АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -2°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -1°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 0°C

У зоні АТО автомат Калашникова можна купити за ящик горілки

У зоні АТО автомат Калашникова можна купити за ящик горілки
У зоні АТО автомат Калашникова можна купити за ящик горілки

В Україні зараз 4,5 мільйона одиниць нелегальної зброї. Це вдвічі більше, ніж легальної. Найбільша небезпека, що таку кількість неможливо ідентифікувати. Люди купують для самозахисту. Незадоволене і збанкрутіле суспільство зі зброєю на руках може бути непередбачуваним.

Про це розповів голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін.

Де взяли таку кількість нелегальної зброї?

1991 року в УРСР був мільйон військових. Коли розпався Радянський Союз, уся зброя залишилася на складах в Україні. Документи були в Москві. У нас зовсім не вівся її облік. Танки, БТРи, автомати вивозили і продавали вантажівками. У середині 1990-х років міжнародна спільнота визначила, що зброя України воює у всіх гарячих точках.

У зоні АТО зараз також багато непорахованої зброї. Первинне озброєння сепаратистам забезпечила міліція. Вона віддала їм ключі від своїх складів. Нині величезну кількість завезли з Росії. У Донецькій та Луганській областях є величезна ділянка кордону, яка не контролюється українською стороною. Через неї з Росії завозять автомати, танки, БТРи. Разом зі зброєю з українських складів її там, як фантиків. Натомість не вистачає продуктів. Автомат Калашникова можна купити за ящик горілки. Тут за нього треба віддати кілька сотень доларів. Вибудувалися маршрути, якими боєприпаси завозять на територію України.

Як із цим боротися?

Боротися з цим явищем неможливо. Нам треба створити умови для придбання легальної зброї. Це знизить попит на нелегальну. Також дасть можливість частково легалізувати ту, що є на руках у людей. Зараз поліція не здатна вилучити її всю.

Рано чи пізно нелегальну зброю треба буде або легалізувати, або вилучити. Іншого варіанту немає.

Скільки часу треба буде, щоб легалізувати її?

Перша хвиля буде дуже потужною. Можливо, 20 відсот­ків вдасться ­узаконити протягом двох років. Для цього ­треба прийняти закон про збройну амністію. Держава має ставити нелегальну зброю на облік і гарантувати людям, що вони не будуть покарані. Ці пільги мають діяти від шести місяців до року. Потім цей процес має бути сталим. Але головне навіть не те, що ми будемо ставити на облік цю зброю. Головне — люди перестануть її купувати. Так вдасться повернути все у законне ­русло.

Що держава виграє від легалізації зброї?

Це підвищення рівня громадської безпеки. Нелегальна зброя буде поступово зникати з обігу. Її буде менше під час здійснення злочинів. Озброєних людей важче пограбувати або вбити. Вони зможуть захистити себе й оточуючих. Лише наявність закону, який дозволяє мати легальну зброю, позбавляє злочинців бажання перевіряти, чи є вона у вас.

4500 гвинтівок, пістолетів і револьверів, 58 тис. патронів, 239 гранат і 81 міну українці принесли в поліцію у березні 2016 року під час місячника добровільної здачі.

565  182 злочинів нарахували в Україні торік. З них 1526 — із застосуванням вогнепальної зброї. 2013-го на 563 560 злочинів нарахували 761 випадок із вогнепальною зброєю.

zbroya.info


Теги статьи: Автомат КалашниковаКалашниковАТО

Дата и время 05 мая 2016 г., 20:01     Просмотры Просмотров: 1706
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
17 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.125385