях Украины. Часть 2
Еще один сосед в опасности: на КремльТВ намекнули на новую страну-жертву России

Путина предал ближайший союзник? Появилось объяснение
Военный переворот в Украине — не фантастика
Экс-руководителя фармзавода на Киевщине подозревают в отмывании 1,3 млн

В Казахстане назвали условия проведения переговоров по Донбассу в Астане
Девочка из Казахстана умоляет, чтобы закончилась «не твоя война» в Украине
Паяльная лампа и бензин: названа причина пожара в автобусе в Казахстане

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.054479