АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Українські лікарі оголосили масовий страйк

Українські лікарі оголосили масовий страйк
Українські лікарі оголосили масовий страйк

У Рожищенській центральній районній лікарні на Волині назрів бунт – медикам боргують зарплату. Про це пише "Район.Рожище".

На сьогоднішній день з ними розрахувалися лише на 60%, до того ж перестали виплачувати індексацію. Виплачена перед Великоднем сміхотворна сума зарплати медпрацівників не влаштувала, тож після свята вони вдалися до кардинальних мір: зібрали збори трудового колективу та запросили на них представників районної та обласної рад.

"Лікарня — це чия власність? Комунальна! Тоді ви, влада, — батьки, а ми, лікарня, – дитина. Ви повинні дбати про свою дитину, ви знали про недофінансування, ви це бачили, то чому не подбали, про нас, вашу дитину? Якщо за дитину не дбають, то батьків позбавляють батьківських прав", — аргументував свої вимоги Володимир Семенюк, лікар акушер-гінеколог.

Чимало звинувачень та нарікань посипалося і на районну владу.

"Ви самі отримуєте зарплату скільки? Тисяч сім? Ми вас обирали, ви нам обіцяли, то де наші гроші? Чому нічого не робите?" – емоційно вимагав пояснень Юрій Басалик, лікар-хірург.

Втім, і владцям було чим апелювати, як виявляється, у обов’язки органу місцевого самоврядування, а саме районної ради входить лише розподіл уже наданої на район субвенції з держбюджету, однак визначають її розмір саме в столиці.

У Волинській облдержадміністрації пообіцяли допомогти у вирішенні питання, втім, не факт, що це дасть позитивний результат.

"Ми взяли це на контроль. Лист від медперсоналу лікарні буде направлений в Міністерство. Ми переглянемо кошторис, спробуємо перекрити брак коштів за травень. Але це все проблему не вирішить, а лише її відсуне, бо виходить, що ми забираємо ці кошти з іншого місяця. Має бути якесь рішення на місцевому рівні, — розповіла Жанна Черінкова, завідувач сектору планово-економічної роботи управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації.


Теги статьи: Зарплатные долгиЗарплатаВрачи

Дата и время 05 мая 2016 г., 17:50     Просмотры Просмотров: 1425
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто на ваш взгляд самый большой враг Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.059541