АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 2°C
Днепр: 4°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 0°C
Львов: 1°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

"Майдан наближається", - Портніков про останні події у Казахстані

"Майдан наближається", - Портніков про останні події у Казахстані
"Майдан наближається", - Портніков про останні події у Казахстані

У жителів країни немає довіри до рішень влади. І вони починають виходити на вулиці просто тому, що відчувають загрозу своєму майбутньому.

Відразу у кількох містах Казахстану пройшли протести проти змін до Земельного кодексу. Ці зміни зарубіжні експерти навряд чи назвуть анахронічними, навпаки. Влада вирішила збільшити термін оренди землі з 10 до 25 років. Що теоретично посилить зацікавленість потенційних інвесторів. Але тоді чому обурені казахстанці? Тому, що вони не довіряють владі, - пише Віталій Портніков для Радіо Сводоба, передають Патріоти України, та продовжує:

"Люди прекрасно розуміють, що живуть в корумпованій державі і переконані, що землі будуть віддані іноземцям, які стануть їхніми господарями. На першому плані – страх перед Китаєм, країною, яка перетворюється на регіонального гегемона. Але все ж найголовніше – це недовіра до власної держави. Казахстанці, які виходять на вулиці, переконані, що чиновники легко "віддадуть" країну китайцям. І немає нічого, що цьому стало б на заваді.

Це перші мітинги в Казахстані після протестів нафтовиків у Жанаозені у 2011 році. Ті протести завершилися загибеллю 14 учасників заворушень під час їхнього розгону. Але зараз стихійні мітинги не розганяли: ймовірно, влада просто не уявляла, що вони можуть пройти відразу в трьох великих містах. Однак ніякої спроби діалогу з людьми зроблено теж не було. Президент Нурсултан Назарбаєв зажадав покарати "провокаторів". Після закінчення виступів почалися арешти тих, хто інформував про них громадськість, просто публікував пости в соціальних мережах. Ось і вся реакція.

Те, що відбувається насправді – перші ознаки ерозії казахстанського режиму. Спостерігачі вважали, що ця ерозія почнеться тільки після зміни влади. Однак вийшло інакше. Назарбаєв все ще президент – а процеси вже починаються. І це навряд чи має викликати здивування.

Після обвалу нафтових цін Казахстан перебуває у важкому економічному стані. Його владці просто зобов’язані проводити реформи і залучати інвесторів, щоб домогтися поліпшення ситуації. Назарбаєв навіть говорить про необхідність таких реформ. Але ось проблема – у жителів країни немає довіри до рішень влади. І вони починають виходити на вулиці просто тому, що відчувають загрозу своєму майбутньому. Що не сприймають державу як свою, а скоріше – як приватне володіння Назарбаєва і його оточення. І в результаті не тільки рішення влади, але і самі інститути державності виявляються під серйозною загрозою. Казахстан повільно наближається до межі, до якої у 2013 році прийшла Україна".

 


Теги статьи: КазахстанПортников

Дата и время 02 мая 2016 г., 13:46     Просмотры Просмотров: 1427
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Организатор Questra World Павел Крымов разыскивается за мошенничество в особо крупном размере
Растет число пострадавших от пирамиды Questra World мошенника Павла Крымова
Оскорбил казахов и эстонцев: что еще натворил российский актер во втором "выпуске новостей"

В Казахстане опубликовали карту страны с присоединенными территориями России
Организатор пирамиды Questra World Павел Крымов подозревается в наличии двойного гражданства
США снабжали сирийских повстанцев оружием из Украины

На создателя пирамиды Questra World Павла Крымова завели еще одно уголовное дело
Разыскиваемый преступник Павел Крымов является создателем пирамиды Questra World
После беспорядков в Казахстане отключили соцсети и мессенджеры

В Казахстане олигарху дали 20 лет тюрьмы за банковские аферы
Крупный мошенник из Украины объявлен в международный розыск
Дочь умершего президента Узбекистана обвиняют в хищениях миллиардов долларов

Комментарии:

comments powered by Disqus
18 ноября 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.063835