АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Корбан здався

Корбан здався
Корбан здався

Один із засновників партії “Укроп” отримав умовний термін ув’язнення та відмовився від публічної боротьби Тихо і, як кажуть, без реклами Геннадію Корбану днями винесли вирок за одним з обвинувачень.

Йдеться про справу щодо викрадення глави Держагентства із земельних ресурсів Сергія Рудика 2014 року, пише газета Експрес. У цій справі, за словами народного депутата Мустафи Найєма, не обійшлося без кулуарних домовленостей. “Справа в тому, що спочатку Геннадій Корбан проходив у справі як організатор злочину, вчиненого стійким ієрархічним об’єднанням, за попередньою змовою з метою вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів. Сам злочин кваліфікували як викрадення представника влади з метою примусу вчинити будь-яку дію як умови звільнення заручника. Це правопорушення карається позбавленням волі на строк від 8 до 15 років.

При такій кваліфікації закон не дозволяє укладати будь-які договори зі слідством або потерпілим. Щоб це стало можливим, прокуратура в ході досудового розслідування перекваліфікувала справу, і з Геннадія Корбана були зняті всі звинувачення в організації злочинної групи, а "викрадення представника влади "перетворилося" в "незаконне позбавлення волі або викрадення людини", -- пише Найєм. Тим не менш депутат переконаний: справа Корбана -- приклад вибіркового правосуддя.

“Я це говорив з самого початку. Але є інший момент -- Корбан пішов на угоду з правосуддям.Це факт. Корбан здався. Те, що система підло повелася стосовно нього, це правда... При всій повазі до нього, він тут здався", -- зазначив Найєм. Що ж трапилось? Говоримо про це із членом експертної ради Інституту соціальних технологій "Соціополіс" Ярославом Макітрою та політологом Віктором Небоженком. -- Подейкують, що мільярдер Коломойський, чиєю людиною вважають Корбана, просто здав його, і той мусів сам викручуватися, аби отримати умовний, а не реальний термін. Це правда?

В. Небоженко: -- Ви розумієте, що такі речі неможливо підтвердити документально. А таку кулуарну інформацію я теж чув. -- Чому ж Корбан, Коломойський і “Укроп” вирішили не продовжувати політичну боротьбу як опозиційна політична група? В. Небоженко: -- Одна річ витрачати гроші на доплати чинним народним депутатам, інша -- пробувати самим очолити цей процес. Ні Корбан, ні Коломойський не були готові до цього. Я. Макітра: -- На якомусь етапі Коломойський повернувся до думки, що потрібно контролювати політику через лобістів, а не самому вв’язуватися в процес, бо це загрожує бізнесу. Саме тому він протягом багатьох років намагався спонсорувати різні політичні проекти, а сам залишався осторонь. А Корбан поплатився за те, що, вочевидь, вирішив піти далі. -- Що нині відбувається з тими добровольчими батальйонами, яких називали приватною армією дніпропетровської групи? Чи варто владі й нині їх серйозно побоюватися? Я. Макітра: -- Наскільки мені відомо, ці батальйони далі фінансуються, деморалізації нема. Інша річ, що значна частина їхнього складу, яка була на утриманні в Коломойського, вступила в ряди ЗСУ та МВС. Тобто вони вже на державному фінансуванні. Але частина людей все ж залишилася в умовно приватних батальйонах.

Однак не думаю, що Коломойський нині ризикнув би дестабілізувати ситуацію в країні. Була ймовірність, що він спробує використати батальйони, коли його позбавляли контролю над “Укрнафтою”, але й тоді вистачило розуму не доходити до кровопролиття. А тепер підстав говорити про те, що він може застосувати силу, взагалі не бачу. Схоже, він уже не так жорстко протистоїть владі: і його канал  “1+1”, і всі підконтрольні йому люди змінили риторику на лояльнішу. -- Яка доля в подальшому чекає персонально Корбана? Я. Макітра: -- Оскільки Корбану присудили умовний термін, він не має права брати участь у довиборах на окрузі в Дніпропетровську (після того, як ще один лідер “Укропу” Борис Філатов став мером, його місце у ВР звільнилося). Тому, скоріше за все, проект “Укроп” спускатимуть на гальмах. Тим більше, що активи Коломойський може перекинути у фракцію ВР і партію “Відродження”, яку він де-факто контролює, але у форматі лояльної до влади сили, а не опозиційної. В. Небоженко: -- А я припускаю, що “Укроп” ще може відродитися. Не думаю, що Коломойський від нього відмовиться.  А сам Корбан, якщо й повернеться у велику політику, то вже не в ролі публічного керівника партії, а в ролі сірого кардинала.

Ірина Коваленко

Експрес онлайн


Теги статьи: Корбан

Дата и время 03 мая 2016 г., 09:14     Просмотры Просмотров: 1980
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Корбан: а в это время другая банда безумцев и барыг рулит многомиллионным государством как собственной корпорацией
«Привату» опрокинули биржевой стакан
Династический брак. Андрей Павелко скрепил свадьбой союз с «авторитетом» Нариком

Олеся Качко: Битва за Днепр. Альтернативная версия
Иванищев: Не бесконечно людское терпение. Но, Пётр Алексеевич об этом думать не хочет — он не остановится на достигнутом
Корбан: Во власти не должно быть людей, жадно увлечённых производством товаров широкого потребления и добычей бурштына

Корбан обратился к Розенблату: Вот из за таких местечковых шлемазлов как ты, потом все дебилы рассказывают — почему в кране нет воды
Теракт в Киеве: чем заняты украинские спецслужбы?
Корбан: Этот теракт – четкая оценка спецслужбам в Украине. Спецслужбы заняты слежкой за журналистами и патриотами

Часть роскоши Корбана всплыла на берегу Днепра
Стали известны владельцы самых роскошных яхт, которые ходят по Днепру
«Им плевать на сотни тысяч украинцев живущих во Львове», — Корбан

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто на ваш взгляд самый большой враг Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.0662509999999999